Ragdoll / péče o srst

0

Chlupy u kočiček a kocourků plemene ragdoll jsou jedno velké téma. Řeší se na všech kočičích skupinách a fórech a řešení je stále neznámé. A možná proto jsem se rozhodla zapojit do výzvy na stránkách blogerky.cz, kde byla možnost otestovat kartáč FURminator. Chlupy máme doma všude, na to už jsme si zvykli a něják nám to nevadí. Allwin nám to svou láskou miliónkrát vynahradí. Doma už totiž dva kartáče na dlouhou srst našeho Allwina máme. A dnes jsem se rozhodla všechny 3 kartáče porovnat a říct Vám, který je právě pro plemeno Ragdoll nejlepší.

Na začátek bych ráda řekla, že nejsem všeználek a zkoušela jsem jen tyto tři kartáče. Nic mín, nic víc. Nerozumím všemu a našemu Allwinovi je teprve několik měsíců. Tak či tak pro něj chceme to nejlepší a zajímáme se o to, co je pro něj vhodné a co nikoliv. Vrhám se tedy na kompletní recenzi a vy mi dejte vědět, co vyhovuje Vám. Bude to super informace nejen pro mě, ale i pro ostatní páníčky.

Kartáč NOBBY

Začnu kartáčem Nobby, který jsem koupila jako první, ještě tehdy, když jsme Allwina neměli. Tak něják jsem si myslela, že jiný kartáč neexistuje a matně jsem si ho pamatovala z dob, když jsem byla malá a několik kočiček jsme doma měli. Kartáč je hodně malý a za mě poměrně nešikovný. Jeho štětiny jsou dost ostré, takže nevím, jestli to Allwina při vyčesávání nebolí, nebo neškrábe a ve finále to tolik chloupků ani nevyčeše. Cena byla okolo 100 Kč a kupovala jsem ho na internetu. Kartáč ale seženete v každém zverimexu, je to takový základní kartáč, který je určen nejen pro kočičáky. A konečný verdikt? Nic moc. 

Jednoduchý kartáč(ek)

Druhý kartáč je spíše takový zvířecí hřebínek. Pořídili jsme ho díky doporučení na facebooku, kde ho vychovaloval nejeden chovatel a páníček. Dokonce jsme viděli i názorné video, kde se kočičce vyčesalo opravdu hodně chlupů. Narazila jsem na něj náhodou v Tigeru, ale mají ho třeba i v Tescu. Chlupy skvěle a jednoduše vyčeše, udržuje se snadno čistý a na dlouhé chlupy Ragdollů je podle nás nejlepší variantou. Musí se s ním ale opatrně, protože někdy češe až moc dobře. Na jaře, kdy Allwin hodně línal jsme mu jeho ocas vyčesali až moc, takže místo krásného ocásku měl spíš pár chlupů. Mohlo to být hřebenem, nebo tím, že na jaře zvířata línají víc, než jindy a my jsme česali hodně svědomitě. Stojí okolo 89 Kč. Super. 

FURminator

A nakonec tu mám i hodně diskutovaný kartáč FURminator. Slyšela jsem na něj pozitivní i negativní reakce, a tak jsem byla zvědavá, jaký ve skutečnosti doopravdy bude. Někdo ho miluje, někdo nenávidí. Chlupů opravdu vyčeše hodně. Při česání jsem měla někdy dojem, že dlouhé chloupky Allwina jakoby trhá. Allwin na to ale nereagoval a když jsem kartáč zkoušela na moje vlasy, žádné mi nevytrhal. A to jsem to nezkoušela vícekrát. Myslím si, že je lepší na kratší srst, na tu dlouhou srst se nám tolik neosvědčil. Čistý se udržuje dobře a našla jsem pro něj úžasné využití. Hodně ho používám na úklid Allwinova pelíšku. Chlupy, které Allwin v pelechu, nebo na polštáři nechá, mi dolů nešli ničím. FURminator je odstraní pokaždé skvěle. Kolikrát se až divím, kolik chlupů Allwin v pelíšku má. Nevím, jak by to na škrábadle vypadalo za několik měsíců. Na to je FURminator naprosto úžasný a troufám si říct, že v tomhle nemá konkurenci. Cena je 999 Kč a abych byla upřímná, za tu cenu nestojí. Jsem ale ráda, že ho doma mám. Využití jsem našla. Průměr.  

Čím vyčesáváte Vaše mazlíčky vy? Pochlubte se v komentářích, nebo mi pošlete fotku vašeho miláčka. Ráda se podívám. Mějte se fajn, K.