NÁVOD / Jak na Striplac?

0

Protože vám video na Instagramu o tom, jak správně aplikovat Striplac, neodpovědělo na všechny otázky a často mi píšete o radu, říkala jsem si, že bude fajn sepsat detailní postup i sem na blog. Tak pojďme na to!

Pokud máte jakékoliv otázky, prosím pište! Nejlépe dolů do komentářů, aby si odpovědi mohli přečíst všichni, koho tohle téma zajímá. Ráda vám poradím, otázek bývá na začátku hodně a je možné, že mě nenapadnou všechny. Zvlášť, pokud nemáte s UV nebo LED lampou zkušenosti. A nezapomeňte na to, že s kódem KAROLINA10 máte na e-shopu www.alessandro-cr.cz slevu 10% na všechny nezlevněné produkty. Byla by škoda jí nevyužít, když už mám tu možnost❤️

PRODUKTY, které budete potřebovat:

  • barevný Striplac
  • Top Coat
  • odmaštující polštářky
  • pilník a UV nebo LED lampu – pokud jí už máte doma, novou si pořizovat nemusíte

Za mě doporučuji ještě Primer, který zvyšuje přilnavost a prodlouží výdrž.

Návod:

1. Začínáme na čistých nehtech. Pokud jste měly lak na nehty, gellak nebo gelové nehty, vše odlakujte a sundejte dolů. A jeden tip hned na začátku – v den aplikace nepoužívejte přehnaně krémy a olejíčky na nehty.

2. Zatlačíme a upravíme nehtovou kůžičku a nehty zkrátíme a vytvarujeme do požadovaného tvaru. Přírodní nehty pilujte vždy JEDNÍM směrem, aby se zbytečně netřepily.

3. Nehty důkladně odmastíme. Na tomto kroku si dejte opravdu záležet. Přejeďte polštářkem celý nehet, okolí nehtu, nehtovou kůžičku a také oblast pod nehtem.

4. Na odmaštěné nehty naneseme Primer. Usychá na vzduchu, proto ho nezapíkejte v lampě.

5. Teď přichází na řadu 1. vrstva barvy. Měla by být tenká. Protože má Striplac někdy tendenci se smrskávat, já začínám lakovat po 2 prstech nejdřív jen špičky a okraje nehtu, ty na 10s zapeču v lampě a pak až nalakuji celý nehet. Zase po 2 prstech, vždy zapeču po 60s.

Mezi jednotlivými kroky NEotíráme výpotek. Nehty otřeme jen na úplném začátku a na konci, po zapečení Top Coatu.

6. Druhou vrstvu barvy už nanáším klasicky, na celý nehet. Opět po 2 nehtech a zase nechám zapéct na 60s.

7.  Teď je čas na poslední vrstvu – Top Coat. Dodá lesk a vyrovná případný nerovnosti. Lak přetřu opět i přes okraje nehtu. Teď už lakuji 5 nehtů naráz, zase nechám vytvrdit v lampě. Na 90s.

 

Většinou mi to celé zabere okolo 30 minut. Už vím, co a jak. Ze začátku vám to ale nejspíš zabere času víc, než se to všechno naučíte a dostanete to do oka. Ty jednotlivé kroky je opravdu potřeba dodržovat správně. Nehty mám díky tomu krásné 12 dní, pak už to nevydržím a chci jinou barvičku. Ale mě nehty rostou rychle, takže mám hodně vidět i odrosty. Při správném použití a sundání Striplac neničí nehty. Nehet na povrchu se kvůli lepší přilnavosti (jako třeba u gellaku) nepiluje, naopak je důležité, aby byl nehet hladký. A ještě jedna věc – Striplac není gellak, je to úplně jiná technologie.

Doufám, že je pro vás článek přínosný, že jste se dozvěděly to, co jste potřebovaly. No a teď pojďme na vaše otázky. Jsem tu pro vás, pište! Těším se příště, K.