Přírodní mořské houby

0

Mám tu (podle mého) velmi zajímavý článek o přírodních houbách, které doma používáme na tělo i na obličej. Nejprve je nutné říct, že velikost a tvrdost houby si můžete zvolit vy sami. Existuje hned několik druhů, takže je jen na vás, co máte rádi a kterou si koupíte. Nejměkčí je karibská houba, která je vhodná zejména na obličej.

Nejdříve jsem si pořídila mořské houby na obličej v TKmaxu. Bohužel nevím, z kterého moře tyto jsou, ale docela mě by mě to zajímalo. Houbičky se mi zdály jako super pomocníci při odstraňování make-upu, třeba s pěnou od Cannaderm, kterou moc ráda používám. Dají se používat jak na aplikaci, nebo odstranění make-upu, tak na mytí obličeje. Podle mého je tento typ houbiček moc tvrdý, ale musím říct, že i přes to, že mám velmi citlivou pleť, nebyla podrážděná.  Za čtyři houbičky jsem dala 5 euro, což si myslím, že je dost slušná cena. Houbičky určitě využiji, ale myslím si, že je lepší variantou koupit si karibskou houbu a zvolit vetší velikost, protože díky tomu bude odličování rychlejší.

_DSC5681
_DSC5684
Houbu na tělo jsme si koupili s Honzíkem na World od beauty, kde nám paní poradila, kterou houbu si máme pořídit. Koupili jsme si tedy karibskou houbu, která je nejměkčí ze všech, které se prodávají. Musím říct, že na mytí je opravdu moc příjemná. Stála nás 230 kč s tím, že si každý může vybrat tu, která bude veliká do dlaně tak akorát.

_DSC5685

_DSC4220

 

Houby se musí vždy dobře proprat. Jak před prvním použití, tak po každém mytí, aby se přípravek co nejlépe vymyl. S houbou se nesmí kroutit, aby se nezničila. Měla by vydržet i několik let. Když houby uschnou, jsou o trochu menší a tvrdší, tak je dobré s tím počítat. Abych byla upřímná, stejné houbičky na obličej bych si asi už nepořídila a když už, zvolila bych jiný typ – jemnější. Za to karibskou houbu na tělo jsem si dost oblíbila. Určitě bude super i při mytí miminek, protože je mnohem jemnější, než ty klasické umělé houby. A také bych právě tu karibskou houbu doporučila na ekzém, nebo citlivou pokožku. Myslím si, že je to super nápad jak na obličej, tak na tělo, ale dejte si pozor, jakou houbu si pořídíte, aby jste nesáhli vedle, stejně jako já s těmi na obličej.

Čím se odličujete a myjete vy? Mějte se krásně, Karolína