DIY Domácí tělový peeling proti celulitidě

4

V posledním článku jsem se věnovala peelingům a protože jsem si už delší dobu hrála s myšlenkou, že bych si ráda nějáký vyrobila, skočila jsem do pár obchodů a doma si jeden domácí peeling jsem si vyrobila. Domácí kosmetika má něspočet výhod. Můžete si jí vytvořit s vůní, kterou milujete, nebo přispůsobit typu pleti. Taková kosmetika vyjde na pár korun a znáte přesné složení. Náš peeling obsahuje kávová zrníčka a skořici a díky tomu bojuje proti celulitidě. Je k tomu potřeba jen pár ingrediencí a některé z nich můžete zaměnit i tím, co máte doma. Tak se do toho rovnou pustíme.

Budeme potřebovat 

– celá kávová zrníčka

– kokosový olej (můžete použít také olivový, ale ten není tolik výživný)

– kokos

– cukr

– skořici

– bambucké máslo (nemusí být)

– hmoždíř

– nádobku na peeling (koukněte v Nanu Nana)

– misku a lžičku na smíchání peelingu

domácí peeling

Začneme tím, že si v hmoždíři rozdrzíme kávová zrníčka. Hrubost zrníček si volí každý sám. Někdo má rád jemnější peelingy, někdo zase hrubší. Na internetu se dělá kávový peeling i z mleté kávy, což nedoporučuji, protože mletá káva je hodně jemná. Tím, že zrníčka rozmělníte, budou vonět ještě víc a my  už nebudeme potřebovat jiné aroma.

domácí peeling

Rozdrcená zrníčka, kokos, cukr a trochu mleté skořice dáme do misky a promícháme. Pak už jen přidáme olej (kokosový, olivový, nebo oba), a bambucké máslo, kterého stačí jen malinko.

Množství všech ingrediencí vždy záleží na velikosti nádobky. Pokud máte hodně suchou pokožku, oleje přidejte klidně víc, určitě Vám neuškodí. Pak vše důkladně promícháme a dáme do nádobky.

Díky kokosu a kávě nám peeling krásně voní, takže není potřeba žádné jiné aroma.

Příště si ze zbylého bambuckého másla a kokosového oleje uděláme ještě úžasnou masku na vlasy. Dokupte si jen nějáké aroma, které máte rádi. Doporučuji například vůni zeleného čaje.

Doufám, že peeling zkusíte vyrobit, protože je skvělý a stojí pár korun.

Mějte se krásně, Karolína.

domácí peeling

 

 

 

 

4 KOMENTÁŘE

  1. Super DIY návod 🙂 Já jsem si dříve také dělala peeling a další DIY kosmetiku 🙂 Takže tohle je něco pro mě 🙂

  2. Tak toto budem musieť vyskúšať.. Už mi došiel kokosový olej, ale mám v pláne kúpiť ďalšie balenie, takže o pár dní sa moje telíčko môže tešiť 🙂

  3. […] celé tělo, obličej, vlasy, ale také na odlíčení, nebo tehdy, když si chci udělat domácí peeling. Ne každý mi ale vyhovuje a můj úplně nejoblíbenější je kokosový olej, který krásně […]

Comments are closed.