Únorové novinky Maybelline / Rozjasňovač Master Chrome a kokosová řasenka Total Temptation

2

Moje premiéra. Sedím v kavárně a píšu. Objednala jsem si obří hrnek kokosového cappuccina, které jsem si snad poprvé osladila. Mám totiž druhý den sensor (co je to sensor?) a jedna z výhod je, že vím, kolik mám glykémii. Nemusím vytahovat glukometr a píchat se do prstu. Vím to za 5 vteřin a stačí, abych se podívala na displej. Pumpa včas zapípá a dá mi vědět. To se mi začíná líbit.. I když sladkou kávu moc ráda nemám, tyhle doušky si užívám. A kokos tentokrát nebude jen v mojí kávě. Nová řasenka Total Temptation ho totiž také obsahuje. Jaké jsou tedy novinky Maybelline?

Novinek od Maybelline je spousta. Pudrově matné rtěnky, výše zmíněná řasenka s vůní kokosu a vanilky i rosegold rozjasňovač. Do čeho jsem se zamilovala a co mě zklamalo?

Od té doby, co pracuji v novinách (no dobře, jsou to jen internetové noviny, ale „noviny“ jsou!), tak mám pocit, že mi to psaní jde líp. Mám víc inspirace, vidím vše z více úhlů a dostávám cennou zpětnou vazbu. Občas mám ale pocit, že mám větší tendence psát věty, které znějí tak trochu jako ohraná reklama. A to ani ty reklamní texty nepíšu. Možná chci zaujmout víc něž dříve a proto k těm „šokujícím“ větám sklouzávám. Možná je to jen můj dojem. Co myslíte?

Zpět k novinkám, 20 minut kafíčkování je za mnou a já toho moc nenapsala. Možná bych si měla stopovat minuty (hodiny?) jednoho článku. Ono to focení, následná úprava a psaní fakt zabere asi víc času, než si myslím..

Rozjasňovač Master Chrome

Začnu tím, co mě nejvíce zaujalo už na prví pohled. Růžovozlatý rozjasňovač, který milují v zahraničí, se konečně dostal i k nám. Rozjasňovače miluju a používám je při každém líčení. Líbí se mi, že umí dodat obličeji šťávu a díky pár tahům vypadám odpočatě. Je to tedy takový základní produkt, bez kterého se neobejdu. A když už ho náhodou zapomenu třeba na dovolené, sáhnu po třpytivém stínu na oči.

Master Chrome je k dostání ve dvou odstínech. Já jsem dostala odstín 050 Molten Rose Gold, který je určený pro studený podtón pleti. Tady vidíte, že při líčení neexistují žádná pravidla. Já mám podtón výrazně teplý a z rozjasňovače jsem nadšená i tak. Má v sobě skoro až bílý lesk, není to ale jas, který by byl nepřirozeně výrazný. Více by mi měl sedět odstín 100 Molten Gold, po kterém jsem zatím nekoukala.

I přes to, že preferuji výrazné rozjasnění (tohle je dost individuální – já si totiž myslím, že se líčím dost, ale oproti ostatním blogerkám jsem často přirozeně nalíčená), po tomto rozjasňovači sahám ráda hlavně na denní líčení. Řekla bych, že je to taková zlatá střední cesta. Není to lesk jako blesk, ale viditelný je i přes to, že jsem zvyklá používat rozjasňovače Anastasia Beverly Hills, které jsou hodně výrazné. V intenzitě ani výdrži nevidím oproti ABH výrazný rozdíl. Cena je 249 Kč.
maybelline fit memaybelline fit me

Rtěnky COLORsensational Powder Matte/Ultra Matt rtěnky

Pudrově matné rtěnky COLORsensational mají být matno-matné. Pokud chcete výrazný mat, vsaďte na tekuté rtěnky. Ty mají ale často tu nevýhodu, že rty při častějším používání vysušují. Rtěnky Powder Matte mají texturu krémovou a rty nevysušují. Pokud rtěnku detailně neprohlížíte, matný efekt uvidíte. Rtěnky v odstínech 05, 10, 15 jsou se studenými podtóny, takže to není můj šálek kávy a musím je vždy trochu „doladit“ teplejším odstínem. Rozumím ale tomu, proč jsou to studené podtóny. Především odstíny 10 Nocturnal Rose a 15 Smoky Taupe jsou momentálně hodně v kurzu.

Výdrž rtěnek je super, pokud je chcete navrstvit během dne, na vnitřních stranách rtů dělají cucíčky, což mi ale dělá většina hutných rtěnek, takže to nepřisuzuji jen těmhle rtěnkám. Prostě tu platí, že méně vrstev je více. Cena se pohybuje okolo 159 Kč.

maybelline fit me

(zleva 05, 10, 15 a korektor FIT me! v nejsvětlějším odstínu 05 Ivory)

Korektor FIT me! v odstínu 05 Ivory

Řadu FIT me! mám od Maybelline hodně ráda. Konktrétně tedy kompaktní pudr, díky kterému jsou si opět oblíbila barevné pudry. Korektor 05 Ivory je ve škále odstínů nejnovější. Je hodně světlý, ale abych byla upřímná, na zadek jsem si z něj úplně nesedla. Rozumím ale tomu, že srovnávat můj oblíbený korektor od Helena Rubinstein za 800 Kč a FIT me! za 149 Kč moc nemá smysl. Palec nahoru dávám za velmi světlý odstín, kterých k drogériích není dostatek.

Korektor má klasické balení s houbičkovým aplikátorem, je dost krycí a pokud ho dobře zafixujete pudrem, pod očima se skoro neslévá. Dříve jsem z drogérie měla nejoblíbenější  Catrice Liquid Camouflage a musím říct, že FIT me! korektor je rozhodně lepší. Není tolik hutný a působí přirozeněji. Na prvním místě z drogérkové kosmetiky mám ale stále Eraser Eye Concealer (přečtěte si recenzi).
maybelline fit me

Řasenka Total Temptation

O téhle objemové řasence stále nevím, co si myslet. I přes to, že ji používám už déle. Řasy jsou s ní hodně přirozené. Pokud chci přirozené řasy, raději sáhnu po hnědém odstínu. Řasenka má klasický kartáček, roztomilé růžové balení a má vonět po kokosu a vanilce. Když jsem to o řasence četla, čekala jsem výraznou sladkou vůni, což se mi nepotrvdilo – hurá. Výrazné vůně v kosmetice mi většinou vadí (pokud tedy nepočítám produkty od Too Faced – tam je vůně velmi příjemným bonusem).

Řasenka řasy neslepuje, nezatíží ani neopadává. Není to úplný propadák ani řasenková královna. Znovu si ji nejspíš nepořídím. A cena? 229 Kč.

maybelline fit memaybelline fit memaybelline fit me

A co vy a novinky Maybelline?

Zamilovaly jste se do rosegold rozjasňovače? Už jste zkoušely některé produkty z únorových novinek? Dejte mi vědět! Mějte se krásně, Karolína

2 KOMENTÁŘE

  1. I když rozjasňovač nepoužívám pořád, tento mě vážně zaujal. Přijde mi takový neutrální 😀 Korektor FIT me! mám doma už nějaký ten pátek a není špatný. I tak mám pořád tendenci ho porovnávat s Catrice tekutým korektorem, na který nemá absolutně nic. Hlavně, když většinou nepoužívám make-up, ale právě korektor jen na sjednocení pleti 🙂

Comments are closed.