5 věcí, které mi usnadňují denní i večerní rutinu

0

Každá z nás chce vypadat dobře, zdravě, upraveně… No nemám pravdu? Zmiňuji to často, základem je správná, důkladná a hlavně pravidelná péče. Nejen o pleť. Taky o tělo, vlasy, nehty, obočí,…. V dnešní době se klade velký důraz na to, abychom byli všichni upravení. Pro mě to ale neznamená, že budu každý den nalíčená. Určitě je pro mě důležitější použít třeba mezizubní kartáček nebo hydratační krém. Na nezdravé pleti by stejně žádný make-up nevypadal dobře.

1. Peeling a hydratační maska

Málo který pleťový krém umí zázraky. Vyzkoušela jsem jich spoustu a stejně se většinou vracím k těm stejným. Když tedy nenarazím na nějakou bombu. Mnohem důležitější – a to vám řekne i většina kosmetiček, je používat peeling a masku. Peeling z pleti odstraní odumřelé kožní buňky, pleť rozzáří a krém se díky tomu lépe vstřebá a lépe funguje.

[box type=“warning“] Kdy se peelingu vyhnout a jaký druh zvolit? Přečtěte si článek, kde jsem se o peelingu rozepsala víc. [/box]

Hydratační maska bude vyhovovat všem typům pleti. Předchází dehydrataci pleti a je intenzivnější než krém. Dnes už se dělají i masky, které se dají použít místo nočního krému. Ty jsou za mě super, šetří to totiž hromadu času a taky na ně nezapomínám.

2. Elektrický zubní kartáček

Jestli ještě nemáte elektrický zubní kartáček, přejte si ho k narozeninám nebo k Vánocům (ale ty jsou až za dlouho :-D). My přešli na sonický zubní kartáček už před několika lety, máme Philips, a nevěřila bych, jaký rozdíl to udělá. Přijde mi, že s klasickým kartáčkem si zuby nevyčistím ani z daleka tak dobře a navíc za mě hlídá čas, který jsem určitě s tím klasickým zubním kartáčkem flákala.

3. Čistící kartáček na obličej

Když si chci dopřát opravdu důkladnou péči o pleť, použiji kartáček i na obličej. Na pleť jsou za mě lepší a šetrnější ty silikonové. Já mám Foreo. Je super ho použít před peelingem a maskou, ale určitě po něm nesahám denně. Zbytečně bych pleť zatěžovala a na každodenní použití mi to přijde zbytečné.

4. Odličovací ubrousek Make-up Eraser

Make-up Eraser se vám bude hodit hlavně teď v létě. Jestli ho neznáte, určitě na to mrkněte. Já ho vozím na každou dovolenou a na každý víkend k rodičům. V kufru ušetří spoustu místa a vydrží vám roky. Na odlíčení vám totiž stačí jen tenhle zázračný ručníček a voda. Nic víc. Já ho používám i na stáhnutí čistícího mléka, peelingu, nebo masky. S vlažnou vodou je to pro mě ten největší relax!

5. Doplňky stravy a dostatek tekutin

Vitamíny jíme v průběhu celého roku. Opět je to za mě fajn prevence. A přiznám se, že od té doby, co jsem byla těhotná a následně kojila, se je snažím jíst denně a hlavně nezapomínat. Základem je pro mě určitě vitamín C, Omega3 a vitamín B, protože často trpím na opary. S pauzami beru také pupalku, ta je super na pupínky, na hormonální nerovnost a taky pro lepší růst vlasů a nehtů. Zlepšení je ale vždycky vidět až později, tak nepřestávejte po prvních pár týdnech, byla by to škoda. Já ten rozdíl vidím velký.

No a velkým bonusem s užíváním doplňků stravy je také doplnění tekutin. Ráno tělo vždycky nastartuju veelkou sklenicí vody, protože všechny ty tobolky musím zapít. Když na vitamíny nějaký den zapomenu, vypiju toho o hodně míň. A to se samozřejmě na stavu pleti také odrazí.

Na co v rámci denní a večerní rutiny myslíte vy? Budu ráda, když mi napíšete vaše tipy. Ať už tady do komentářů, nebo na můj Instagram. Mějte se hezky a těším se příště, K.