Měla by se lišit péče o pleť v chladných měsících?

0

Měla by se naše každodenní péče o pleť lišit v chladných měsících? Odpovím rovnou – určitě ano. Mráz totiž pokožku vysušuje, a proto je důležité používat v zimě daleko výživnější krémy, které o pleť nejen pečují, ale také jí chrání. V zimě je pleť dehydratovaější mnohem častěji, než v létě a proto je důležitá i prevence. Vedle sluníčka na ní totiž působí časté změny teplot, vítr a nebo třeba suchý vzduch v přetopených místnostech.

Úplným základem je výživný krém, který na povrchu vytvoří ochrannou vrstvu, díky čemuž je pleť odolnější. Ideální je ale pod krém používat i sérum. Jak asi víte, já už delší dobu používám kosmetiku Sothys, která klade důraz na kvalitu a její produkty mi moc vyhovují. Momentálně používám vyživující SOS sérum pro suchou pleť od Sothys. Je to vlastně takový vyživující suchý olej, který zklidňuje a bojuje s nepohodlím na pleti. Pokud vás tedy trápí dehydratace nebo pnutí pleti, toto sérum funguje skvěle a výsledek pociťuji hned po nanesení. Je vhodné pro všechny typy pleti (i pro pleť smíšenou, což je přesně můj případ), která trpí suchostí. Baví mě, že je multifunkční. Dá se použit nejen na obličej, ale také na suchá místa nebo výživu nehtů a nehtový kůžičky. A moc příjemná je i jemná květinová vůně. Rozhodně je to velký objev a můj nový oblíbenec.

 

Hydratační krém, který používám většinu měsíců roku jsem v zimě vyměnila za Sothys Vyživující krém Nutritive pro suchou pleť, takže mám vlastně takové kombo, které spolu skvěle funguje. Opět je to krém vhodný pro všechny typy pleti, včetně té smíšené a musím říct, že vidím opravdu rozdíl. Pokožka je po nanesení napumpovaná, rozzářená a i během dne mám pocit, že mám pleť dostatečnou výživu. Oba produkty jsou skvěle výživné, ale rychle se vstřebávají, takže jsou ideální i jako podklad pod make-up.

 

Sérum a krém je tedy naprostý must have. Důležité je ale také používání očního krému. Pokud přes rok oční krém nepoužíváte, v zimě bychom na něj zapomínat neměly. A to stejné platí i pro peeling a masku. Já peeling a masku používám ve stejný den, alespoň jednou za 14 dní. Ideální je ale 1x do týdne. Peeling odstraní odumřelé kožní buňky a pleť je rozzářenější a lépe připravená na aplikaci masky nebo krému. Dokáže totiž lépe vstřebávat aktivní látky. Maska dodá více potřebné hydratace a je intenzivnější. Ta od Sothys je super v tom, že se dá použít i místo nočního krému, což velice ráda využívám.

A co vy? Měníte péči o pleť s příchodem zimy? Dejte mi vědět 🙂 Moc vás zdravím a těším se u dalšího článku nebo videa, K.