RECENZE / Gelová manikúra s NaniNails

1

V čem jsou gel laky tak jedinečné a spousta z nás je má radši, než běžné laky na nehty? Na rozdíl od klasického laku na nehty vydrží ruce upravené delší dobu (i několik týdnů!!), gel lak nehty zpevní a aplikace je stejná, jako při běžném lakování nehtů. Já nejvíc oceňuji to, že po vytvrzení v UV nebo LED lampě nemusím čekat, až mi lak zaschne. Zničenou manikúru jsem měla kvůli nezaschlému laku velice často a i ten nejdražší lak mi nevydržel na nehtech déle než pár dní.

S gel laky mám zkušenost jak ze salónu, tak právě při domácím použití. Ze začátku jsem s gelovou manikúrou poměrně bojovala (ale to ostatně i s klasickými laky), protože jsem neměla tak velkou trpělivost. Postupem času (a hlavně tréninkem) jsem ale zjistila, že to není nic těžkého. Když mě tedy oslovil e-shop NaniNails s nabídkou spolupráce, moc ráda jsem kývla. Tolik barviček na jednom místě jsem snad ještě nikdy neviděla…

Naninails recenze

Příprava nehtů

Pojďme se tedy krok za krokem podívat na to, jak při gelové manikúře postupuji. Nejsem sice profesionál, ale myslím, že postupuji správně. Ještě před tím, než se vrhnu na celou manikúru, si ruce umyji a vydezinfikuji. I přes to, že veškeré gel laky používám jen já, chci mít jistotu, že jsou ruce dokonale připravené a čisté. Potom už záleží na tom, v jaké kondici jsou mé nehty a hlavně nehtová kůžička. Ta mi bohužel roste poměrně rychle, takže skoro pokaždé použiji odstraňovač nehtové kůžičky (je to taková změkčující vodička) nebo samotný nástroj na odstraňování nehtové kůžičky. Můžete použít ale i obyčejné (a šetrnější) pomerančové dřívko.

Je důležité, abyste z nehtu odstranili veškerou starou nehtovou kůžičku, protože jedině tak vám bude gel lak držet i několik týdnů. Když nehty očistím, přichází na řadu pilník a zkracování nehtů. Nemám ráda, když jsou nehty dlouhé, takže pokaždé zkracuji. Na zkrácení momentálně používám NANI pilník Economy 100/180, který má střední hrubost. Pokud máte přírodní nehty, bude vám stačit i pilník s hrubostí 180/240.

Dalším krokem je blokový pilník. Já používám opět blok od NANI (hrubost 100/100) a mám s ním skvělou zkušenost. Oproti blokům, které koupíte ve většině drogérií, vydrží opravdu dlouhou dobu. Blokem zmatním povrch nehtů a odstraním z nehtu mastnotu. Tento krok nikdy nevynechávám. Tím, že bude mít nehet hrubší povrch, na něj gel lak lépe přilne. Takto připravené a spilované nehty si opráším štětcem (používám starý štětec, který jsem dřív používala při líčení) a nanáším cleanser a primer. Cleanserem vyčistím povrch a nehet odmastím. Je velice důležité nenášet cleanser na vatový tampónem ale na BUNIČINOVÉ ČTVEREČKY, které nezanechávají chloupky. To byl můj velký nešvar ze začátku, když jsem s modelací začínala.

Primer NANI Vitamin Primer Bonder bych přirovnala k průhledné rychleschnoucí vodičce, která zajistí, lepší přilnavost materiálu. Vedle toho obsahuje vitamíny jako je retinol, biotin, vitamín B8 a další, takže o nehty také pečuje. Primer se používá jak u gelů, tak u gel laků, chrání proti odchlipům a prodlužuje výdrž. Není to tedy produkt, bez kterého by se manikúra neobešla, ale mě osobně se osvědčil. Určitě také myslete na to, že primer je důležité nechat dobře zaschnout nebo ho nechat vytvrdit v lampě.

 

Co se týká lamp, u gel laků existují dva základní typy – LED lampy a UV lampy. Při výběru gel laků je důležité myslet na to, jakou lampu máte doma, protože ne všechny gel laky jsou určené do LED i UV lamp. Proto raději vždy zkontrolujte, do jaké lampy jsou gel laky určené a kupujte jen ty, které jsou určené pro vaší lampu, jinak to nebude fungovat. Já mám doma LED lampu.

Base coat

Jak vidíte, příprava nehtu je velice důležitá (možná i důležitější, než samotné lakování), protože na nepřipraveném nehtu nebude držet ani sebelepší gel lak. Proto si s přípravou nehtů dejte opravdu záležet a jednotlivé kroky NEPŘESKAKUJTE.

Teď už je řada na podkladovou bázi, nebo chcete-li base coat. Nejvíc jsem si oblíbila NANI gel lak Base/Top (2 v 1), což je base coat a top coat v jednom kroku. Gel lak můžete tedy využít jako bázi a také po nanesení barevného gelu, místo nadlaku. Já gel lak používám na oba způsoby a jsem velice spokojená. Gel lak má skvělou strukturu, není příliš hustý a velice jednoduše se nanáší. Je tzv. výpotkový, což znamená, že po vytvrzení musíte lepkavou vrstvu, která se vytvoří na povrchu nehtu, setřít cleanerem. To ale platí jen v případě, že gel lak používáte jako závěrečnou vrstvu, u base coatu výpotek necháváme, protože tak lépe přilne barevná vrstva.

Vedle NANI Base/Top (2v1) gel laku jsem zkoušela ještě NANI gel lak Vitamin Base. Drží stejně dobře, jako výše zmiňovaný podklad, ale je o něco hustější, takže se mi s ním pracovalo o malinko hůře. Proto jsem si ho oblíbila méně.

Base coat i další kroky nanášíme spíše v tenkých vrstvách a vždy vrstvu necháme dostatečně vytvrdit v UV nebo LED lampě. U barevných gelů můžete udělat lehkých vrstev více pro sytější a jednolitější barvu. Pokud bychom nanášeli gel laky ve větší vrstvě, manikúra by nevypadala dobře a gel lak by nevydržel delší dobu. Důvodů, proč vám gel lak nedrží může být spousta. Na blogu Naninails.cz najdete skvělé články a jedním z nich je právě článek o tom, proč vám gel lak nedrží. Rovnou vám sem přidávám odkaz na článek- Proč vám nedrží gel lak a co s tím?. I já se spoustu věcí (od)naučila.

Barevný gel lak

U barevných gelů je konzistence středně hustá, takže i s nimi se pracuje dobře. Baví mě i štěteček, který je tak akorát velký a barvu nanáší jednolitě. Já mám doma odstíny Hawai Girl, což je nádherná korálovo-růžová barva, která je ideální teď na léto, jemnější Misty Rose a pro mě klasická růžová Sweet Candy Pink (kterou nosím nejčastěji). Barevné gel laky kryjí nádherně už v první vrstvě. Když nemám čas, klidně nanáším jen 1 vrstvu a výsledek je krásný. Pokud nanáším vrstvy dvě, je to spíše pro moje ujištění, že bude barva opravdu celistvá na 100%.

Top coat

Jako top coat (jak jsem psala výše) používám buď NANI Base/Top (2v1) nebo bezvýpotkový NeoNail gel lak Top Shine Bright. Řekla bych, že NeoNail drží o něco déle a je pevnější, ale konzistencí je opět hustější. Pro začátečníky (za kterého se mimochodem považuji i já) bych tedy více doporučila NANI Base/Top (2v1).

Pokud je top coat výpotkový, na závěr setřeme z nehtu lepkavou vrstvu cleanerem a máme hotovo.

Péče

Nakonec aplikuji ještě výživný olejíček. Od NANI mám výživný olejíček s vůní banánu a musím říct, že jde o nejlepší olejíček, jaký jsem kdy na nehty vyzkoušela. A že jsem jich zkoušela opravdu velkou řadu. Myslím, že z drogérie jsem vyzkoušela snad všechny, protože mám hodně suché ruce a často se mi dělají záděrky. Banánový olejíček nádherně voní, je ve velkém 75 ml balení, takže vydrží dlouhou dobu a nehtová kůžička je po nanesení nádherně hydratovaná. Za mě je to obrovský objev!

Odstranění gel laku

Odstranění gel laku je také poměrně jednoduché. Já využívám alobalovou metodu. Nejdůležitější je mít doma aceton, kterým gel lak sundáte. Protože nechci odstranění gel laku popsat jen několika větami, přidávám vám článek z Naninails.cz, kde je postup skvěle popsaný. Článek o tom, jak šetrně odstranit gel lak najdete >>zde<<.

Naninails recenze

Doufám, že jste se v dnešním článku dozvěděly to, co jste potřebovaly. Vím, že jde o poměrně dlouhý článek, ale krátká recenze by mi bez step by step postupu nedávala smysl. Určitě mi dejte vědět, jestli gel laky používáte a jaký olejíček máte nejraději vy. Moc děkuji zastoupení Naninails.cz za poskytnutí produktů a spolupráci. Produkty jsou skvělé a já jsem moc ráda, že jsem je mohla vyzkoušet a doporučit dále 🙂 Mějte se hezky, K.

1 komentář

Comments are closed.