4 důležité kroky v péči o pleť. Proč se neodbývat?

0

S příchodem miminka už se sice nelíčím denně, na co ale nezapomínám, je péče o pleť. Hydratační sérum a krém se snažím používat 2x denně, na vyčistěnou pleť a málo kdy se stane, že bych zapomněla. Protože mám pleť citlivou, bývá hodně choulostivá třeba i při přechodu z tepla do zimy, nebo když venku mrzne. Proto se snažím jí chránit. V dnešním článku bych se ráda rozepsala o tom, proč je důležité hydrataci ani čistění pleti nevynechávat, a proč je fajn chodit pravidelně na kosmetické ošetření. S péčí o pleť mi teď pomáhá značka Sothys, se kterou jsem začala spolupracovat v létě, a zatím si jí nemohu vynachválit. Mám totiž pocit, že je pleť výrazně v lepší kondici.

kosmetika

Čistění pleti

V případě, že nejsem nalíčená (a tak je to teď nejčastěji), používám na vyčistění pleti odličovací mléko a tonikum. Pokud totiž pleť vyčistíme, dostaneme z pleti smog, prach a další nečistoty, které se na plet dostali během dne, a díky tomu se pak lépe vstřebají i účinné látky. Mléko i tonikum používám pro smíšenou pleť, krásně voní a opravdu vidím velké zlepšení pleti. O produktech značky Sothys se tady na blogu i na Instagramu ještě určitě rozepíšu a dám vám vědět recenzi jednotlivých produktů. Do kvalitní péče se vyplatí investovat a Sothys klade důraz především na kvalitu. Proto je mi velice sympatická.

Hydratace

Krém je pro mě úplný základ. Ráno i večer. Nemusí být nutně denní a noční, pokud ale je, má to své výhody. Denní krém má většinou za úkol pleť ochránit (a často obsahuje také SPF), noční krém je výživnější a pleť hlavně regeneruje. Za ty roky, co se věnuji kosmetice jsem zjistila, že se super používat před krémem ještě hydratační sérum. Osobně vidím velký rozdíl, když sérum nepoužívám a mám také pocit, že bez séra už to není ono. Samozřejmě ale záleží na typu pleti i na konkrétním séru.


Maska a peeling

Přiznám se, že na masku a peeling dost zapomínám a je to pro mě oblast, na které bych měla víc zapracovat. Sothys má nicméně skvělý peeling i masku, proto věřím, že v tom pravidelnost najdu.

Pravidelné kosmetické ošetření

Na kosmetiku se snažím chodit pravidelně už několik let. Teď s Anežkou se mi to tak často nepovede, ale jednou za měsíc se snažím ten čas najít. Ať už se doma snažím jakkoliv pečlivě, nikdy to není tak intenzivní, jako právě po kosmetickém ošetření. A navíc je to pro mě i úžasný relax.

Důkladná péče o pleť mi pomáhá nejen přecházet citlivosti. V pubertě jsem se díky správnému výběru kosmetiky zbavila ekzému i alergií a proto bych se tomuto tématu ráda věnovala více a do detailů. Zajímalo by vás to? Dejte mi vědět 🙂

Jak o pleť pečujete vy a co je základ pro vás? Těším zase příště, K.