KOSMETICKÝ ZÁKLAD / Kolik stojí a do čeho investovat?

0

Zdravá a krásná pleť bohužel není samozřejmost, musíme se o ní zasloužit. Co jí dopřejeme, to se nám vrátí. A i když nebývají ve většině případů výsledky vidět okamžitě, věřte, že po pár týdnech změnu uvidíte. A oceníte to i při líčení, make-up vám bude s dobře přichystanou pletí lépe držet. Jaké produkty jsou pro zdravou pleť nezbytné a kolik vlastně stojí? Těchto 5 produktů by vám v koupelně určitě nemělo chybět a určitě se vyplatí na nich nešetřit.

sothys

Dvoufázový odličovač

Umí odlíčit řasenku, oční stíny, nebo třeba dlouhotrvající tekutou rtěnku. Dvoufázový odličovač bývá olejový a líčení odstraní velice šetrně. V okolí očí je kůže nejtenčí, a proto bychom při odličování neměly spěchat. Vatový tampónek stačí na oči jemně přitisknout a nechat pár sekundu působit. Dvoufázový odličovač dokáže rozpustit i voděodolné líčení, jen je potřeba mu nechat dostatek času. Stírat bychom následně měly směrem od očí dolů, opět kvůli tomu, aby se kůže namáhala co nejméně. Zbytečně si přidělávat vrásky přeci nechceme, že?

U pečující kosmetiky platí víc, než kde jinde, že méně je více. Raději si pořiďte méně produktů, ale kvalitních, než mít plnou poličku levných krémů z drogérie. Ode mně už asi víte, že dlouhodobě používám a mám ráda kosmetiku Sothys. Balení krému, tonika nebo třeba odličovače vydrží dlouho, protože není potřeba velké množství – účinné látky jsou v jednotlivých produktech obsažené ve vyšších koncentracích.

  • Sothys Dvoufázový odličovač očí a rtů 100 ml za 660 Kč

Čistící mléko

Produktů na odlíčení a čistění pleti jsem vyzkoušela spoustu. Nakonec jsem zůstala u toho nejzákladnějšího – u čistícího mléka. Odstraňuje povrchové nečistoty z pleti, které se na ní hromadí během dne. Ať už je to make-up, přebytečný kožní maz, znečištění nebo třeba prach. Pleťové mléko Vitalité od Sothys pleť odlíčí a vyčistí v jednom kroku, pokožku nevysušuje, osvěží a nádherně voní po citrusech. Můj oblíbenec!

  • Sothys Pleťové mléko Vitalité pro normální až smíšenou pleť 200 ml za 745 

sothys

Tonikum

Tonikum nebo chcete-li pleťová voda navazuje na čisticí mléko, gel nebo olej. Pleť dočistí a srovná pH, které se čištěním naruší. Určitě je dobré, když používáte ucelenou řadu kosmetiky, jednotlivé produkty stejné značky se totiž často umí doplňovat a působí tak na pleť lépe. Toho se držím i já. A určitě je při výběru důležité znát svůj typ pleti.

  • Sothys Pleťová voda Vitalité pro normální až smíšenou pleť 200 ml 745 Kč
  • Sothys Pleťová voda Pureté pro mastnou pleť 200 ml 745 Kč
  • Sothys Pleťová voda Confort pro citlivou pleť 200 ml 745 Kč

Hydratační krém

Pokud si chcete z pečující kosmetiky pořídit úplný základ, jako první si z krémů pořiďte ten hydratační. A nejlépe ten, který v sobě nemá žádné SPF, abyste ho mohly používat i na noc. Ochranné filtry se totiž na noc používat nemají – za prvé je to zbytečné, protože v noci na nás UV paprsky nepůsobí a za druhé by se nám ucpávaly póry, protože přes noc pleť hlavně regeneruje. A hydrataci navíc potřebuje každý typ pleti, i mastný.

  • Sothys Hydratační krém pro normální a smíšenou pleť 50 ml 2030 Kč
  • Sothys Hydratační krém pro suchou pleť 50 ml 2030 Kč

sothysPeeling

V NEposlední řadě je to peeling, což bude možná pro většinu z vás překvapení. Je to nezbytný a vlastně i první krok v péči o pleť. Tento krok je v péči o pleť důležitý a dokonce bych řekla, že i klíčový. Peeling z povrchu pleti odstraní nahromaděné odumřelé kožní buňky a podpoří buněčnou obnovu. Díky tomu je pleť projasněná a pečující produkty mají více prostoru k tomu, aby byly účinnější. Pravidelný peeling totiž zajistí správnou absorpci aktivních látek, které v pečující kosmetice najdeme. Proč bychom měly pečovat o vrstvu pokožky, která jen čeká na „výměnu“. Peeling tento krok urychlí. Já nedám dopustit na:

  • Sothys Hloubkový enzymatický čistící krém Desquacrem 50 ml 930 Kč.

Tahle pětka je takový kosmetický základ, od kterého se časem můžete odpíchnout. Určitě není potřeba pořizovat si ze začátku 10 lahviček s tím, že pomalu ani nebudete vědět, kdy a jak je používat. Důležité je začít. A nezáleží na tom, jestli je vám 20 nebo 40 let, efekt to bude mít vždy a určitě nikdy není pozdě.

Počáteční investice je tedy u těchto 5 produktů 5110 Kč. Určitě si nemusíte pořizovat naráz všechny, nebo kompletně vyměnit stávající péči o pleť. Udělat radost si můžete postupně. A protože se blíží Vánoce, zkuste napsat třeba i Ježíškovi. Já tyhle osobní dárky dostávám moc ráda!

Následně bych určitě doporučila pořídit si ještě oční krém, sérum, SPF a masku. Oční krém by se měl pravidelně používat od 25 let věku, sérum dodá pleti více hydratace a SPF chrání proti sluníčku a předčasným vráskám. Je to vlastně takový nejlevnější anti aging. Masku mám nejraději hydratační, ta od Sothys se dá použít i místo nočního krému – multifunkční produkty miluju!

Bez jakých produktů si péči o pleť neumíte představit vy? Napište mi do komentářů. Mějte se hezky a těším se příště, K.