V čem tkví kouzlo barevných korektorů?

10

O tom, jaké druhy korektorů existují a k čemu jsou dobré, jsem vám už psala, dnes se zaměříme na barevné korektory, protože ty vedle těch klasických tělových umí zázraky se začervenáním, umí zamaskovat druhy pod očima i pigmetové skrvny. Základem jsou zelené, fialové, žluté a červené korektory. Kdy se vám budou hodit a po kterém sáhnout?

Barevné korektory se nanáší ještě před make-upem. Ty nazelenalé, nafialovělé a nažloutlé můžete až na make-up. Mají za úkol napravit problém s barevnou nedokonalostí pleti. Bílý korektor rozjasní matnou pleť, zelený zmírňuje zarudlost pleti a patří tedy na začervenalá místa. Schová červené flíčky i pupínek, fialový (šeříkový) korektor dodá zdravý vzhled nažloutlé pleti a můžete s ním zmírnit bledá a naoranžovělá místa, žlutý korektor ocení většina z nás. Je totiž ideálním pomocníkem na jemné kruhy pod očima které mají fialový nádech nebo jsou tmavší, než zbytek pleti. Oranžově tónovaný korektor schová třeba tetování.

Jak se tedy vyznat v barevných korektorech?

Základní barvy korektorů jsou zelená, červená, žlutá a fialová. Celé to funguje na základě barevného kola, které můžete používat i při líčení očí. V tomto případě platí, že protikladné barvy se přitahují, přesněji řečeno vyrušují, potlačují. Zelený korektor tedy zakryje vše červené, fialový korektor vše žluté a tak dále. Pro lepší představu přidávám přímo barevné kolo. barevný korektor

ZELENÝ KOREKTOR je opakem červené, nejčastěji se používá k zakrytí flíčků po akné ale i kdekoliv na obličeji na zarudlá místa.

ŽLUTÝ KOREKTOR neutralizuje barevné nerovnosti a vypadá velmi přirozeně, protože trochu žluté barvy máme na obličeji všichni. Funguje na prosvítající tmavé žilky a dokáže zmírnit modřiny a jemné kruhy pod očima.

FIALOVÝ KOREKTOR umízneutralizovat žlutá místa, která bývají například okolo úst.

ČERVENÝ KOREKTOR funguje na výrazné tmavé kruhy pod očima. Už jste někdy viděla video s tím, kde se na kruhy pod očima používala rtěnka? To bylo právě z tohoto důvodu.

Jak zakrýt zarudnutí okolo očí?

Zarudnuté oční okolí a viditelné červeno-modré žilky mám na očních víčkách každý den, vůbec nezáleží na tom, jak dobře jsem ten den spala. Proto ráda používám nazelenalý korektor. Já používám paletku korektorů od značky Kryolan, vám ale bude stačit zelený korektor v kalíšku Camouflage Cream od značky Catrice, který stojí okolo 70 Kč nebo menší paletka. Já mám vyzkoušenou paletku korektorů Infaillible Total Cover od značky L’Oréal Paris, která není vůbec špatná, ale myslím si, že bude vhodná spíše pro suchou pleť. U té mastné by mohla nepěkně kouzat dolů, ale zkušenosti s tím nemám, spíše odhaduji.

 

Jsou takové dva základní způsoby, jak barevné korektory používat. Já vám popíšu oba, ale na sebe používám jen ten druhý způsob. Příjde mi praktičtější a podle mého je vhodnější předevšám pro ty z vás, které s barevnými korektory začínáte. Druh korektoru, který použijete už nechám na vás. Já používám nejčastěji krémový nebo tekutý korektor. Více i korektorech si můžete přečíst ve zmiňovaném článku: Vyznejte se v korektorech. Jaký vybrat a proč. Zarudnutí očního okolí můžete tedy neutralizovat tím, že:

  • za a) nanesete malé množství zeleného korektoru (tady určitě platí méně je více!!!) nad oko i pod něj, od koutku ke koutku, až k řasám a korektor je důležité rozmazat do ztracena nahoře směrem k obočí, pod okem směrem dolů. Potom na celou oblast aplikujete korektor v tělové barvě a nakonec vše zafixujete pudrem
  • za b) si smícháte zelený a tělový korektor tak, aby byl korektor spíše tělové barvy s nazelenalým nádechem, aplikujete ho nad oko, pod oko, od koutku ke koutku a rozmazejte do ztracena. Korektor nezapomeňte zafixovat ai v tomto případě pudrem.
barevné korektory
Vlevo zelený korektor smíchaný s tělovým, uprostřed zelený a vpravo jemně zelený korektor.

Před nanášením korektoru okolo očí je dobré nanést oční krém, aby korektor oční okolí zbytečně nevysušoval, ale zaměřila bych se na to až okolo 25 roku. Do té doby si myslím, že není potřeba oční krém používat, ale můžete zkusit třeba lehčí variantu – oční gel. Po aplikaci krému nebo gelu je ale důležité nechat přípravek dobře vsáknout. Vyhnete se tak shlukování korektoru nebo zkrácené výdrži.

[box type=“warning“] Pokud si nejste jistá, jaký odstín korektoru zvolit, smíchejte korektor s malým množstvím vašeho make-upu. Dostanete tak velmi přirozený odstín přímo na míru. [/box]

Jak zakrýt pupínek?

Na pupínky můžete použít buď nazelenalý korektor (postup stejný jako výše) nebo můžete sáhnout po tuhém korektoru s tělovým odstínem. Korektor by neměl být přehnaně krémový a odstín by měl být stejný, jako vaše barva make-upu. Nejlepší je korektor nanášet menším štětcem, od středu směrem ven jemným vklepáváním. Použít můžete také bříška prstů, ale korektoru nenanášejte zbytečně moc, na pupínek by velké možství korektoru spíše upozornilo. Je lepší nanášet více jemných vrstev než jednu silnou. Efekt pak vypadá přirozeněji. Korektor by měl být směrem ven rozmazaný tak, že splyne s okolní pletí. V posledním kroku naneste jiným malým štětcem nebo labutěnkou pudr, jemně přitlačte a odejměte, aby se přípravek a krytí nenarušilo.

Pozor na kombinaci korektoru a pudru. Pudr dělá s korektorem často neplechu. Jak tomu předejít?

Korektory se od make-upua BB krémů hodně liší. Jsou sušší, obsahují více pigmentu a pudr zachycují jiným způsobem. Proto je potřeba pudru nedávat hodně a pracovat s ním opatrně. Na silně zakryté místo se nejlépe hodí světlejší odstín pudru než je vaše pleť. Pokud použijete stejný odstín pudru i na zbytek obličeje, překryté místo pudr zachytí a bude mít tmavší odstín. Na obličej tedy použijte pudr, který bežně používáte a má stejný odstín jako váš make-up a na místa, kde je korektor, použijte  o jeden nebo dva odstíny světlejší pudr.

A o tom, jak zakrýt tmavé kruhy pod očima a oteklá spodní víčka si povíme příště, není to totiž jen tak a nerada bych to rychle přelétla. Používáte barevné korektory nebo se teprve chystáte? Mějte fajn týden, Karolína.

10 KOMENTÁŘE

  1. Mám doma zelený korektor v tyčince, ale vždycky jsem s ním spíš bojovala. Zkusím tvoje metody a možná se stane z nepřítele pomocníkem

  2. Já jsem dřív měla nějaké barevné korektory, ale byly dost nekvalitní … po přečtení článku jim dám asi ještě šanci, máš to krásně sepsané 🙂

  3. Ahoj,také neumím moc používat korektory,ale třeba se je díky tobě naučím používat👍😍Simona

  4. Korektory používám jen výjimečně, ale jelikož se mi doma nahradomadily, tak se snažím 😀 Nejčastěji pod oči, to opravdu využije snad každá a případně na červený nos.

Comments are closed.