Srovnání peelingů

5

Dnes se podíváme na srovnání peelingů, protože jsem jich poslední dobou vyzkoušela poměrně hodně. Peelingů existuje celá řada. Jsou buď cukrové, nebo solné (solné jsou většinou hrubší) a existují také sprchové peelingy, které jsou jemnější a jsou určené na denní používání. Rozlišujeme také peelingy na obličej a tělo. A rozhodně také záleží na složení. Některé složky jsou dobré proti celulitidě, jiné obsahují hodně vitamínů. Záleží na vás, co preferujete a jaký peeling si zvolíte. Pojďme se podívat na to, které peelingy jsou vyzkoušela já.

Jako první se vrhneme na sprchové peelingy, které používám už docela dlouho a moc ráda. Jde o sprchový gel, který obsahuje jemná zrníčka, takže ho můžete používat každý den, místo klasického gelu. Pokud bych Vám měla doporučit jednu značku, byla by to značka Yves Rocher. Jejich peelingy úžasné voní a mají v sobě vždy zrníčka z nějákého ovoce. Dělají často limitované edice a já jsem si zamilovala vůni malin a citrónu s bazalkou. Mají široký sortiment a cena se pohybuje vždy okolo 100 Kč. Je to super alternativa pro ty z vás, kteří s peelingy teprve začínáte a nevíte, co od takového produktu čekat. Jak už jsem ale řekla, je to také super na zpestření sprchování. Opravdu to stojí za to.

sprchový peeling yves rocher

Další sprchový peeling je od Cannaderm Natura, který je s rašelinou. Má velmi jemné částečky a napomáhá k lepší cirkulaci krve a zvýšenému příjmu lipidů z konopí a huminových kyselin právě z rašeliny. Opět velmi příjemná relaxační záležitost, cena okolo 200 Kč. Měl by být vhodný i na obličej, to jsem ale zatím nezkoušela.

peeling s rašelinou

Sprchový peeling ale nestačí. Jednou měsíčně si dopřejte i klasický peeling, který pokožku zbaví odumřelé kůže a buněk. Navíc v sobě většinou obsahuje nespočet olejů, takže vaše pokožka bude jemná jako dětská prdelka. Já jsem vyzkoušela třeba tento s vůní červených hroznů, který jsem koupila v jednom bio obchůdku v obchodním centru Kotva na Náměstí Republiky. Je to cukrový peeling s hrubší strukturou. Záleží na vás, co preferujete. Já se ráda pořádně peelingem vydrhnu, ale jak se říká, sto lidí, sto chutí. Úžasně voní a skvěle vyživuje. Koupila jsem ho v akci za 240 Kč.bio peeling

Další cukrový peeling je od Rituals, který jsem dostala k Vánocům. Jak můžete vidět, vydržel poměrně dlouho. Opět je hodně výživný a hrubší, ale stojí 570 Kč, což je na mě poměrně hodně peněz. Protože pokud ho srovnám s tím hroznovým peelingem, nevidím rozdíl.

peeling rituals

Vyzkoušela jsem také přírodní peeling na obličej od značky Bowery. Naprosto mě uchvátilo balení, které je překrásné. Peeling vyhovoval i mojí citlivé pleti. Měl by být vhodný i na ekzém, nebo lupenku a vážně věřím tomu, že by mohl pomoci. Je totiž velmi jemný, výživný a navíc krásně voní. Jeho nevýhodou je poměrně vysoká cena. Stojí 550 Kč. Ale stojí za to!

peeling bowery

peeling bowery

A tady už můžete vidět strukturu peelingů, o kterých jsem Vám psala. Já peeling používám i na nohy, abych se zbavila suché kůže. Zkuste to taky.

_DSC9630

A v některém z dalších článků se můžete těšit na peeling, který si vyrobíme doma. Bude to opravdu jednoduché a postačí nám k tomu jen pár ingrediencí, takže se máte na co těšit. Mějte se krásně, K.

ps. zkoušela jsem i peeling pro citlivou pleť od Ziaji a tomu se raději vyvarujte. Měla jsou alergickou reakci!

5 KOMENTÁŘE

  1. Peelingy naprosto miluji, ale musím na ně mít náladu. Prostě musím být správně peelingově naladěná 🙂 Nejraději mám peelingy s příjemnou vůní, nejraději nějakou svěží, ovocnou!
    Baauuu

  2. Já mám peelingy ráda, nejraději ty cukrové a mám i jeden solný, ten vypadá na pohled stejně, ale místo cukru je v něm sůl. Nejvíc se mi líbí jeden z Lidlu, který mi brzy dojde. je cukrový s oleji, s marcipánovou vůní, stál jen 75 Kč a štve mě, že jsem jich nevzala víc, protože jsem je tam od té doby neviděla. Psala jsem o něm u mě na blogu tady: http://www.mejserada.cz/2015/03/lidl-dax-cosmetics-cukrovy-telovy.html

    Ráda bych tě pozvala na můj blog.

  3. Rozhodne sa teším na nejaký DIY peeling 🙂 určite to bude zaujímavé

Comments are closed.