Jak a proč bojuji se sníženou imunitou?

0

Se sníženou imunitou bojuju už od té doby, co jsem ve 12 letech zjistila, že mám cukrovku. Bohužel to jde s cukrovkou ruku v ruce, a i když se snažím se jíst zdravě a mám dost pohybu, mám často pocit, že všechny bacily, které se okolo mě jen mihnou, chytnu.

juvenilDoplňky stravy jsem začala víc vnímat až později, když se mi na pleti často dělala vyrážka a měla jsem alergii na sluníčko. Tehdy jsem objevila Pupalku dvouletou a jsem si jistá, že mi pomohla nejen s pletí, ale také s hormony. A od té doby jsem různé vitamíny začala užívat pravidelně. Víc důsledná jsem začala být při plánování těhotenství, protože jsem měla pocit, že bych miminku mohla jít trochu naproti s kyselinou listovou. Že je při vývoji miminka důležitá se totiž dočtete úplně všude. Během těhotenství a po porodu mi to zůstalo, a i kvůli kojení jsem měla pocit, že doplňkami stravy můžu Anežce i mě dopřát něco navíc. Samozřejmě jsem všechno konzultovala s lékařem, ale myslím si, že většina maminek po porodu a během kojení dospěje do stádia, kdy po doplňcích prostě sáhne. Tolik vlasů jako po porodu mi nepadalo nikdy. A chtěla jsem to samozřejmě aspoň malinko zmírnit. Těžko říct, jestli mi všechny ty vitamíny pomáhají na všechno co slibují, ale já mám ze sebe dobrý pocit a to si myslím, že je často důležitější.

juvenilA stejně tak to platí i u té snížené imunity. Když je to možné, proč se tomu nesnažit pomoct? Myslím si totiž, že je daleko důležitější prevence a zapít pár tabletek denně mi tolik času nezabere. Naopak alespoň po ránu vypiju víc vody. A tak se z toho pro mě stala vlastně taková příjemná ranní rutina.

Vedle vitamínu C, rybího oleje a železa jsem teď začala brát i doplněk stravy Juvenil, který obsahuje aminokyseliny, peptidy a nukleotidy. Jde o extrakt biologicky aktivních látek v čisté a lidskému tělu vysoce využitelné podobě. Doporučuje se právě při dlouhodobě snížené imunitě, při akutním či chronickém oslabení organismu, v době zvýšené psychické i fyzické zátěže, po onemocnění a úrazech, po užívání antibiotik, v období chřipek a nachlazení a při přetrvávajících alergiích. Pomáhá regeneraci, s duševní rovnováhou a vitalitou. Navíc je vhodný pro děti, kojící maminky i diabetiky. Vyrábí se u nás v Čechách, na severovýchodě. Už od roku 1935.

Na výběr jsou tobolky nebo kapičky, já jsem sáhla po tobolkách, protože je to pro mě pohodlnější, ale určitě vyzkouším i kapičky, abych měla srovnání. Kapičky se doporučují i pro děti, mohou se přimíchat třeba do jídla.

Myslím si, že teď na jaře bude fajn i Detox varianta, která obsahuje jablečnou vlákninu, jablečný pektin, krušinu olšovou, vitamín E a Juvenil. Ta vedle benefitů, které jsem zmínila výše, pročišťuje organismus a bojuje i s únavou. A nejen tou jarní! Na tu se ale teprve chystám, tak vám dám vědět později 🙂

juvenil

Co vy a doplňky stravy? Jaké užíváte? A znáte Juvenil? Dejte mi vědět do komentářů a já se na vás těším zase příště! K.

*Článek vznikl ve spolupráci s Juvenil