Velký rtěnkový HAUL a recenze – rtěnky Sephora a Dermacol 16h Lip Colour

1

Jak si určitě většina z Vás všimla, 30.4 se u Dermacolu a Sephory daly koupit rtěnky za úžasné ceny. Rtěnky Sephora jsem si chtěla pořídit už dlouho ale nejdřívě jsem navštívila Dermacol a koupila si dlouhotrvající rtěnky 16h lip colour, dvě za cenu jedné v odstínu 1 a 6, protože odstín 2, který jsem měla doma jsem si moc oblíbila. Dvě rtěnky stály tedy 229 Kč. Parfumerie Sephora měla zase akce na rtěnky ze své řady – vše na rty za 99 Kč, což byla bomba, protože normálně tam stojí rtěnky okolo 300 Kč (ceny můžete najít na oficiálních českých stránkách Sephora) a tak bych si rtěnky od nich nejspíš nikdy nekoupila. Takže jsem se šla podívat i tam a pořídila si 6 produktů, protože cena 99 Kč je super zejména tehdy, pokud máte chuť vyzkoušet něco nového a nechcete moc utrácet.

_DSC5792

Ten den jsem si koupila jarní a letní odstíny, protože jsem se KONEČNĚ naučila nosit červené rtěnky (a ano, výrazné červené se prostě musíte naučit nosit, protože jinak si každá z nás myslí, že v takové rtěnce vypadáme jako klauni – no nemám pravdu?).

V dnešní době jsem v takové fázi, že červenou rtěnku používám nejčastěji ze všech rtěnek a pokud si vezmu nude odstín, připadám si moc nevýrazná. Zvolila jsem tedy výrazné odstíny, protože těch nude mám doma hodně a poslední dobou to pro mě byla celkem nuda. K témto rtěnkám používám paletku od Urban Decay Naked 2 a vypadá to krásně.

_DSC5778_1

Sephora Outrageous Rouge Extreme Liquid Lipstick

Krvavě červená tekutá rtěnka Outrageous Rouge Extreme Liquid Lipstick má trošku nešikovný aplikátor, takže si pokaždé beru na pomoc štěteček. Není nic horšího, než špatně nalíčená červená, nebo červená na zubech, to mi věřte! Má skvělou výdrž a luxusní balení. Bohužel rty poměrně dost vysušuje, takže je lepší na večerní líčení, kdy jí nebudete muset mít celý den na rtech. Odstín Red Crush.
_DSC5784

Sephora sametová tekutá rtěnka

Nositelnější varianta oproti odstínu Red Crush je sametová tekutá rtěnka, která o poznání více hydratuje. Má jemnější odstín, ale i přes to je velmi výrazná. Bez problémů vydrží svačinu a pítí, ale tady je nutné říct, že používám výrazné rtěnky pouze s konturkou od Catrice, která je úplně úžasná a výdrž rtěnek vždy prodlouží o několik hodin. Odstín si bohužel z hlavy nepamatuji, ale až budu doma, určitě informaci doplním. Nosím jí ráda hlavně do školy, nebo do města, protože se s ní nedá co zkazit a vždy upoutá pozornost.

_DSC5785

Sephora Krímová rtěnka v korálovém odstínu

Z řady Sephora Rouge jsem si pořídila hned 3 rtěnky. Nejtmavší je odstín R37 Cancan, který moc často nenosím, protože je velmi podobný první rtěnce, o které jsem dnes mluvila, jen má matnější finish. Výrazné rtěnky z této řady trošičku vysušují, za to světlá nude rtěnka krásně hydratuje. Je pravda, že mým rtům dávám často zabrat právě těmi výraznými odstíny, ale zato jim večer dopřeji balzám na rty, nebo se o víkendu nelíčím, takže jim dopřeji aspoň trochu odpočinku. Vydrží cca 5 hodin (spolu s konturkou) a pomalu se vytrácejí, takže to nevypadá zas tak špatně, i když rtěnka mizí.

_DSC5783

Sephora Nude krémová rtěnka

Odstín R32 LittleTreat je krásná jemňoučká růžová, která vypadá hezky ke tmavým kouřovkám. Nevysušuje a je velmi nenápadná. Není na ní potřeba konturka, což oceňuji, protože jí můžu zintenzivnit i v metru, nebo ve škole. Mizí postupně a nenápadně.
_DSC5786

Rtěnka ze stejné řady Sephora Rouge v odstínu R07 Jealous je moje nejoblíbenější rtěnka posledních pár dní. Když nevím kterou, vždy zvolím právě tuhle, protože je červená s trochou oranžové barvičky a moc se mi odstín líbí. Dokonce si troufám říct, že mi dokonce i sluší. A s tím souvisí také to, že pokud chcete nosit výrazné červené barvy, počítejte s tím, že prvních 5,10 nebo dokonce 15 rtěnek, které si koupíte vám nebudou slušet.

Já jsem hledala ideální odstín roky. Ale věřte mi, že až takovou najdete, zamilujete si jí a jinou už chtít nebudete. Tenhle odstín ráda kombinuji i s rtěnkou, kterou jsem zmiňovala o pár řádků předtím (R32), protože pak tahle červená působí ještě o maličko jemněji.

_DSC5787

Transparetní konturka

Konturovací tužka, která je voděodolná a univerzální je fajn pod světlé rtěnky. Určitě bych jí nedoporučila pod výrazné barvy. Ovšem pokud máte odstín, ke kterému se těžko hledá konturovací tužka, bude se hodit i tak. Já jí používám k nafialovělým odstínům. Běžná cena je ovšem 240 kč, což je podle mě přemrštěná cena, vzhledem k tomu, že univezrální rtěnky dělájí i jiné značky a za stejnou službu tak dáte 40 Kč._DSC5788

A vrháme se konečně na Dermacol a jejich 16h barvy na rty. Když jsem si koupila odstín 02, byla jsem nadšená. Je to vlastně rtěnka, díky které jsem se absolutně zamilovala do výrazných barev a od té doby mám raději výraznější rty, než oči.

Odstín 2 vydrží celý den (tento odstín není vyfocený – pokud budete chtít, fotky dodám) a je to krásný červený odstín s teplým podtónem. Díky odstínu dokážu odpustit všechny chyby, které rtěnka má (viz několik řádků dál). Je to totiž právě ten odstín rtěnky, kterou jsem hledala roky. Odstín 6 už zas tak dlouho nevydrží, ale je to krásná nafialovělá barva a hodí je k hnědým a zeleným očním stínům.
_DSC5789

Odstín 1 už je jedna velká tragédie. Na různých strankách, nebo videích už o tom mluvilo hodně blogerek a já s nimi bohužel musím souhlasit. Odstín je ovšem krásný. Ze tří rtěnek mi tedy vyhovují dvě, a jak už bylo řečeno, tmavší odstíny drží mnohem lépe, než ty světlější.

Další háček je v tom, kdy dát na rty fázi dva, protože někdy začně barva dělat cucky a to nevypadá vůbec hezky. Bohužel to ani nejde něják opravit a tak musíte rty odlíčit a nalíčit znovu.

_DSC5790

A jak vypadají všechny odstíny? To už můžete vidět na fotce, která je focena na denním světle. I přes to, že mohly všechny působit stejně, tady vidíte, že každá je jiná.

_DSC5795

Koupily jste si nějákou rtěnku při akcích vy? Já jsem ráda, že jsem si pořídila tak skvělé rtěnky za super ceny a mám tak nové oblíbence.

Mějte se krásně a dejte mi vědět, která barvička se Vám líbí nejvíce. Karolína

1 komentář

  1. […] pořídila si další kousky. Podrobnou recenzi jak na Dermacol, tak na rtěnku Sephora jsem psala v tomto článku, takže nemá cenu se rozepisovat. Rtěnky Sephora jsem si moc oblíbila, poslední dobou […]

Comments are closed.