4 tipy na kavárny, ve kterých si pochutnáte. Vyzkoušeno!

4

O neojblíbenějších kavárnách jsem vám už psala v článku 7 kaváren v Praze, kam rozhodně musíte zajít na snídani, ale za tu dobu jsme obešli další kavárny, některé z nich si oblíbili a tehdy jsem se zaměřila jen na Prahu. Líbí se nám i Českých Budějovicích a cestou do Krumlova, v Dolním Třeboníně.

Café Datel – České Budějovice (www)

Když jsme se vás na Instagramu ptala na vaše oblíbené kavárny, několikrát v komentářích padla kavárna Datel v Budějovicích. A protože na jih Čech jezdíme často za Honzíkovo rodinou, do Datla jsme se podívali už několikrát. Chutná nám tam káva, čaj i jídlo (zkuste lívance, stojí za to), líbí se nám prostory a baví nás i milá obsluha. Pokud se do Datla vydáte o víkendu, vyražte brzy, bývá tam plno.

Adresa: Piaristická 8,   370 01 České Budějovice

Originál Afrika – Dolní Třebonín (www)

Cestou z Budějovic do Českého Krumlova se nám líbí i kavárna Originál Afrika. Je lepší tam zajet na pozdní snídani, těsně po otevírací době ještě neměli upečený quiche, takže jsme si dali dva druhy toastů a i tak jsme si pochutnali. Mají výbornou kávu, dokonce jsme si pytlík odvezli i domů a já doporučuji jasmínový flat white. Mňam! Moc se mě líbil klid, který tam byl a venkovní sezení. Venku byla ještě zima, takže jsme si sedli dovnitř, ale v létě se tam určitě podíváme znovu.

Adresa: Dolní Třebonín 280, 382 01 Dolní Třebonín

Café Amandine – Praha 2 (www)

Na první pohled tahle kavárna nevypadá nic moc, mají růžovo-zelené logo, které se mi sice nelíbí, ale v paměti mi zůstalo, což je možná záměr 😀 .  Na Amandine jsme narazili přes aplikaci FourSquare a vnitřek nás mile překvapil. Velká okna kavárnu příjemně prosvětlují, mají tam dobré jídlo (vejce Benedikt a míchaná vejce nám moc chutnali) a doporučuji ochutnat i sladké croissanty. Milá obsluha, moc dobrý čaj.

Adresa: Na Moráni 17, 120 00 Praha 2

Bella Vida Café – Praha 1 (www)

Do Bella Vida Café musíme znovu i v létě. Dá se totiž sedět venku, přímo nad Vltavou – romatika jak blázen! Dala jsem si vejce Benedikt a musím říct, že lepší vejce jsem snad nikdy neměla. Holandská omáčka nebyla kyselá (což se mi u vajec Benedikt často stává) a měli i luxusní čerstvý šalvějový čaj. Vnitřek je moc hezký, plný knih, takže pro mě ideální útulná kavárna.

Adresa: Malostranské nábřeží 3, 118 00 Praha 1

 

Z těch oblíbených instakaváren jsme byli i v La Boheme Café na Vinohradech, ale protože neměli jídlo, dost u mě klesli 😀 . Filtrovanou kávu měli ale vynikající. Do jakých kaváren se vracíte vy? Dejte mi vědět, těším se na vaše tipy, Karolína

4 KOMENTÁŘE

  1. V Amandine jsem měla výbornou bílou čokoláda. Ráda chodím do Coffee Corner Bakery a i když to není kavárna, tak Happy Bean Bistro 🙂

  2. Juu, to vypadá skvěle, rozhodně, kdybych se objevila v ČB, vím, kam zajít. Já si vždy prostřídám kavárničky ve městě, jsou útulné. Také jsem si oblíbila dvě kavárničky v Olomouci, „Jazz cafe“ nebo tak. 🙂

  3. Datel je skvělý 🙂 ale pro příště doporučuji Putovní pražírnu v Táboře nebo Café Budík v Černovicích

Comments are closed.