Přichází krása zevnitř? / Doplňky stravy

0

doplňky stravyV časopisech, na Instagramu, i v reklamách má každá žena dokonalou pleť, dlouhé vlasy i bezchybné nehty. Kdo z nás by netoužil po zdravých lesklých vlasech? Nejdůležitější je samozřejmě to, s čím jsme se narodily, ale delší hřívě i pevnějším nehtům můžeme jít naproti nejen kosmetikou. O tělo i o pokožku je důležité pečovat zvenku i zevnitř. Jak jsem psala jsem Instagramu – krémy, séra a další kosmetika sice umí hodně, ale výsledný efekt je fajn podpořit. A to je hlavní důvod toho, proč doplňky stravy užívám každé ráno a jsou součástí mého ranního rituálu. Momentálně by se samozřejmě dalo mluvit i o úplně jiném (a důležitějším) benefitu – posílení imunity.

ActiveFem

Některé doplňky stravy mají oproti kosmetice výhodu v tom, že pracují i v hlubších vrstvách kůže. ActiveFem dodává pleti elasticitu a tak zjemňuje vrásky. Vrásek ještě moc nemám (preventivně jsem ale letos do mé ranní rutiny přidala i oční krém), ale kolagen je fajn doplňovat už dříve, než v době, kdy máte hluboké vrásky. To, jakou máme pleť odráží náš životní styl, strava i hydratace. Ale u vrásek je VELMI důležitá prevence. Kolagen je klíčovou látkou pro zachování zdraví vlasů, nehtů i kůže a jeho tvorba bohužel v těle po 25. roku života klesá. Povadlá pleť, vrásky, špatná kvalita vlasů i nehtů a potíže s pohyblivostí kloubů jsou právě výsledkem nedostatku kolagenu. Součástí ActiveFemu je i chmel, který podporuje dobrý spánek, zmírňuje návaly horka (jojo, návaly mám i přes to, že ještě nejsem v menopauze…), zinek, který posiluje nehty a vlasy, vitamin B2 nebo biotin a podporuje tak růst vlasů, nehtů, zářivost pokožky i duševní klid.

Myslím si, že na velké závěry je ještě brzy, ale mám dojem, že se mi tolik nedělají pupínky a vlasy mám lesklejší. Dříve jsem hodně používala olejíčky na vlasy, v poslední době ale nemám potřebu a vlasovou péči jsem neměnila.

Cena: 399 Kč/měsíc (doporučená denní dávka jsou 2 tablety denně)

Rybí olej

Protože se v mém jídelníčku neobjevují ryby, myslím si, že je dobré doplňovat rybí olej alespoň doplňkami stravy. Obecně by se totiž ryby měly jíst až 3x týdně. Momentálně užívám OmegaMarine Forte+ od Naturamed, který je navíc s vitamínem D, díky kterému tak posiluje i imunitu. Omega-3 mastné kyseliny přispívají k normální funkci srdce, zraku i mozku. Rybí olej mám nejraději ve formě tobolek, tělu díky tomu dodám ráno více tekutin.

Cena: 399 Kč/měsíc (doporučená denní dávka jsou 2 tablety denně). Momentálně ho ale můžete získat za zvýhodněnou cenu.

Vitamín C

O tom, že by se měl brát vitamín C jsem slyšela už jako malá. Malinké cucací tabletky jsem užívala (a to doslova) už ve školce. Vitamín C přispívá k normální funkci imunitního systému, k ochraně buněk před stresem a také snižuje míru únavy a vyčerpání. Céčko jsem brala nejčastěji v chřipkovém období, přes zimu a v období zkouškového, protože mám ale často opary, užívám ho posledních několik let poměrně pravidelně a díky příjemné pomerančovo-citronové příchuti mám pocit, že ho cucám za odměnu.

Cena: 999 Kč/rok (doporučená denní dávka je 1 tableta denně). Pokud byste chtěli získat Vitamin C na půl roku zdarma, přidávám odkaz, objednat můžete tady. 

 

Vedle rybího oleje, ActiveFemu a Vitamínu C často užívám ještě Pupalku dvouletou, u které vidím největší benefit v tom, že napomáhá bezproblémovému průběhu menstruačního cyklu a menstruační bolesti. Pokud doplňky užíváte, je podle mě velmi důležité také sledovat to, jestli se jednotlivé doplňky mohou kombinovat a užívat je opravdu pravidelně. Co vy a doplňky stravy? Které užíváte? Dejte mi vědět, K. 

*Článek vznikl ve spolupráci s NaturaMed.cz