Srovnání silver šamponů

7

Od té doby, co mám světlé ombré, se snažím žluté podtóny z mých vlasů alespoň minimalizovat. Budete se divit, ale je to těžké – mám totiž ten žlutý nádech velmi výrazný. A proto jsou tu pomocníci, kterým se říká silver šampóny. Jsou od různýcn značek, mají různou konzistenci i barvu. A tak jsem se rozhodla, že několik z nich otestuji a sepíši vám srovnání silver šampónů.

Co je úkolem silver šampónů?

Mají stahovat žlutý pigment z vlasů a zajistit tak jejich studený podtón mezi jednotlivými návštěvami kadeřníka, často je to ale na úkor vysušených vlasů. Může ho využívat i brunetka nebo přírodní blondýnka, která chce mít barvu bez zlatých odlesků. Poznáte je jednoduše, mají výraznou modrou barvu a často také obal. Díky bláznivé barvě budete muset umývat vanu častěji, než doposud. Výsledek ale stojí za to. Zaleží ale na tom, jaký produkt pořídíte.

Vyzkoušela jsem čtyři šampóny v různých cenových relacích, které slibuji to stejné – odstranění žlutých pigmentů. V drogérii jsem sáhla po silver šampónu od značky Schauma, který jsem znala i jako bruneta. Mluví se o něm všude. V kadeřnictví mi byl doporučen šampón značky Paul Mitchell a já jsem si jako bonus pořídila produkty od Lendan a Maria Nila. A hádejte, kdo vyhrál?

Schauma Silver Reflex

Balení 250 ml seženete v každé drogérii za 50 Kč. Šampón je výrazně modrý a ze všech šampónů nejvíce tekutý. Během jednoho mytí jsem ho spotřebovala tunu. Tím, že je šampón tekutý vyteče z obalu pokaždé hodně produktu. Hezky voněl a vytvářel bohatou pěnu. Výsledek? Za mě nulový. Vůbec nic jsem neviděla ani po deseti minutách působení. Bohužel vyhozené peníze. NEBAVÍ.

schauma šampón

Lendan True Whites

Z e-shopu inhair.cz mi v rámci spolupráce zaslali vystříbřující šampón. 300 ml za 241 Kč, což je hezká cena. Na rozdíl od předchozího šampónu je velmi hutný. Lendan má tmavě fialovou barvu a příjemnou kadeřnickou vůni. Co mi přišlo nepraktické, je balení. Hutný obsah a tuhý obal k sobě nejde dohromady. Často jsem měla co dělat, abych produkt z lahvičky dostala. Šampón skoro vůbec nepění, takže jsem měla potřebu ho do vlasů dávám víc a víc.

Nějáký efekt jsem po deklarovaných 3 minutách sice viděla, ale nebyl tak výrazný, jak bych si přála. Navíc tenhle šampón vlasy hodně vysušoval a prý ho stačí používat jen jednou týdně. Proto vydržel o poznání déle, než Schauma. PRŮMĚR

schauma šampón

Paul Mitchell Blonde

Za 300 ml jsem v kadeřnictví Klier platila 500 Kč. Mile mě překvapilo, že cena v kadeřnictví byla stejná, jako na internetu. Výrazná tmavě modrá barva a doporučení kadeřnice mě ujišťovalo v tom, že tenhle šampón bude super. A byl. Uchvátila mě jeho úžasná vůně, která nádherně provoní vlasy na celý den. Vždy jsem šampón nechala působit 5 minut a občas jsem ve vlasech viděla i platinově bílý proužek. Pěnu dělá krásnou a díky nevysušujícímu složení se může používat každý den. Líbí se mi i balení. Je super, BAVÍ.

Paul Mitchel šampónPaul Mitchel šampón

Maria Nila Pearl Silver

350 ml silver šampónu od této značky stojí okolo 250 Kč, stejně tak, jako silver kondicionér. I když tuto značku a jejich produkty moc dobře znám, silver šampón jsem od nich nezkoušela. S ostatnímu produkty jsem byla ale vždy moc spokojená. A proto tady mám jednu bombu na konec, ale budu trochu podvádět. Není to totiž šampón, je to maska. 300 ml stojí 690 Kč. Barva masky mě překvapila, je totiž pastelově fialová. Nemůžu si vynachválit balení s pumpičkou, je praktické a nikde mi barevný šampón nic neušpiní.

Nejdříve si vlasy umyjete šampónem, potom dáte na 3-10 minut tuto maska a celý proces dokončíte kondicionérem. To použití se mi zdá super, můžu tak použít i silver šampón a maskou efekt zvýraznit, nebo používat jiné produkty, které nejsou určené na blond vlasy a testovat tak vše potřebné. Maska vlasy hezky „obalí“ a už při nanášení jsem cítila, že mám vlasy krásně jemné. A po vysušení se u mě konal „WOW EFEKT“. Žlutou jsem měla z vlasů pryč. Za krásný efekt se klidně připlatím. BAVÍ.

Maria Nila šampónMaria Nila šampón

Vidím to tak, že masku Maria Nila uvidím na své vaně už pořád. Tedy aspoň po celou dobu mého ombré. Ráda bych od Maria Nila vyzkoušela šampón i kondicionér a láká mě i šampón od Lush. Budu ale upřímná, se silver šampóny už nemám ambice experimentovat a klidně se vrátím k šampónu Paul Mitchell a masce Maria Nila. Tohle kombo mi vyhovuje.

Jaký zkušenosti máte se silver šampóny vy? Napište mi, Karolína

Maria Nila šampónmaria nila šampónmaria nila šampónsilver šampóny
Nahoře VLEVO – Lendan, nahoře VPRAVO Paul Mitchell, dole VLEVO Maria Nila, dole VPRAVO Schauma

silver šampóny

7 KOMENTÁŘE

  1. Sehnat dobrý Silver šampon je oříšek. Mám už hodně odzkoušeno za mě nejlepší je od Tigi bed head. Nevysusuje a krásně voní a pěkně prozari vlasy ????

  2. Schauma šampon dej na suché vlasy,natři je jako když barvíš vlasy na celou hlavu,dám na to alobal(jde to i bez alobalu),nechám 2hodky na hlavě,pak spláchnu vodou rukou napěním při smívání a až bude voda čirá vysuším trošku ručníkem a dám masku,po 2O min.opláchnu mám krásně stříbrnou hlavu,mějte se..

Comments are closed.