Bourjois krémové oční stíny Satin Edition & Metal Edition

1

Když mi doma přistál balíček plný krémových očních stínů od značky Bourjois, byla jsem (zbytečně) skeptická. Krémové oční stíny nosím na víčkách často, spíše ale jako základ. Skoro nikdy jsem je nepoužívala samostatně. Odstíny ale vypadaly úžasně, takže jsem se rozhodla, že jim dám šanci i místo pudrových stínů.

V kovové dárkové krabičce jsem našla 8 odstínů krémových stínů. Kolekce je rozdělená podle efektu na satin a metal edition. Kromě finiše jsem u nich ale nenašla jiný rozdíl, vlastnosti mají všechny krémovky velmi podobné. Po nanesení stíny za několik sekund úplně zachnou a drží, takže je nemusíte zafixovat stínem. I přes to, že jsem pod ně nepoužívala žádnou podkladovou bázi, vydrží krásné celý den. Když jsem ráno pospíchala, nanesla jsem stíny jen prstem. Více jsem si ale na aplikaci oblíbila menší plochý štětec, se kterým se mi pracovalo skvěle. Velkou výhodu vidím také v tom, že stíny na víčku po zaschnuté necítíte a to i přes to, že jsem je několikrát vrstvila, abych dosáhla intenzivnějšího výsledku. Stíny jsou dobře pigmentované a na běžné denní líčení stačila jedna vrstva stínu.

Bourjois stíny

Výběr samotných odstínů se mi moc líbí. Všechny stíny dobře nositelné a navíc jsou v mých oblíbených zemitých barvách. Myslím si, že takové odstíny se nikdy neokoukají. Jak o mě asi víte, nejčastěji sahám po hnědých a zlatých tónech, takže se mi tato kolekce trefila skvěle do vkusu. I přes to, že mám na očích ráda spíše výraznější odstíny, z této kolekce mě zaujaly nejsvětelejší barvy. Konkrétně odstíny 01 Beige-seller a 02 Oh de roses!, ty na očích vypadají úžasně.

[box type=“warning“] Zajímá vás značka Bourjois? Podívejte se na recenzi známé rtěnky Rouge Edition Velvet. Balení stínů a rtěnek je úplně stejné, funguje i vnitřek? [/box]

Balení je super praktické i na cesty.

Tím, že má v sobě zabudovaný i štěteček stačí dva krátké tahy přímo na víčku, několik pohybů prstem a máte hotovo. Často jsem ale postupovala i tak, že jsem stíny nanesla na ruku a poté štětecem aplikovala na víčko. Nejméně jsem naopak sahala po metalických odstínech 08 Iron woman a 07 Or du commum. Nejspíše to bude tím, že přes den mám ráda decetnější líčení a zlatá se stříbrnou v sobě mají už více třpytek. Tak něják jsem ráno automaticky sahala po těch světlejších odstínech. Určitě to ale není tím, že by odstíny byly super výrazné a já si na ně netroufla.

Bourjois stíny

Bourjois stíny

Jak se vypořádat s případných flekatěním?

Odstíny 04 a 06 občas trochu flekatí, podle mě je to ale o tom, jak moc silnou dáte vrstvu a jaký štětec/techniku nanášení/ použijete. Případné výraznější části nebo třeba pigmentovanější linku (kterou mi párkrát udělal štěteček přímo v balení) sjednotíte tím, že nanesete druhou vrstvu. Já jsem stíny zkoušela na sobě i při líčení ostatních a i tam se mi stíny osvědčily. Kamarádky se mě dokonce několikrát zeptaly, jaké mám na očích stíny.

Je to zase trochu jiný produkt, než jsou třeba známé Color Tattoo od Maybelline nebo krémové stíny od MACu nebo Bobbi Brown. Color Tattoo nosím vždy jako základ/podklad pod oční stíny, bez zafixování očním stínem mi během dne zalézají do vrásek a na očích mi připadají těžší než tyhle od Bourjois. Podobné je to i u krémovek od MACu a Bobbi Brown, pudrové stíny sice na víčku podrží jako blázen (a taky se dost špatně odličují), komfort ale není tak super a cenová relace je také úplně odlišná. Příjde mi, že tyhle od Bourjoius mají i našlehanější strukturu, na druhou stranu ale nejsou voděodolné. Svojí strukturou jsou asi nejvíce podobné gelovým stínům od L’Oréal, ty ale hodně flekatí.

Když si to shneme, já jsem z krémovek od Bourjois nadšená. Je to za mě super produkt třeba pro maminky, které nemají čas na dlouhé líčení nebo pro ty z vás, které chtějí jednoduché a komfortní líčení. Aplikace je s nimi jednoduchá, rychlá a stíny jsou super pro každodenní líčení. Zaujaly vás krémové stíny od Bourjois? Jaký odstín se vám líbí nejvíc? Mějte se krásně a užijte si krásného počasí, K.

Bourjois stínyBourjois stíny Bourjois stínyBourjois stínyBourjois stíny

1 komentář

  1. Já se krémových stínů vždycky bála. Jednou jsem měla nějaké levnější a po hodině se mi tak slily do víček, že to vypadalo otřesně. Možná už doba trochu pokročila, ale tyto vypadají skvěle, a to hlavně odstínově 🙂

Comments are closed.