Organizace kosmetiky. Tipy a triky jak a kde ji skladovat

0

Dnes pro vás mám 9 tipů, jak skladovat a organizovat kosmetiku. Tři si prozradíme v tomto článku a dalších šest najdete ve videu. Usnadní vám to nejen čas ale také peníze. Tak pojďme rovnou na to.

Místo ukládání kosmetiky je důležitější, než si myslíte

Když jsou kosmetické kousky uloženy správně, vydrží delší dobu. A stejně tak to platí i u štětců na obličej. Určitě je lepší skladovat kosmetiku a doplňky v šuplíku, kam se nepráší, nesvítí sluníčko a kde je stálejší teplota, což může vyřešit toaletní stolek. Vybírat můžete z různých stylů a materiálů a výhodou je, že toaletní stolečky mají často také zrcadlo.

Líčit bychom se měli u denního světla, protože osvětlení v ponuré koupelně často zkresluje realitu, a my se pak v průběhu dne můžeme divit, proč líčení vypadá výrazněji nebo jinak, než když jsme se ráno líčily. A to je také důvod toho, proč je tak težké vybrat v drogérii nebo parfumérii správný odstín make-upu nebo korektoru. Držte se tedy toho, že denní líčení líčíme u denního světla a večerní líčení si klidně můžeme dovolit nalíčit v tmavší koupelně pod umělým osvětlením. Výsledný efekt totiž vypadá pod různými světly úplně jinak. Tak na to myslete 🙂

Pokud máte kosmetiky jen pár a nechce tvořit vyloženě kosmetický koutek, možná vám bude stačit kouknout na menší například noční stolky. Já mám u postele na nočním stolečku (vedle knížky a lampičky) vždy ještě balzám na rty, krém na ruce, krém na nohy a výživný olejniček na nehty. A hodí se to víc než si myslíte.

Jednou za čas produkty přeskládejte

Určitě to znáte. Když vám nějaká kosmetika sedí, prostě jí používáte pořád dokola. Ale co ty ostatní kousky, které ve své kosmetické sbírce máme? Není škoda, že na ně zapomínáme? Já se snažím jednou za čas kosmetiku přeskládat, a produkty, které používám nejméně, přesunu blíž, abych je měla častěji na očích. Ty kousky, které používám pravidelně zase odsunu dál. Díky tomu pak kosmetiku střídám a zkouším věci, na které jsem dávno zapomněla.

Kosmetiku nezapomeňte třídit

I líčidla mají svou životnost. Zatímco nerozdělaná kosmetika může v koupelně ležet několik let a nezkazí se, u otevřené kosmetiky je to jinak. Určitě nemá smysl hromadit kosmetiku, která vám nevyhovuje, nebo jí nepoužíváte. Na obalech kosmetiky musí být datum spotřeby vyobrazen vždycky, ale často jde špatně přečíst. Pokud je trvanlivost od data výroby kratší než 30 měsíců, najdeme na obalu symbol přesýpacích hodin, případně nápis spotřebujte do (s uvedeným datem). Jestliže je trvanlivost delší než 30 měsíců, bývá na produktu uveden symbol otevřeného kelímku, který značí, do kolika měsíců od otevření je třeba produkt spotřebovat. Striktní buďte hlavně u kosmetiky, která se používá v blízkosti očí nebo do ní saháme prsty. V kelímku se pak mohou množit bakterie, které do ní nepatří. Po otevření vydrží:

  • ŘASENKY: 3-6 měsíců
  • RTĚNKY: 1-2 roky
  • PUDROVÉ PRODUKTY: 2 roky
  • LAKY NA NEHTY: 2 roky
  • KRÉMOVÉ PRODUKTY: 1 rok
  • PARFÉMY: 3 roky
  • OČNÍ STÍNY: 2 roky

Jak tedy poznat, že kosmetický výrobek není v pořádku? Pokud nemůžete informaci o doporučeném datu spotřeby na obalu najít, velmi často to jde zjistit také podle konzistence, barvy nebo divného či jiného zápachu. V pořadku nejsou hrudky, změna barvy nebo konzistence i drolení produktů. Pozor si dejte zejména u přírodní kosmetiky. Ta neobsahuje tolik konzervačních látek a proto je náchylnější ke kažení.

Pokud chcete zkažené kosmetice předcházet, podívejte se antibakteriálních ubrouscích a sprejích. Já mám nejraději značku Beauty So Clean. V dnešní době ale najdete čistící spreje i v drogérii. Vyrábí je třeba značka Ebelin nebo Dermacol.

Další tipy na organizaci kosmetického koutku najdete i ve videu:

Jak kosmetiku skladujete vy? Budu ráda, když se semnou podělíte o vaše tipy. Mějte se hezky a brzy se těším u nového článku nebo videa, K.