Velký TEST opalovacích krémů a vychytávek na opalování

0

Polovina léta je za námi, a já mám pro Vás velký test opalovacích krémů a jiných vychytávek na opalování. Dobrých produktů není nikdy dost a podíváme se i na produkty, které se kupovat nevyplatí. Letos jsme byli u moře na Mallorce, kde jsem produkty testovala se čtyřletým bráškou a celou rodinou. Některé produkty obstáli jak u dětské pokožky, tak u mé, citlivé pleti. Na co tedy nedám dopustit a co už si znovu nekoupím?

OPALOVACÍ KRÉMY

U moře jsme spotřebovali hned 5 produktů se sluneční ochranou, i když některé jsme používali už minulý rok. Musím dodat, že nedám dopustit na klasický kokosový olej, který je skvělý hlavně po opalování. Je úžasný jak na tělo, vlasy, obličej a nohy i ruce. Největší výhodou je, ze má všestranné využití a léčivé účinky.  U moře ho můžete využít i na odlíčení.

Bioderma Photoderm KID 50+ 

Můj největší oblíbenec za posledních několik let. Skvělá ochrana, vydrží dlouhou dobu a je to jeden z mála opalovacích krémů, které nepálí v očích, což oceňuji nejvíce. To, že je určený pro děti není na škodu. Je lehce namodralý, prý kvůli tomu, aby rodiče nezapomněli na žádné místo na dětské pokožce. I po vmasírování zůstává na pokožce bílý film, který je tam další dobu, než u klasického krému, což mě osobně vůbec nevadí. Mléko není mastné a je bez parfemace. DOPORUČUJI.

DM Sun Dance Sonnen Spray 50 

Hned po Biodermě má za mě Sun Dance čestné, druhé místo. Jediné, co bych mu vytkla je to, že pálí v očích. Pálí poměrně dlouho a hodně, což je hodně nepříjemné. Jemně voní a roztírá se stejně, jako Bioderma. Pokud ho dobře vmasírujete, zachvíli se vstřebá a není skoro vidět. DOBRÝ PRŮMĚR.

DM Sun Dance Sonnenol Spray 

Pro mě osobně je SPF 6 malá sluneční ochrana, minulý rok olej používal Honzík hlavně tady u nás, v Česku. Opalovací olej mi vyhovuje o kapku víc, než mléka. Aplikace je pohodlnější a rychlejší a navíc pak pokožka vypadá moc hezky. Olej ve spreji je pro mě ideální kombinace. Opět ale bohužel štípe v očích. DOBRÝ PRŮMĚR.

Nivea Sun Protect & Refresh 

Kupovali jsme přímo ve Španělsku, protože nám jiný produkt na opalování nezbyl. Koukala jsem ale, že stejný produkt máme i u nás. Myslela jsme si, že bude na podobné bázi, jako Sun Dance olej ve spreji, ale bohužel byl plný alkoholu, takže rychle zmizel.  Lahvičku 200 ml jsme vypotřebovali v 5 lidech za dva dny a vzhledem k tomu, že stojí okolo 280 Kč, je to hrozné. Sun Dance olej by nám vydržel celou dovolenou.  Navíc z něj byl hodně cítit alkohol. NEDOPORUČUJI. 

Pupa Milano Tattoo protection 50+ 

Produkt, na který jsem se těšila snad ze všeho nejvíce. Bohužel nás zklamal. Opět plný alkoholu a i přes to, že jsme ho používali jen já a Honzík, za dva dny byl pryč, což mi příjde neuvěřitelné, vzhledem k tomu, jak velice vypadá – má klasických 200 ml. Oceňuji rychlou a neviditelnou aplikaci, ale v poměru cena/výkon je to hrozné. NEDOPORUČUJI.
opalovaci kremy

OCHRANA VLASŮ

Letos jsem chtěla na vlasy speciálnější produkt, než kokosový olej, který jsem používala minulý rok. U moře moje vlasy totiž dostali zabrat a pak pomohla jen ultrazvuková žehlička na vlasy a čokoládová maska od Black. Nechtěla jsem to nechávat náhodě a mít vlasy jako chemlon a pak jsem se díky Cosmopolitanu dočetla o ochranném mléčném oleji na vlasy s hydratačním účinkem od Nuxe. Kupovala jsem ho v jedné budějovické lékarně a dostala i mléko po opalování zdarma. Navíc tam byl levnější, než na internetu. Účinky má skvělé a vlasy ochránil i u moře. Vlasy sice po více použítí trochu zatíží, ale to mi u moře bylo stejně jedno.

Mléčný sprej chrání proti sluníčku, soli i chlóru, takže i když jsem si namočila vlasy, neměla jsem je na omak vysušené a zničené.

Kadeřnice mi proti sluníčku poradila ještě dvě vychytávky. První je to, že místo jakékoliv ochrany použijete sprej proti horku, který se na sluníčku vypařuje a neničí tak vlasy a druhý tip je maska, kterou máte zrovna na dovolené, kterou dáte do vlasů před tím, než jdete na pláž. Vlasy pak dostanou pořádnou dávku hydratace a pak se tolik neničí.

nuxe mleko na vlasy

nuxe mleko na vlasy

OCHRANA OBLIČEJE

Tenhle ochranný sprej na obličej jsem vyhrála v soutěži na facebooku La Roche-Posay. Něják jsem na to ale zapomněla a mezi tím, než mi přišel domů jsem si ho pořídila také. Stojí okolo 300 Kč a je určený přímo na obličej. Já mám obličej hodně citlivý a jelikož jsem světlý typ, snažím se obličej chránit ze všeho nejvíc. Jednoduchý, účinný a rychlý. Skvělá vychytávka. DOPORUČUJI.

la roche posay

la roche posay

V létě se mi dělají opary častěji, než kdy jindy. Hlavně tedy na začátku léta. Navíc se mi jiný balzám na rty v tom horku snadno rozpustí. Tenhle je proti tomu chráněný. Opět stojí pár korun a je z DMka. Sun Dance balzám na rty s ochranou 50. Není to nutnost, ale hodí se ho mít v kabelce, nebo plážové tašce.

balzam na rty

balzam na rty

A jaké produkty mi doporučíte na léto vy? K.