RECENZE / Clinique rtěnky Even Better Pop Lip Colour Foundation

0

Zatímco dříve jsem holdovala spíše tekutým matným rtěnkám, čím dál tím častěji se teď vracím ke klasickým krémovým, které rty nevysušují. U krémových rtěnek platí to stejné, co u tekutých. Není rtěnka jako rtěnka. Určitě po krémových rtěnkách neočekávám celodenní výdrž, ale pigmentovaná a příjemná by měla být kterákoliv. Jak si vedou rtěnky Even Better Pop od Clinique? Vyzkoušela jsem rovnou 3 odstíny!

Clinique even better pop Rtěnky Even Better Pop Lip Colour jsou v neutrálních barvách a jsou vyvinuty tak, aby seděly vašemu tónu a podtónu pleti na základě zlatého řezu a odstínu make-upu Even Better. Ke každému tónu pleti jsou vybrány 3 odstíny rtěnek. Přirozený (nude), ležérní a výrazný. Teoreticky byste tak díky vašemu tónu pleti měli najít ideální barvičky rtěnek. A funguje to i v praxi. K mému tónu pleti by měly sedět jemnější odstíny 6 Softly, 10 Delicate a výraznější rtěnka 23 Entwined. Musím říct, že ve všech odstínech se cítím skvěle. Nejvíce jsem si oblíbila nejsvětlejší barvičku Softly, což je ideální nude rtěnka na každodenní nošení. Je to ten typ krémovky, který můžete mít hozený v kabelce a přetřít rty kdykoliv během dne, aniž byste potřebovaly zrcátko.

Rtěnky stojí okolo 680 Kč, mají krásnou pigmentaci, jsou na rtech velice příjemné a rty vyživují a hydratují díky obsaženému vitamínu E. Ztrácí se postupně a nenápadně, takže ani u tmavého odstínu nevadí, že po několika hodinách není tak výrazný, jako těsně po nanesení a rtěnky zvládnou i menší jídlo.

Celý koncept mě moc baví, rtěnky Even Better Pop nosím velice ráda a často, takže ráda doporučím dál. Moc jsem si je oblíbila. A jak jste na tom s odstíny rtěnek vy? Nosíte osvědčené barvičky nebo ráda zkoušíte nové? Zkoušely jste rtěnky Clinique Even Better Pop? Napište mi, jsem zvědavá! K.

*Kosmetika mi byla poskytnuta na vyzkoušení zastoupením Clinique. Zaslání kosmetiky v žádném případě nemění můj názor na výrobky ani jejich recenzi. Článek jsem napsala z vlastní vůle. Nejedná se o placenou spolupráci.