Věci, které mě dělají šťastnější!

6

Protože poslední dobou už tolik nežiju kosmetikou a jedu do města, nebo do školy nenamalovaná a vlastně se nic neděje, rozhodla jsem se na blog čas od času přidat článek, který bude, jak se říká „mimo mísu“. Kosmetika mě baví, a myslím si, že nikdy bavit nepřestane. Každá z nás chce být krásná, ať už nám je 20, 30, nebo 50, ale někdy jí zkrátka nepotřebuji (a občas mi příjde zbytečná – třeba na dovolené, nebo když venku prší a make-up se mi stejně rozmaže) a vystačím si s krémem na obličej a ruce.

Jaké jsou věci, které mě dělají šťastnější?

Věcí, které mě v životě dělají šťastnější je nespočet. Šťastná jsem hlavně díky rodině, se kterou se snažím trávit co nejvíc času, ale jelikož studuji v Praze, a pocházím ze severních Čech, nevidáme se každý den. Šťastná jsem i díky mému milovanému přítelovi, se kterým bydlím a každý den se těším, až příjde z práce domů. A taky se snažím dělat věci, které mě baví a nejen sedět u počítače nebo u televize, což je někdy určtě fajn, ale občas toho bylo až moc.

Pohyb a příroda

Tak třeba snažím se víc chodit ven a hýbat se, i když se mi někdy vůbec nechce. Dokonce jsem byla i poprvé v mých 21 letech běhat a to je co říct, protože nikdy předtím jsem se neodhodlala. A měla jsem z toho vážně dobrý pocit. Provětrala jsem si hlavu a večer se mi lépe spalo. A navíc jsem si užila krásného počasí, které mi teď dva dny sice pro běhání moc nenahrává, ale i tak jsme se včera byli podívat v Kunratickém lese na Daňky. Moc ráda chodím ven, když jsou borůvky a houby. To zbožňuju.

Knihy a relax

Ještě víc čtu. Čtení zbožňuju už od malička. Pamatuju si na první knížku, kterou jsem kdy dostala, když už jsem uměla číst a nebyla to knížka plná pohádek. A když jsem jí přečetla, byla jsem na sebe pyšná. Mám ráda vůni nových, i starých knížek a prostředí knihoven. Včera jsem Vám psala o motivačních knížkách, takže si určitě nějákou pořiďte. Teď mám skoro přečtenou knížku 100 dní štěstí, která je také moc krásná a moc mě baví. Čtení je pro mě snad ten největší relax. Udělám si vždycky kafíčko a čaj a strašně mě to baví. Od čtení mě často vyruší hlad.

Dobré jídlo

Což je další část. Mám ráda jídlo. Dobré jídlo. A poměrně ráda vařím. Do restaurací moc nechodíme, když už, tak jdeme opravdu tam, kde nám chutná. A dám si i kousek čokolády, nebo dortu, i přes to, že mám cukrovku. Prostě jen nesmím tabulku na posezení. Dokážu si v klidu vychutnat i bylinkový čaj.

Snažím se věci tolik neřešit. Je to težké, ale jde to. Na vysoké mi dělá problém zkouškové. Dost špatně ho snážím a jsem skoro pokaždé na zhroucení. Mám ráda věci naplánované a když to pak nevyjde, jsem hodně vystresovaná. A tak to mám vlastně i u maličkostí. Když se mi zpozdí mestrauce o pár dní, bolí mě břicho, nemám chuť k jídlu a jsem nepříjemná, i když vím, že to na 99,9% dostanu. Dokonce mě dokáže vystresovat i to, když se mám objednat k doktorovi po telefonu, nebo jít tam, kde to neznám. A snažím se po pomalu ale jistě eliminovat. Svět se přece nezhroutí a já (snad) taky ne!

Přemýšlím nad tím, co je tady a teď

Nemyslím na to, co by bylo kdyby. Často jsem se také nachytala při tom, jak jsem přemýšlela o tom, co by bylo kdyby.. Co by bylo kdybych nebyla nemocná? Jaké by to bylo, kdyby mi neumřel táta? Nebo co by bylo kdybych šla na jinou školu. Žijte tím, co je teď a ne tím, co bylo, mohlo být, nebo nebude.

Budu ráda, když mi do komentářů napíšete, jestli Vás podobné články baví a které věci  Vás baví a dělají šťastnější. Mějte se krásně a užívejte života! Karolína

 

 

6 KOMENTÁŘE

  1. Moc povedený článek. Fakt skvělá motivace, mě samotné to vědomí maličkostí vždycky dělá radost. Někdy to ani není o dobré knížce, jídle nebo že se mi něco povede, ale někdy mi stačí taková maličkost jako úsměv od kamaráda :))

  2. Hezký článek, snažím se také život brát s větším nadhledem a pozitivněji. U mě je nejlepší když se jako zarytý lenoch dokopu k pohybu a to je mi pak nádherně na těle i na dušičce 🙂 A knihy to je moje, a tuhle knížku jsem četla také a je moc krásná. Zkus pak Levandulový pokoj 🙂

  3. Mila Kajo, stastnejsi me delaji treba Tve clanky (jsou opravdu super). 😉

    • Mockrát ti děkuji za Tvou zpětnou vazbu. Moc jí od čtenářů nemám, takže mě to moc těší 🙂 Kdyby si měla nějáký tip na článek, nebo tě cokoliv zajímalo, určitě dej vědět 🙂

Comments are closed.