Moje Yankee Candle sbírka

0
Dnes mi začínají prázdniny a nemůžu se dočkat, až budu koukat na pohádky, pojídat cukroví a povídat si s maminou. Než ale všechno začne, mám tu článek, který možná trochu souvisí i s vánoční atmosférou. Poslední dobou si podzim a zimu nedokážu představit bez pálení svíček a tak jsem i já propadla Yankee Candle mánii.
Prakticky každý den pálím nějákou svíčku nebo vosk. A protože už jsem toho zkusila hodně, rozhodla jsem se, že se s vámi podělím o mé zkušenosti. Každý z nás má trochu jiné představy o ideální vůni, takže to berte trochu s rezervou. Když jsme se přestěhovali do bytečku, kde teď s přítelem bydlíme, dostala jsem první Yankee Candle svíčku s vůní White Gardenia, což byla velice výrazná květinové vůně, která mi vydržela hodně dlouho. Po čase jsem zjistila, že YC neprodává jen svíčky, ale také vosky do aromalampy a tak začalo moje šílenství.

Moje Yankee Candle začátky

Nejprve to bylo pár vosků, pak ale i mamka zjistila, že jsou super a tak jsme udělali hromadnou objednávku a už to jelo. Vosky jsem si moc oblíbila, máme jen malý byt (něco okolo čtyřiceti metrů), takže je tu vůně cítit velice brzy. V baráčku u našich už je větší prostor, ale vosk ho také dokáže provonět. Co se týče svíček, druhá objednávka na e-shopu už nebyla taková hitparáda. Já jsem si objednala dvě vůně ve svíci, protože jako vosky voní úžasně, tak se na ně moc těším. A protože mamka nemohla být pozadu, také si dvě objednala. Bohužel ale jedna voněla jen málo a ta druhá vůbec. Proto mamka napsala email a paní z eshopu se jí ozvala, že jí svíčku vymění. Že prý se to čas od času může stát. Takže výměna proběhla výborně a komunikace byla taky rychlá. To by bylo obecně, a teď se vrhneme podrobně na různé vůně 🙂

Jak vosky skladuji a proč je nevyhazuji po prvním použití?

Vosky, které jsem použila nevyhazuji, ale dávám si je do kořenek, protože přestávají vonět až po 5-6 použití. Někdy dává vosky do oblečení, že prý je hodně provoní. Mě se to ale líbí takhle. Aspoň vím, který jak voněl a potom si podle toho můžu koupit větší variantu. Přítel mi koupil tyhle skleněné nádobky na vosky v Nanu Nana, stály 120 Kč a vypadají krásně.

yankee candle sbírka

Borůvky miluji už hrozně dlouho. V létě ráda chodím do lesa a sbírám je. Když jsem se dozvěděla, že je také vůně „borůvkový koláč“, moc jsem svíčku chtěla. Mám tu nejmenší variantu, ale ještě jsem jí nezkoušela, pořád si jí šetřím. Vosk mám zrovna v aromalampičce, a krásně voní. Pálím ho snad už po desáté a stále nám tu naší garsonku provoní, jsem nadšená. Voní jako borůvkové orbitky 🙂

yankee candle sbírka

Dvě vánoční vůně, které jsem si moc oblíbila. „Home sweet home“ je hodně výrazná skořicová vůně a hodí se na vánoce. „Cranberry ice“ jsou sladko-kyselé brusinky a v aromalampě voní trošičku jinak –  lépe. Obě dvě bych si koupila znovu.

yankee candle sbírka

Naprostá jednička je pro mě a pro přítele „Cranberry pear“, což je slaďoučká, výrazná vůně, kterou dostanu ve velké svíci a už se moc těším, opravdu je to moje nejoblíbenější vůně. „Spiced orange“ je pomeranč se skořicí. Také jsem se rozhodovala, jestli mám vůni zkusit ve svíci, nakonec jsem si ale vybrala jinou, protože takhle vůně je také typická na podzim/zimu. Každopádně také krásně voní.

yankee candle sbírka

Vůně „rampouchy“ jsem objednávala přes eshop a ani jsem nevědělaco si pod názvem představit. Spíše jsem byla zvědavá, jak voní.  Mile mě překvapila. Když tento vosk začne vonět, je to jakoby jste vešli do květinářství. Však víte, je to vůně čerstvých růží.

yankee candle sbírka

Druhá votivní svíčka, kterou mám. První byla borůvková a musím říct, že tyhle svíčky mi nevyhovují. Špatně se spalují a moc neprovoní. Vůně „Pink dragon fruit“ se mi ale natolik zalíbila, že to bude můj druhý dárek k vánocům spolu s hruškou.

yankee candle sbírka

Zbytek vosků jsem ještě nezkoušela. Budu se tedy snažit popsat vůni alespoň tak, jak je cítit přes obal. Vůně „November rain“ a „Black coconut“ jsem také objednávala přes eshop a tohle byla bohužel rána vedle. Black coconut voní jako pánská vůně a listopadový déšť také není můj šálek kávy, ale uvidíme, jak budou vonět, třeba mě mile překvapí.

yankee candle sbírka

Řada „simply home“ je dostupná v Globusu a tohle byli vůbec moje první dva vosky. kokos je favorit snad všech, kterým jsem dávala vosky očichat a citrón voní velmi svěže. Bude se hodit na jaro, už se těším!

yankee candle sbírka

To bych nebyla já, kdybych neměla jahodou vůni, která je velmi nasládlá, ale moc mi voní. S čím jsem bohužel opět šlápla vedle je vůně „Macintosh“. Má to být vůně jablka, což také opravdu je. Cítím z toho ale dost staré a měkké jablko, a já mám raději ty čerstvé a křupavé. Možná se ptáte, proč je tento vosk jiný. Je to tím, že má jiné složení a vosk jde z aromalampy jednoduše, bez pomocí mrazáku.

yankee candle sbírka

Vůně „Christmas memories“ je moje velmi oblíbená. Je z toho cítit perník a různé koření. Opravdu to připomíná vánoce. „Candy cane lane“ je cestička z lízátek, což je poměrně sladké vůně, ale je v ní cítí mentol, což je nezvyklé, ale kombinace toho se mi líbí.

yankee candle sbírka

Růžový vosk vánočního cukroví voní taky krásně a nějáké cukroví z toho cítit je. Kopeček zmrzliny bude nejlepší v létě, protože opravdu připomíná zmrzlinu a ráda bych si vůni pořídila ve svíci, protože je skvělá.

yankee candle sbírka

Poslední tři vosky voní také moc hezky. „Snow in love“ je zvláštní vůně, kterou bohužel nedokážu něják popsat. Možná vůně čertsvého vzduchu? „Strawberry buttercream“ – moc zajímavá sladká, ale ne vlezlá vůně. Hodně oblíbená! Můj nejnovější kousek je „Silver birch“, kterou jsem v obchodě nemohla nechat. Možná z ní cítím trochu pánské vůně, která mi ale naopak vůbec nevadí. A připomíná mi také čerstvý vzduch na jaře.
Tak to by byla moje sbírka, která rozhodně nebude konečná. A aby toho nebylo málo, ještě tu mám mojí krásnou lampičku, také od YC, kterou mi všichni závidí.

yankee candle sbírka

Přeji Vám hezké prázdniny a hezký předvánoční čas. Karolína