Co se dozvíte na Face Chart workshopu?

8

O víkendu jsem byla na dalším workshopu v Make-up Institute Prague. I přes to, že jsem měla líčení dost přes týden, těšila jsem se. Jednalo se totiž o Face Chart workshop. Pokud mě sledujete, asi víte, že jsem si naprosto zamilovala trend antistresových omalovánek, takže pastelky a barvičky miluju. Face Charty jsou vlastně takové omalovánky pro vizážistky a makeup artistky, což mi příjde skvělé a krásné zároveň.

Před časem jsem se pokoušela o stejné face charty, které jsem viděla všude na instagramu. Nikdy se mi to ale nepovedlo tak, jak jsem si přála a tak jsem malování po několika marných pokusech raději zavrhla. Častokrát jsem viděla takové face charty, u kterých se mi tajil dech a já mohla jen hádat, jak obrázek daná slečna nakreslila. Videa na youtube mi bohužel také nepomohly a moc jsem se těšila, co se na 4 hodinovém workshopu vlastně naučím.

Všechno jsme si krok po kroku prošly s talentovanou Andrejkou Lengyelovou, která má s face charty velké zkušenosti a její výtvory jsou pefektní.  Na konci workshopu jsem si pyšně odnesla svůj výtvor a doma se jím chlubila. Jsem z něj nadšená a divím se, že jsem něco tak krásného vytvořila i já.

Čtyři hodiny na kurzu utekly jako voda. Pokud chcete mít perfektní výsledek, v první řadu musíte trénovat. V té druhé musíte mít dostatek času, i trpělivosti. Na kurzu jsme byly 3 studentky, takže se nám Andrejka mohla dostatečně a individuálně věnovat.

Největší problém mi při workshopu dělaly řasy, obočí a samotné oči. Obkreslit každou duhovku stejně byl pro mě nadlidský úkol.

Dostala jsem spoustu triků a tipů. Na produkty, štětce i barvy. Samozřejmě, že jsem si hned zásobu face chartů koupila domů. Abych mohla trénovat a malovat. Nejen, že vytvořím něco hezkého. Něco, co bude vypadat jako vytištěný obrázek z internetu. Také si procvičím stínování a barevné kombinace. Můžu si vyzkoušet něco bláznivého i tehdy, kdy nemám k dispozici modelku. Ideální.

Trénovat musím sice ještě hodně, ale hlavní je, že mě to baví a vím, jak na to.

Workshop se vám bude líbit i tehdy, pokud už s face charty máte zkušenost. Andrejka se na začátku kurzu ptá, co se chcete naučit a na co se chcete zaměřit. Pomůže Vám tak vaši práci ještě zdokonalit.

(face charity na ukázku, od Andrejky)

Pokud máte rádi kosmetiku a kreslení, budete nadšené, stejně jako já. Co vy a face charty? Zkoušely jste je? A věděly jste vůbec, že takový workshop existuje?

Napište mi do komentářů, Karolína.

8 KOMENTÁŘE

  1. Ty obrázky jsou nádherné. Já jsem z malého města a o této věci nemám ani ponětí 🙂 vypadá to dobře a klidně bych se to chtěla naučit.

  2. ahoj, kurz face chartu mě zaujal. jen by mě zajímalo, že sice můžeš zkoušet různé barevné kombinace, ale přeci jenom je to na papíře. docílíš stejného barevného efektu i na obličeji?

    • Ahojky, to je velmi zajímavý dotaz. Díky! Nejspíš záleží na tom, jaké máš stíny. Já s tím žádný problém neměla. Chytá to moc hezky. Možná bych mohla zjistit, jestli je to stejný papír, jako papír na kreslení (ozvu se, pokud zjistím). Mám facecharty od značky MUD 🙂

      Hezký den, Karolína.

    • tys mě špatně pochopila :). zajímá mě, jestli dosáhnu stejnýho efektu i na obličeji. jestli prostě to, co si namaluju na ten papír, bude vypadat stejně i na lidským obličeji. papír je bílej a pokožka pokožková 😀

  3. Dobrý večer Karolíno, lze objednat facechart i v Čechách? Děkuji moc za odpověď. S pozdravem Zlatka Praisová.

Comments are closed.