Proč miluju Beauty Blender? RECENZE

1

Houbiček na make-up jsem za mou kosmetickou éru vyzkoušela už mraky. Měla jsem levné i drahé, měkké i tvrdé a stále se nejčastěji vracím k originálu. V čem je Beauty Blender lepší, jak se používá, proč se vyplatí investovat a která houbička mu přeci jen šlape na paty?

Hned na začátek musím zmínit, že není Beauty Blender jako Beauty Blender. Na trhu existuje více druhů houbiček, mě se nejvíce ocenila klasická a nejznámější varianta. Beauty Blender se sice říká kde jaké houbičce, originální je ale jen jeden a seženete ho v Sephoře. Cena za klasickou a nejznámější velikost se pohybuje okolo 450 Kč, existují ale i menší houbičky, které jsou určené na korektor nebo na krémovou tvářenku.

beauty blenderJak Beauty Blender používat?

Já Beauty Blender používám z 99% na make-up. Před nanášením make-upu je důležité houbičku namočit a odstranit z ní přebytečnou vodu. Vody by v ní tedy nemělo být hodně ani málo. Jak to poznáte? Měla by být lehká, nadýchaná a neměla by z ní kapat voda. Houbička namočením zvětší zhruba o 1/3 svou velikost, je měkčí a příjemnější. Báze, make-up nebo korektor se do ní tolik nevsakuje a pleť je s make-upem hezky sametová. Kosmetiku nenanáším přímo na houbičku ale na ruku nebo na paletku a Beauty Blender do produktu pouze namáčím podle potřeby. Make-upu nespotřebuji tolik a aplikace je preciznější a rovnoměrnější.

Beauty Blender se dá použít také na pudr, při konturování nebo na tvářenku. Pokud mátě mastnou pleť, kombinaci pudru a houbičky si zamilujete. Make-up se díky vtiskávání zafixuje velice dobře a líčení vám bude držet celý den perfektně (v případě, že použijete správný typ make-upu pro vaší pleť, pokožku před nanášením dobře připravíte a vyčistíte a líčení na závěr zafixujete). Pokud chcete použít houbičku na pudr, sáhněte po sypkém pudru, u kompaktního vám to nebude fungovat. Tuto variantu volím občas, na speciální událost, protože mám suchou pleť a hodně pudru mi obličej zbytečně vysuší.

Jaké jsou výhody Beauty Blenderu?

Největší výhodu vidím v tom, že s ním make-up zapracuji jednoduše, velice rychle a lépe než se štětcem nebo prsty. Make-up nebo korektor houbička do pleti zapracuje lépe než prsty ale za stejný čas. Funguje tu ale to stejné, jako u štětců, houbičku je potřeba často mýt a dezinfikovat, protože jinak se v ní mohou šířit bakterie a houbička pak nenanáší make-up precizně.

Další výhodu vidím u mé suché pleti v tom, že Beauty Blender nezvýrazňuje suchá místa a rozšířené póry a krytí se dá krásně navrstvit. Nezanechává za sebou tahy, takže make-up bývá preciznější, než při nanášení štětcem nebo prsty. Důležité je vťupávání, jiný pohyb vám nebude fungovat.

Beauty Blender zvládne práci několika štětců a proto ho moc ráda vozím i na cesty. V kosmetické taštičce mi ušetří hodně místa. Já houbičkou dokážu nanést krém, báze, make-up, korektor i pudr. Pokud máte rádi krémové konturování, tak to houbička zvládne také.

U mastné pleti můžete BB použít i místo matujících papírků, houbička umí krásně odsát přebytečný maz. S Beauty Blenderem se vám také nestane, že by make-up působil jako maska. Namočená houbička totiž malinko ubírá na krytí. Pokid byste chtěli krytí hodně vysoké, jde Beauty Blender použít i na sucho, tam je krytí vyšší, ale je potřeba počítat s tím, že suchá houbička vsákne více produktu.

Jak dlouho BB vydrží?

Beauty Blender bychom bez zbytečného otálení měli vyhodit po 3 měsících. Pokud houbičku používáte občas, sami poznáte, že je na čase koupit novou. Pokud nemá houbička stejný tvar, má jinou barvu i po vyčištění nebo už není povrch krásně hladký a jsou v houbičce dírky a trhlinky, vyměňte jí za novou.

Když už jsme u toho čistění, jak už jsem psala, houbičku bychom měli pravidelně také mýt a dezinfikovat. Na trhu existuje speciální čistič na Beauty Blendery, se kterým jde z houbičky všechno krásně dolů, ale dá se použít i šampon na mytí štětců. Já používám vedle šamponu také dezinfekci na kosmetické štětce.

Beauty Blender a další houbičky

Jak jsem psala výše, houbiček jsem vyzkoušela hodně a většinou to byla katastrofa. Spousta houbiček byla hodně tvrdá a gumová, originál je měkoučký a snadno se zmáčkne. Vedle BB mám dobrou zkušenost ještě s oranžovou houbičkou od Real Techniques, je to levnější varianta a houbička není špatná párkrát jsem si jí pořídila. Originál je prostě originál a pokud chce světoznámou houbičku vyzkoušet, napodobeniny nepořizujte, byli byste zbytečně zklamaní. S originálem se dají srovnat maximálně tak vzhledově. Stojím si za tím, že originálnímu Beauty Blenderu se nic nevyrovná a na make-up ho používám raději než štětce.

Co vy a zázračná houbička? Zkoušeli jste nebo odoláváte? K.

1 komentář

  1. Prvykrat som si beaty hubku objednala z e-bay a bola skvela. Hoci som vsak druhu objednavala z rovnakeho linku, uz to vobec nebolo dobre. To je asi ta dan za lacne vyrobky. Pouzivam vsak teraz Real Techniques a som spokojna

Comments are closed.