A jakou pleť máte vy? Diagnostika Yves Rocher

1

Už několikrát jsem vám psala o tom, že se mi kvůli ročnímu období nebo kvůli hormonům sem tam mění typ pleti. Zatímco před 2 lety jsem měla „klid“, pleť byla nonstop suchá a citlivá, poslední rok a půl je moje pleť spíše smíšená. Spolu s tím je potřeba upravit i typy krémů, make-upů a pudrů, což je samozřejmě běh na dlouho trať. Moje (ďříve) oblíbené produkty mi už nefungují tak jako předtím, protože například nepotřebuji rozjasnění celého obličeje. Proto jsem byla moc ráda, když mě značka Yves Rocher znovu oslovila s tím, jestli bych nechtěla vyzkoušet diagnostiku pleti. O diagnostice v obchodech jsem vám psala před rokem v dubnu, teď už jí můžete vyzkoušet i online z domova, na stránkách www.diagnostikapleti.cz, kam zadáte několik údajů a vyjede vám řada, kterou byste od YR měli používat. Vedle toho se můžete dočíst o tom, jak pleť dokonale vyčistit nebo proč používat masky a do jakých obchodů můžete zajít na přístrojovou diagnostiku. Tam vám určí, jaký typ pleti máte, kolik vaše pleť produkuje mazu nebo jaká je elasticita vaší pleti. Nebolí to, netrvá to déle než 10 minut a je to zdarma. Pokud si tedy nejste jisté, jaký typ pleti máte nebo co za kosmetiku máte používat, v Yves Rocher vám skvěle poradí.

yves rocher hydra vegétalMě, stejně jako loni, vyšla řada Hydra Vegétal, protože mám pleť smíšenou. I přes to bych se měla zaměřit především na hydrataci, což je (podle mého) základ, pokud chcete mít pleť v dobré kondici teď i za 10,20 let. Samozřejmě tím myslím kvalitní krém ale i pitný režim, na který často zapomínáme. Novinkou je pro mě péče o oční okolí. Někde jsem slyšela, že oční krém by se měl používat od 25 let a mě to čeká v únoru, takže jsem zařadila do mé rutiny oční gel a používám ho ráno i večer. Vrásky okolo oční bývají vidět jako první, je tam totiž ta nejjemnější a nejtenčí kůže. Stejně jako loni mi bylo řečeno, že mám zapracovat na čistění pleti a tentokrát jsem zjistila, kde byl zakopaný pes. Pokud se odličujete třeba jen čistícím gelem a tonikem, pro nalíčenou pokožku je to málo. Když používám make-up, měla bych se odlíčit něčím mastnějším (tedy odličovacím olejem nebo mlékem, případně micelární vodou), následně gelem a až poté tonikem. Já jsem totiž ten mastnější krok občas vynechávala.

Mrkněte na video:

yves rocher hydra vegétal

Řada Hydra Vegétal

O řadě Hydra Vegétal jsem vám psala už několikrát, tentokrát jsem vyzkoušela osvědčené produkty i kosmetiku, kterou jsem předtím nepoužívala. Hydra Vegétal je určená pro normální až smíšenou pleť. U této řady se mi líbí tyrkysové balení. Modrou mám ráda a kosmetika se v koupelně krásně vyjímá, takže mi to pokaždé připomene i to, že se mám odlíčit. Vůně produktů je osvěžující, i přes to, že parfemace není úplně nejjemnější, na pleti není cítit.

Čistící gel Hydra Végétal

S tímto čistícím gelem už mám zkušenost, takže jsem věděla, že mě nezklame. Gel používám nejčastěji ve sprše, je to pro mě tak nejpohodlnější a často ho také používám s konjakovou houbičkou nebo s čistícím kartáčkem. Oceňuji, že to není hutný gel, spolu s vodou vytvoří příjemnou (lehce pěnivou) emulzi, kterou nanesete na obličej a po chvíli jednoduše smyjete vodou. Po použití je pleť krásně osvěžená a vyčistěná, což je cítit i na dotek. Gel je oftalmologicky testován, takže v případě, že nemám výrazně nalíčené oči, nanesu gel i na oční okolí.

Cena: 349 Kč za velké balení 390 ml

Hydratační péče na den a noc Hydra Végétal

I s krémy od Yves Rocher mám bohaté zkušenosti. Před létem byla uvedena dokonce i varianta krému Hydra Vegétal s SPF, což oceňuji především v létě. Vím, že ochrana před sluníčkem by se neměla podceňovat. Měla jsem také krémy a séra z řady Elixir Jeunesse, které mají skvělé hydratační účinky. Ale zpět k tyrkysové řadě…

Krém je lehký, bleskově se vstřebává a je skvělý i jako podklad pod make-up. Obsahuje mimo jiné buněčnou vodu z kosmatcovníku (taková růžová kytička), která pomáhá vodu ukládat do všech vrstev pleti. Co se tedy týká prvních dojmů, jsem s krémem spokojená, ale určitě vám dám vědět i po delší době používání.

Cena: 399 Kč za 50 ml

Hydratační péče na okolí očí

Vedle hydratace pleti mi byla doporučena i hydratace očního okolí, takže jsem do mé rutiny zařadila nejen více hydratace formou masek, ale také oční gel. Gel je lehoučký, má přesný aplikátor, rychle se vstřebává a krásně osvěží. V létě bude skvělé, když gel necháte chvíli před použitím v lednici. Myslím si, že to pak bude nejen hydratace ale i účinný pomocník proti váčkům a kruhům pod očima.

Cena: 399 Kč za 15 ml

 

Máte s kosmetikou Yves Rocher zkušenosti? Dejte mi vědět, co zaujalo vás. Těším se, K.

1 komentář

Comments are closed.