8 tipů na výlet po České Republice

4

S  Honzíkem jsme toho díky tomu, že máme rodiny na severu a jihu Čech, procestovali po naší zemi už poměrně dost a na některá místa se pravidelně vracíme a zamilovali jsme si je. Kde se nám líbilo a co stojí za návštěvu? V dnešním článku pro vás mám 8 tipů na výlety.

Kozí hřbety

Za mě jsou rozhodně číslo jedna KRKONOŠE a výlet na horský hřeben Kozí Hřbety. I když jsme na hřebenu byli jen jednou, a to stoupání hodně bolelo, vzpomínám na to často a ráda bych se tam letos podívala znovu. Ten výhled je nádherný a troufám si říct, že tak hezké panorama jsem u nás v Čechách ještě neviděla. Vyrazili jsme od hotelu Horal a měli namířeno na Luční Boudu. Pokud vyšplháte až nahoru (a věřte tomu, že to stojí za to), bouda už není daleko a cestou můžete navštívit i Vyhlídku Krakonoš. Vyhlídka je nejvyšším bodem Kozích Hřbetů a má 1421m. Od Luční Boudy už je kousek i Sněžka, na kterou jsme na konec kvůli pozdní hodině nešli, ale příště to zvládneme komplet.

Až budete šplhat nahoru, možná mě budete celou cestu proklínat, já jsem takhle proklínala Honzíka. Ten výhled a polívka v Luční Boudě vám tu dřinu vynahradí, slibuju. A jestli máte cukrovku, stejně jako já, vezměte si s sebou hooodně cukru. Já měla jedno hypo za druhým i přes to, že jsem cukr doplňovala průběžně.

Pravčická brána

Ze severních Čech tu mám Pravčickou bránu v Českém Švýcarsku. Procházka je to delší ale skalnatá brána je to krásná. Doporučuji vyrazit mimo víkend, když je hezky, bývá tam narváno.

Hluboká nad Vltavou

Na Hlubokou nejraději jezdíme na kolečkových bruslích přímo z Budějovic (většinou vyrazíme kousek od Dlouhého mostu). Cesta je to krásná a na cyklostezce je oproti Praze minimum lidí. Část cesty je podél řeky a v lese, takže ideální na aktivní odpočinek. Když vám dojde energie, cestou si můžete koupit zmrzlinu nebo Kofolu ve vesničce Bavorovice. Na Hluboké je krásné sportovní centrum, kde se bude líbit i dětem. Je tam velké hřiště, trampolína a obří lanová pyramida, takže si vezměte boty a peněženku s sebou do batohu, bude se hodit. Můžete vyrazit na bruslích i na kole. Když se chceme podívat na zámek, jezdíme autem, ale dá se tam dojít i pešky od cyklostezky. Uvnitř zámku jsem ještě nikdy nebyla, ale ty zahrady okolo i samotný zámek vypadá krásně a rozhodně stojí za návštěvu.

A pokud rádi jezdíte na inlinech a jste z Prahy, doporučuji cyklostezku Braník nebo v Troji u Zoologické zahrady.

Český Krumlov

Když už jsem u těch jižních Čech, nemůžu zapomenout na Český Krumlov. Je tam sice hodně turistů, ale město je to nádherné. My parkujeme většinou nahoře u Otáčivého hlediště a uděláme si hezkou procházku skrze zahrady, zámek a město. A mimochodem, je to krásná trasa i na raftu, město tak uvidíte z jiné perspektivy a zase vypadá jinak. Doporučuji vyrazit po vodě alespoň na jednodenní výlet z Krumlova do Zlaté Koruny 🙂 Já si to zamilovala.

Lipno

Ať je léto nebo zima, Lipno nás ještě ani jednou nezklamalo. V zimě je tam obrovská bruslařská dráha a na led můžete bezpečně i v botách. V létě se jezdíme koupat nebo vyrazíme na procházku a za zmíňku stojí i známá Stezka korunami stromů.

Vyhlídka Máj

Vyhlídka Máj je sice od parkoviště blizoučko, výhled na Vltavu ve tvaru podkovy se ale neomrzí ani popáté.

Lom Velká Amerika a Karlštejn

Z Prahy jezdíme nejčastěji k Lomu Velká Amerika. Auto necháváme v obci Mořina a buď se jdeme projít jen na Velkou Ameriku, nebo vyrazíme na celodenní výlet až ke hradu Karlštejn. Cesta vede po loukách a v lese a od Ameriky ke Karlštejnu už tolik lidí nechodí 🙂

Mikulov

Na Moravu jezdíme často do Brna, k přehradě. Tam je krásně a rozhodně to stojí za návštěvu i tam. Doporučuji wellness hotel Maximus, je to sice dražší, ale zapamatujete si to na celý život, saunový svět je parádní a jen tak se neokouká. Jednou jsme ale vyrazili poměrně neplánovaně i do Mikulova na Svatý kopeček a shodou okolností jsme stihli i úžasný západ slunce. Na vrcholku najdete kapli svatého Šebestiána, která mi (nevím proč) připomněla náš výlet do Paříže a návštěvu Baziliky Sacré-Coeur.

V Mikulově je také krásný zámek. Výhled na něj ze Svatého kopečku je úžasný. Jednou bych tam ráda minimálně na prodloužený víkend, aby si mohl Honzík vychutnat moravské víno.

 

Jaká místa v České Republice máte rádi vy? Dejte mi vědět, těším se na vaše tipy 🙂 Mějte se krásně, Karolína

4 KOMENTÁŘE

  1. Vida, Mikulov, tam bych se mohla konečně podívat! Díky za tip. 🙂
    Já mám ráda Olomouc, Lednici, Kroměříž a Kutnou Horu, odkud pocházím.

  2. Miluji Český Krumlov, to je pro mě srdcovka, vzpomínky na první společný výlet a Otáčivé hlediště bylo zážitek. Pravčická brána je také moc prima. A rozhdně neomrzí ani Mikulov a Hluboká nad Vltavou. Já mám ráda třeba ještě Lednici, tam jsem také byla víckrát.

Comments are closed.