Odbourejte buněčný stres! Biofáze Nobilis Tilia

0

Jak o mě asi víte, mám velmi suchou a citlivou pleť. Výrazně reaguji i na stres a to dokonce tak, že se mi před státnicemi změnil přechodně typ pleti. Snažila jsem se dát pleť dohromady a nakonec jsem si koupila Biofázi od Nobilis Tilia, o které jsem poprvé slyšela u kosmetičky. Co je to Biofáze, k čemu je dobrá a kdy vám pomůže?

Jak asi víte, značka Nobilis Tilia je česká přírodní kosmetika, která se vyrábí „u nás“ na severu Čech. I proto jde o mojí srdcovou záležitost, pokud se někdy ocitnete v okolí Vlčí hory, určitě doporučuji zajít na návštěvu do prodejny, do čajovny a na rozhlednu, je tam krásně a bylinky ucítíte na každém rohu.

[box type=“warning“]Neznáte svůj typ pleti? Přečtěte si článek Abeceda make-upu: Typy pleti a zjistěte to![/box]

Co je to Biofáze?

Jde o metodu přírodního ošetření ve třech krocích, které příznivě ovlivňují enzymy přirozeně se vyskytující v pokožce. Jednotlivá séra ošetření pomáhají odbourávat usazené odpadní látky z pokožky, normalizovat fyziologické pochody pleti a celkově ji vyživovat. Regenerují změněné buněčné struktury, kterým se říká buněčný stres. Proto jsou séra vhodná pro problematickou, přecitlivělou a citlivou pleť, pro pleť s vráskami i na pleť s hyperpigmentací a ekzémy. Ošetřením se aktivují enzymy, které naše pokožka i tělo přirozeně má. Tuto aktivizaci enzymů vyvolá skladba éterických olejů a je určená pro profesionální i domácí použití.

Geranium, tymián a měsíček

Geranium a Tymián jsou dvě základní séra, která jsou u všech typů a problémů pleti stejná.  Třetí sérum je volitelné a vybírá se podle problému, který chcete řešit. Geranium pokožku zahřeje, Tymián naopak ochladí a během tohoto procesu se v místě aplikace sníží pH a zvýší se množství kyseliny mléčné. Séra (Geranium, Tymián, Calendula, neboli Měsíček, Levandule…) v sobě obsahují několik druhů éterických olejů a název je pak zvolen podle éterického oleje, které v séru převažuje.

Geranium – pokožku zahřeje, je antioxidační

Tymián – podporuje lymfatickou cirkulaci, pokožku ochladí

Měsíček nebo jiné sérum (zvolíme podle aktuálního problému) – Měsíček regeneruje, Levandule zklidňuje, séra Šalvěj a Rozmarýn čistí a jsou vhodné pro aknózní pleť, Túje reguluje tok lymfy, sérum Bazalka a Santal je ideální pro zralou pleť, Koriandr dodává lesk a pružnost pokožky.

biofáze biofáze

Kdy na to?

Obecně se Biofáze doporučuje na jaře, kdy je pokožka unavená z náročného zimního období a na podzim, když chceme pokožce dopřát něco navíc po slunění. Biofáze by se při domácím použití u pleti bez problémů měla používat minimálně 2 měsíce každý večer. V případě problémů (jako je výše zmíněný ekzém, hyperpigmentace nebo přecitlivělá pleť) můžete Biofázi používat v akutní/problematické fázi každý večer po dobu 3 měsíců.

Jak na to?

Základem je dobře odlíčená, vyčistěná pleť a tři séra. Jestli si ještě nejste jistá v kramflecích, doporučuji jeden z mých předchozích článků Abeceda make-upu: Jak správně pečovat o pleť, kde jsem jednotlivé kroky detailněji popisovala.

Geranium a Tymián používáme při každé aplikaci jako takový základ. Jako první aplikujeme Geranium. Naneseme 5-10 kapek, vyhneme se oblasti okolo očí a necháme vstřebat (já obvykle čekám 10 minut). Dalším krokem je sérum Tymián, které aplikujeme stejným způsobem. Třetí sérum volíme podle potřeby. Já mám nejraději právě regenerační Měsíček nebo zklidňující Levanduli. Po aplikaci všech 3 sér pleť ošetříme oblíbeným krémem, olejem gelem. Já používám nejraději olej, ale určitě tu záleží na vašich preferencích, na druhu oleje a na typu vaší pleti.

Mě dala Biofáze před státnicemi pleť dohromady a už 2x jsem se k ní vrátila. Sérum ubývá pomalu, 20 ml se pohybuje okolo 200 Kč, záleží ale na typu. Oceňuji také praktické kapátko a skleněný obal. Má to i další výhodu, pokožce dopřejete luxusní péči o pleť a sobě zlepšíte náladu díky aromaterapii. Zpočátku se bude aplikace možná zdát zdlouhavá, já jsem si za pár dní zvykla a vytvořila jsem si před spaním příjemný relaxační rituál. Dokonce mi kamarádka říkala, že se dá Biofáze použít i na popraskané a ekzematické ruce, u ní prý fungovala. K samotnému otestování na pokožce rukou jsem se ale ještě nedostala.

O Biofázi a jednotlivých sérech si můžete více přečíst na stránkách Nobilis Tilia. 

Slyšeli jste někdy o buněčném stresu a o Biofázi? Mějte se krásně, Karolína.

biofáze biofáze biofáze