ZE ŽIVOTA / Moje podzimní radosti

0

Moje nejoblíbenější roční období je to, který zrovna je. A letošní podzim je krásnej. Miluju kombinaci sluníčka a spadanýho listí. A když je venku teplo, znamená to, že víkendy trávíme často venku. Na procházkách s kočárkem. Anežka miluje hřiště, takže obrážíme Prahu a nachází nový místa. Ale nejradši chodíme poslední dobou do Stromovky, stejně, jako teď v neděli. Většinou si na cestu uděláme nebo koupíme něco dobrýho a nikam nespěcháme. Prostě si jen užíváme to, že můžeme být spolu a nic nedělat. A je to boží.

skořicové rolky V neděli jsem pekla skořicový rolky, takže jsem si je potom vzali s sebou. Mňam! Peču je teď často, protože mi přijde, že k podzimu prostě patří. RECEPT najdete v tomto článku, psala jsem vám ho už na jaře, ale dělám je roky. Jsou výborný a budete je milovat, slibuju!! Příprava je sice trošičku delší, protože musí kynout, ale stojí za to. Já lepší neměla.

Móda

S příchodem podzimu se mění i to, co nosím. Oblečení jsem vždycky nosila hodně jednoduchý, ale od tý doby, co jsem maminka, je to ještě jednodušší. Nebo možná rychlejší… Upřímně? Často sahám po oblečení, který je ve skříni navrchu, ale občas (třeba právě o víkendu), si dám ráda záležet. A teď mi dělá radost pár nových kousků ideálních právě na podzim. Šedý mom jeansy s béžovým tričkem z Manga jsem sehnala na Zalando Lounge. Celkově tam mají super kousky, nejen ty basic. A protože se blíží Black Friday, myslím, že budu mít radosti víc. Několik kousků tam mám ještě vyhlídnutých a nakupuju tam moc ráda. Outfit se mi tvoří jednodušeji, když mám jeden, dva kousky, od kterých se můžu odpíchnout. Můžou to být právě mom jeansy a tričkem, který jsem kombinovala tentokrát já, nebo třeba barevnej kabát. Vždycky záleží na tom, jakou mám náladu. Jestli chci něco výraznýho, nebo neutrálního… Držím se toho, že výrazný kousky by v outfitu měly být maximálně dva a taky mě baví monochromatický looky, ale s různou texturou. Třeba huňatý svetr v kombinaci s kalhotama ve stejným odstínu.

Po 27 letech mám konečně pocit, že vím, co mi sluší. A je to právě tím, že nad tím, co si oblíknu, víc přemýšlím. I když mi to občas zabere víc času, než bych si přála 😀 Když už si dám ale záležet, s výsledkem bývám spokojená.

 

Nehty

Poslední dobou taky ujíždím na nehtech. Pokud mě sledujete na IG, asi jste si toho všimly. Miluju to! Klasický laky na nehty mi moc nedrží, protože mám nehty hodně slabý. Většinou se mi někde něco odchlíplo ještě ten den, kdy jsem nehty lakovala. A nebo u vaření a mytí nádobí. Všechno chci mít totiž rychle hotový, takže si kolikrát nedávám pozor a lak uštípnu třeba nožem, při krájení. A koho by bavilo si nehty lakovat každý druhý den? Času mám málo a toho pro sebe ještě míň. A tak jsem pátrala. Vyzkoušela jsem spoustu gellaků a nikdy mi nic nedrželo. A co mi vadilo nejvíc – že gellakem si ničím nehty. Pak jsem ale našla Striplac od značky Alessandro. Princip je podobný jako když nehty lakujete lakem na nehty, jen s tím rozdílem, že vše zapíkate v lampě. Povrch nehtu se nemusí (a dokonce nesmí!) pilovat, takže je kvalita nehtů stejná na začátku, i po sundání. A to mě baví moc. Výdrž je super, 12 dní mám krásný nehty, pak už to nevydržím, a chci jinou barvičku. Tentokrát jsem zvolila nádhernej červenej odstín se třpytkama. Podzimní, ale vlastně už i vánoční barvička. Vypadá super, ale oblíbených jich mám víc, koukejte…

 

A jak si podzim užíváte vy? Taky vás lákají tlumenější ale za to tmavší barvy? U mě to platí při líčení, oblíkání i na nehtech 🙂 Těším se na vás zase příště, K.