RECENZE: Yves Rocher Hydra Végétal

1

Péče o pleť je pro mě velmi důležitá a s péčí jsou spojené i produkty určené pro čištění pleti. 364 dní v roce chodím spát dokonale odlíčená a namazaná hydratačním krémem. V poslední době jsem ale s pletí dost bojovala. Z mé suché pleti se mávnutím kouzelného proutku stala pleť normální až smíšená. Je jasné, že s jiným typem pleti jsem si nevěděla vůbec rady a tak jsem byla ráda, když mě Yves Rocher v rámci spolupráce pozval na diagnostiku pleti.

Diagnostika pleti i praktičtí pomocníci: Jak je na tom hydratace a elasticita mé pleti?

Diagnostika pleti mi byla provedena na prodejně a celé to trvalo okolo 10 minut. Rychlé a efektivní. Objevila jsem nové produkty a potvrdilo se mi to, co jsem tušila – má pleť je normální až smíšená. Zatímco za hydrataci  a elasticitu jsem dostala pochvalu, s čistěním pleti jsem na tom byla na čtýru, což mě překvapilo. Jak už jsem řekla, pleť čistím každé ráno i večer a jen zřídka se neodličuji, proto jsem čekala, že čistění je v pořádku. Nejspíš jsem někde dělala chybu a tak jsem se rozhodla, že na tom zapracuji.

Těžko říct, jestli byl problém v  Jarischově vodě, kterou pravidelně používám místo tonika, nebo za to mohla micelárka, po které jsem občas sáhla. Možná nedokáže vyčistit pleť tak dokonale, jak jsem si myslela…

Na čistění pleti jsem dostala čistící mléko, čistící gel a tonikum z řady Hydra Végétal. K těmto třem produktům jsem dostala ještě šikovné pomocníky – konjakovou houbičku, která je po namočení krásně měkká a příjemná a odličovací rukavici, kterou vozím na cesty. Vedle kosmetiky jsem dostala tip i na matující papírky, které od té doby nosím v kabelce, jako první pomoc před přebytečným leskem pleti.  Všechny produkty jsem vyzkoušela a mám pro vás rovnou i zhodnocení a recenze. 

yves rocher hydra végétal

Pro normální a smíšenou pleť – řada Hydra Végétal

Kosmetika Hydra Végétal je určená pro normální a smíšenou pleť. U produktů se mi líbí balení. Nejen, že je krásně modré, což přímo láká k tomu „zkus mě a odlič se“, ale gel je v ekologickém obalu a flakony mléka a tonika jsou vyrobené z recyklovaného a recyklovatelného plastu. Kosmetiku používám 2x denně přes devět týdnů a s produkty jsem cca v polovině. Snažila jsem se produkty používat velmi důsledně, ale občas se stalo, že jsem sáhla i po micelárce. A to zrovna tehdy, když jsem byla unavená a do odličování se mi vůbec nechtělo.

Když jsem ale s produkty pleť odličovala, použila jsem vždy mléko nebo gel i tonikum. Jediné, po čem jsem sahala „extra“, byl dvoufázový odličovač na oči. Momentálně mám v koupelně odličovac od značky Nivea. Ten dvousložkový od Yves Rocher jsem ale zkoušela také a byl super.

Vůně produktů Hydra Végétal je osvěžující a příjemná. I přes to, že není nejjemnější, na pleti mi nevadí a velmi jsem si jí oblíbila. A teď už ke kontrétním produktům…

Hydratační odličovací mléko Hydra Végétal

Tady se přiznám předem – odličovací mléko jsem používala ze všech produktů nejméně. Raději jsem sahala po čistící gelu, se kterým se mi čistění a odličování pleti zdálo rychlejší a pohodlnější. Odličovací mléko krásně a celkem rychle make-up i nečistoty rozpustí, hezky voní a pleť je po něm hebká a viditelně hydratovaná.

Byla jsem zvyklá na to, že odličování s odličovacím mlékem je zdlouhavé a nepříjemné, u tohoto mléka to nebylo zdaleka tak špatné, jako moje dosavadní zkušenosti a neodličovala jsem se s ním s odporem, jako je to u většiny mlék. Vždy jsem mléko používala s vatovými tampónky, které jsem si předem namočila ve vodě (nebo v Jarischově roztoku), abych po pleti zbytečně s tampónkem nedrhla. Mléko se dá bez problémů použít i na odlíčení očí. Pokožku v okolí očí nedráždí, naopak hezky hydratuje a je oftalmologicky testováno.

yves rocher hydra végétal

Čistící gel Hydra Végétal

Pokud pleť rádi čistíte na mokro ve sprše, stejně jako já, gel pro vás logicky bude lepší, než odličovací mléko. Záleží na tom, jaké čistění preferujete, je to velice individuální, ale je super, že si můžete vybrat to, či ono.

Čistění je s gelem velmi rychlé a měla jsem pocit, že moje pleť je čistá a osvěžená zároveň. Opravdu jsem cítila, že pleť díky vyčistění dře – ale v tom nejlepším slova smyslu. S gelem jsem používala konjakovou houbu, kartáček Foreo nebo jsem pleť čistila klasicky prsty a krouživým pohybem. Nebála jsem se odlíčit v jednom kroku i oči, gel je, stejně jako mléko, oftalmologicky testován.

yves rocher hydra végétal

Konjaková houba

U moře už jsme si párkrát mořskou houbu na tělo koupili, konjaková houbička se od těch, které znám, dost liší. Jak?

Přírodní houbička určená na pleť je na první omak hodně tvrdá a drsná. Pokud jí ale namočíte pod vlažnou vodou, změkne a stane se z ní šikovný pomocník. V jednom kroku totiž pleť pomůže vyčistit a navíc funguje místo peelingu.

Používala jsem jí vždy spolu s gelem, dá se ale použít i samostatně, pouze s vodou. Pleť jsem vždy promasírovala krouživými pohyby a vyčištila tak pokožku obličeje a krku. Potom už stačí houbičku umýt pod vodou a nechat uschnout. Má v sobě rovnou i gumičku, takže jí stačí zavěsit na kohoutek.

Myslete i na to, že houbička se má po 3 měsících kvůli hygienickým důvodům vyměnit za novou. Za mě je to super vychytávka, která mě moc baví.

yves rocher hydra végétal

Hydratační tonikum Hydra Végétal

Tonikum jsem používala každé ráno i večer. Pleť zbytečně nevysušuje a i přes to, že pleť hydratuje, tak jsem neměla pocit ulepené pleti. Pokožku po gelu nebo krému dočistí a pleť je pak připravená na následnou péči. Neobsahuje alkohol, ale i přes to jsem se v některých recenzích dočetla, že v očích štípe. A protože mám oči hodně citlivé, a teď mi často slzí, nezkoušela jsem to.

yves rocher hydra végétal

Odličovací rukavice

Yves Rocher nabízí hned dvě rukavice. Jednu peelingovou a jednu odličovací. Zatímco používání peelingové rukavice mi dlouho nevydrželo (dříve jsem měla rukavici od značky The Body Shop), tahle odličovací rukavice mě hoodně překvapila.

Byla jsem k ní zpočátku skeptická a tak jsem jí při nejbližší možné příležitosti zabalila bez dalších odličovacích produktů na cesty, k našim. Challenge přijata. Doma jsem už několik podobných ručníků na odličení měla, nikdy ale nebyly tak jemné, jako tahle rukavice. Opravdu je z velmi jemného a příjemného materiálu a pleť vůbec nedráždí. Pleť dobře a hlavně šetrně odlíčí a troufám si říct, že jí budu ráda používat na cestách a třeba i na dovolené. Věřím, že to není tak důkladné odlíčení jako s gelem a tonikem, ale jednou za čas? Proč ne, rukavice se mi moc líbí.

Dá se používat stejně jako konjaková houbička – 3 měsíce.

yves rocher hydra végétal
zdroj – yves-rocher.cz

Summa Summarum…

I přes to, že se dá mléko i gel použít i na oči, zůstanu u dvoufázového odličovače. Co se týče produktů, baví mě a určitě je spotřebuji. Ráda bych se k nim za čas vrátila. Teď mě ale na poličce nedočkavě čeká pečující kosmetika od jiné značky.

Konjaková houbička i odličovací rukavice jsou výborné, ty budu určitě používat i nadále. Řada Hydra Végétal mě baví a pokud máte normální a smíšenou pleť, určitě jí zkuste.

yves rocher hydra végétalyves rocher hydra végétalyves rocher hydra végétal

Jaké máte s Yves Rocher zkušenosti vy? Napište mi do komentářů. Mějte krásný týden, Karolína

*moc děkuji Yver Rocher za produkty i diagnostiku pleti

1 komentář

Comments are closed.