Péče o štětce: MAC Brush Cleanser čistič štětců / RECENZE

3

O tom, jak pečuji o své štětce jsem na blog psala někdy v roce 2016. Tehdy jsem čistila štětce podle toho, jak se o ně starala moje oblíbená YouTuberka. Od té doby jsem prošla několik kurzů a vím, že spousta věcí, které jsem dělala, nebyla správná. Tak třeba jsem neznala dezinfekci na štětce. Štětce by se totiž měli čistit a také dezinfikovat. Oboje neznamená to stejné a čistění i dezinfekce je důležitá. Dnes se zaměřím na dezinfekci. Určitě ale nezapomínejte čistit štětce tzv. mokrou metodou, což je metoda, kdy vezmete štětec, vodu a šampon, umyjete ho a necháte do následujícího rána uschnout.

S dezinfekcí jde štětec vyčistit částečně také, ale myslím si, že nejlépe tvářenku nebo oční stíny (horší je to u make-upu a rtěnky) vyčistí šampon. Dezinfekce se na čistění štětců používá hlavně tehdy, pokud líčíte více lidí ve stejný den a nemáte možnost štětce na mokro umýt, protože by vám nestihly uschnout. Šampon tedy dokonale vyčistí vlákno a dezinfekce vyčistí štětce od bakterií ale dokonalou čistotu od pigmentu dezinfekce nezvládne. Proto je důležité nezapomínat ani na jeden z těchto kroků.

Jak často dezinfikuji štětce?

Já štětce myji a dezinfikuji pokaždém použití, když líčím nevěsty nebo maturantky. Pokud štětce používám jen já, pak je několikrát týdně přestříhám dezinfekcí a šamponem je myji jednou za týden nebo 14 dní. Štětců mám hodně, takže je střídám a když jeden den „ušpiním“ štětec černým stínem, následující týden se mám čím líčit i přes to, že chci přirozené líčení. Nástrojů mám mnoho a proto tak často štětce nemyji. Pokud tomu tak není u vás, určitě byste na čištění a dezinfekci měli myslet, štětce vám tak vydrží déle a líčení nebude ušmudlané od jiných barev, které jste si líčily předchozí dny. Pokud máte štětce vystavené na stolečku, padá na ně prach a vy si tak můžete zanést třeba ho malinkého pupínku ošklivou infekci.

MAC Brush CleanserProč?

Jak už jsem napsala, štětce čistím a dezinfikuji kvůli přenosu infekce, kvůli přenosu pigmentu a kvůli tomu, že chci aby mi štětce dlouho vydržely. Určitě není dobré mít štětec 10 let a ani jednou ho nevyčistit.

Jaký je MAC Brush Cleanser?

Dezinfekci od MAC jsem si pořídila někdy okolo Vánoc. Na řadu však přišla až nedávno, kdy jsem spotřebovala lahvičku s BeautySoClean. Mrzí mě, že v balení není rovnou střička. Poradila jsem si tak, že jsem čistič přelila do jiné lahvičky, kterou jsem používala předtím. Na dezinfenci štětců tedy rozhodně doporučuji střičku. Použijete díky ní méně produktu a dezinfekci nanesete přesně tam, kam potřebujete. Zbytečně štětec nemusíte máchat v roztoku a trápit se pak tím, že štětce dlouho schnou. Po nanesení dezinfekce pomocí střičky jsou štětce po otření do ubrousku připravené k použití. MAC Brush Cleanser je rychlý a účinný. Dezinfekce všech mých štětců (a že jich nemám málo) mi trvá chvilinku a tím, že roztok aplikuji střičkou není velká ani spotřeba. Za 235 ml dáte 380 kč a čistič vám vydrží i s velkým počtem štětců několik měsíců.

Jak se to dělá?

Roztok aplikujte pomocí střičky přímo na štětec nebo na ubrousek. Potom už stačí utírat štětec o ubrousek dokud z něj nebude vymytý make-up. Určitě štětec nebude vyčistěný dokonale, důležité ale je, že se vyčistí pigment, který by se přenášel na víčko a že je štětec zbavený případných bakterií.

 

Já jsem s čističem štětců od MAC spokojená, určitě je lepší než opěvovaný Ebelin, kterému jsem tedy vůbec na chuť nepřišla. MAC nesmrdí, rychle schne a funguje, což je přesně to, co od dezinfekce potřebuji. Jak už jsem psala, zkoušela jsem také dezinfekci ve spreji od BeautySoClean, MAC se mi zdá lepší v tom, že je dostupnější a nemusím ho objednávat přes internet. Co vy a štětce? Jak je čistíte a dezinfikujete? Znáte MAC čistič štětců nebo o něm slyšíte poprvé? K.

3 KOMENTÁŘE

  1. Také se pravidelně starám o štětce. Akorát na mytí používám většinou nějaký přírodní mycí gel na intimní partie nebo šampon. Nyní mám ale zálusk na pořízení nových štětců a na ně si chci pořídit právě tuto dezinfekci.

  2. Já si pořídila právě zmiňovaný Ebelin – používám štětce jen na sebe a štětce v podstatě používám na korektor, tvářenku a pudr. Jsem s ním spokojená, pigment dobře pustí a přes noc štětce uschnout stihnou v pohodě.
    To mi připomíná, že bych měla svoje štětce taky zase vykoupat… 😀

Comments are closed.