Je Sebamed lepší než Bioderma?

0

Místo Biodermy jsem po dlouhé době vyzkoušela na ekzém i něco jiného,…

Značku Sebamed jsem znala hlavně díky její dětské kosmetice a poprvé jí zaregistrovala, když se nám do rodiny narodil Míša. Brzy mu bude pět let, takže už to nějáký ten pátek bude. Ekzém mě trápí už hodně dlouho. A vlastně to byl i důvod k tomu, založit si blog a najít tu správnou kosmetiku. Díky blogu toho zkouším opravdu hodně, a je to i taková menší výmluva k tomu, když si chci něco kosmetickího koupit. Ale svůj účel blog splnil. Našla jsem plno produktů které mi pomáhali, nebo pořád pomáhají a vyzkoušela jsem i věci, po kterých bych jinak ani nesáhla.

Hydratační tělové mléko pro citlivou pokožku

I když je tělové mléko určené pro normální, až mastnou pokožku (a já mám hodně suchou), skvěle mi sedí. Dokonce je tak příjemné, že se mažu po každém koupání (opravdu po každém!!), což jsem byla líná dělat několik let a ani tělová mléka od VS mě nedonutila k tomu, mazat se po každém umytí. Moc hezky, jemně voní, během pár minutek se vstřebá, na pokožce je velmi příjemné a nelepí. Je poměrně tekuté a dobře se roztírá.

Troufám si říct, že mléko je o dost lepší, než různá mléka od Biodermy (a že jsem jich zkoušela hned několik), které s porovnáním s tímto mlékem hodně lepí (což jsem dřív tolik neregistrovala) a ani tak hezky nevoní.

Určitě u něj zůstanu a budu se k němu často vracet. Jednou za čas sice sáhnu po něčem parfémovanějším (poslední dobou ujíždím na grepové vůni), ale o tomhle mléku vím, že funguje a hlavně pomáhá. Před používáním jsem měla ekzém hodně rozlezlý a dost mě trápil – svědil. Bohužel z té doby nemám fotku, ale za to mám fotku ekzému teď, kdy používám Sebamed produkty (zkoušela jsem Sebamed na pár dní vynechat, aby se ekzém zase ukázal, ale během té krátká chvíle se neukázal). Ekzém nesvědí, není červený a nerozlézá se a na 99% si myslím, že je to díky Sebamedu.

Cena za 200 ml je 139 Kč.

sebamed

ekzém

Sprchový gel Spa 

Druhý produkt, který jsem zkoušela byl „obyčejný“ sprchový gel. Tady jsem se přesvědčila o tom, že není sprchový gel, jako sprchový gel. Sprchové gely například od Balea už jsem dávno zavrhla, protože pokožku dráždili pleť nejen mě, ale i Honzíkovi. Snažím se tedy sahat po méně draždivých a méně parfemovaných gelech. Opět krásně, jemně voní (vůni bohužel neumím identifikovat, ale nejspíš voní, jak píší, po leknínu). Má světle zelenou/mentolovou barvu a stačí ho jen kapička. Ze začátku jsem množství neodhadla, takže jsem gelu použila víc, než bylo třeba a ve vodě to bylo poznat – byla hodně „mýdlová“ (mýdlo ale sprchový gel neobsahuje!).

Cena za 200 ml je 99 Kč.

sebamed

sebamed

Sebamed je lékárenská kosmetika, a v porovnání s Biodermou jsou ceny produktů nižší. Po použití obou produktů zároveň (jak jsem je používala já), je pokožka vyživená zklidněná a vláčná a tento pocit vydrží několik hodin. S produkty jsem spokojenější, než s produkty od Bioderma. Bioderma je nicméně také skvělá, jen jsem našla na tělo něco lepšího. Určitě je to skvělá volba pro všechny s citlivou, alergickou nebo ekzematickou pletí, pro kterou je kosmetika i určená.

Která tělová mléka a sprchové gely používáte vy? Mějte se krásně, K.