Co mě naučilo mateřství v líčení a oblékání…

0

Co mě naučilo mateřství v líčení a oblékání… Tak na tohle téma bych se mohla rozepsat, psát, psát, psát a napsat knihu 😀 Ale pokusím se být kratší a zmínit jen to, co je týká líčení a oblékání. Kde začít? Změnilo se toho totiž spoustu, ale na důkladnou péči o pleť jsem myslela už před těhotenstvím.

Péče o pleť je základ. Vždy a všude!

Samozřejmě jsem dělala v péči o pleť spoustu věcí špatně a určitě dělám chyby i dnes. Jen se to snažím eliminovat a za skoro 30 let vím, co mi vyhovuje. Na hezký make-up na rodičovské často není čas, nebo spíš NÁLADA. Díky tomu jsem se ale naučila cítit se dobře i bez make-upu. Důležitá je pro mě ranní rutina, kdy použiji všechny ty krémy, séra a hlavně SPF, protože jsme pořád venku. Pokud bych to tedy měla shrnout, moje ranní rutina vypadá takto:

  1. čistění pleti – na čištění mám nejraději krémový odličovač v kombinaci s tonikem. Často sahám po produktech, které jsem určené na citlivou pleť
  2. hydratace – na tyhle 3 věci nikdy nezapomínám – SÉRUM, KRÉM, OČNÍ KRÉM. Přesně v tomto pořadí
  3. ochrana – dalším krokem je další krém – SPF. S Anežkou chodíme ven i 3x denně, takže je to pro mě opravdu základ a velmi důležitý krok.
  4. a až teď přichází na řadu případné líčení

Make-up za 5 minut? Není problém…

Dřív mi líčení zabralo klidně hodinu. Poslední 2 roky to zvládám za 5-10 minut a zjistila jsem, že to stačí. Většinou sahám po produktech, u kterých vím, že se na ně mohu spolehnout, během dne totiž nemám tolik času líčení kontrolovat. Důležité je pro mě použit kvalitní make-up, korektor a produkty na obočí. Na zbytku už tolik nezáleží. A asi nebude překvapení, že u mě úplně vymizela červená rtěnka, hm? 😀

Pohodlí především

Upřímně? Módní kreace jsou na mateřské trochu zbytečné, většinou si obléknu to, co první vidím ve skříni. Takže ve finále točím dokola 10 kousků. Úplně jsem se odnaučila nosit třeba push-upky. Místo toho nosím hezké nevystužené podprsenky, které nikde neškrtí, ale zároveň vypadají hezky, takže pokud vykoukne kousek krajky z trička někde na hřišti, není to faux pas.

Zjistila jsem taky, že nepotřebuji žádné boty na podpatku, ani kabelky. Na většinu procházek nosím tenisky a kabelky? Ty vymizely úplně. Vyměnila jsem je za ledvinku nebo za organizér na kočárek. Ale to se samozřejmě změní časem. Snad tu krabici kabelek ze sklepa ještě někdy vytáhnu. Byla by jich škoda 😀

Péče o nehty

Co si užívám jednou za 14 dní večer a mateřství mě to neodnaučilo, spíš naopak, je péče o nehty a pravidelná manikúra. Je to pro mě nejen zábava ale taky relax. Asi víte, že používám už dlouhou dobu Striplac od Alessandro, takže pro hezké a upravené nehty nemusím chodit do salónu. Nejraději mám růžové a červené odstíny a nejvíc mě baví, že je to jednoduché a zvládne to každý. Lakujete si nehty stejně, jako klasickým lakem, jen vše zapékáte v lampě. A nehty jsou hezké 14 dní, což je super. Klasický lak mi na nehtech vydrží 2 dny. Podrobný návod už jsem vám sem na blog psala, najdete ho tady. 

Pokud bych to tedy měla shrnout, samozřejmě jsem zjistila, že méně je více. Ale to v životě platí asi ve všem. Co myslíte? Mějte se hezky a těším se příště, K.