ESTÉE LAUDER DOUBLE WEAR STAY-IN-PLACE MAKE-UP / Recenze

1

V kosmetickém světě snad neexistuje známější make-up. Double Wear Stay-in-Place od Estée Lauder zná a používá snad každá vizážistka i blogerka a troufnu si tvrdit, že kdo tenhle make-up nezkoušel, má ho alespoň na wishlistu. Co je na něm tak zázračného a proč ho používám spíš zřídka?

Samozřejmě i já mám Double Wear Stay-in-Place ve své kosmetické sbírce, dokonce v několika odstínech. Kupodivu ale po make-upu nesahám moc často. Proč? Na každodenní nošení totiž preferuji lehčí a přirozenější make-upy. Double Wear Stay-in-Place má opravdu vysoké krytí a pokud ho na pleť nanesete více, než je potřeba, bývá hodně viditelný (hlavně u suché pleti).

ESTÉE LAUDER DOUBLE WEAR MAKE-UP

Příprava pleti je u Double Wear Stay-in-Place make-upu klíčová

Na druhou stranu jde o make-up, který vydrží skoro všechno. Horko v létě, vlhko, dusno a když je nejhůř, zvládne i fitko. Za tu dobu, co se věnuji make-upu jsem nenarazila na většího držáka. Určitě bych ale make-up nedoporučila na (každo)denní používání. Obecně se totiž říká, že to, co je voděodolné a dlouhotrvající, není vhodné na denní používání. A pokud ho budete používat, nepodceňte odlíčení a čistění. Já v případě tohoto make-upu doporučuji to dvoufázové.

Výdrž make-upu je skvělá, vypadá dobře i po 10 hodinách od nanesení, ale pouze v případě, že pleť na make-up dobře připravíte (=vyčistíte a to hlavní – HYDRATUJETE). V tom vidím největší kámen úrazu. Hydratace je u tohoto make-upu velice důležitá, možná až klíčová. Double Wear Stay-in-Place má totiž tendence poměrně dost zvýrazňovat suchá místa, šupinky a také dehydratovanou pleť. Pokud nebude pleť dostatečně hydratovaná, make-up na ní nebude vypadat dobře.

I z tohoto důvodu je make-up vhodný spíše pro mastnou a smíšenou pleť, pokud máte pleť suchou, a i přes to chcete make-up vyzkoušet (já bych pro suchou a zralou pleť doporučila spíše variantu Nude), určitě použijte před make-upem hydratační krém a případně hydratační podkladovou bázi. Pro zralou pleť bych Stay-in-Place nedoporučila vůbec. Nikdo z nás nechce make-up, který zvýrazní suchou pleť, póry a strukturu pleti, proto na to dávejte pozor. Pro mastnou a smíšenou pleť je make-up fajn i z toho důvodu, že obsahuje složky, které kontrolují nadbytek kožního mazu. Tyto složky ale mohou být důvodem oxidace make-upu. Já osobně mám s oxidací často problém, Double Wear Stay-in-Place mi ale neoxidoval a pokud se tak stalo, pak minimálně.

Cena a velikost SPF

Cena se pohybuje okolo 1460 Kč, balení má 30 ml a make-up má SPF 10. Nízký stupeň ochrany oceňuji, používat SPF je velice důležité, pokud ale použijete vysokou ochranu, s bleskem a foťákem si líčení nebude rozumět. SPF 10 při focení ještě žádnou neplechu nedělá, takže ho nejčastěji používám při svatebním líčení, kdy je velice důležité, aby měla nevěsta dokonalou pleť na fotkách i ve skutečnosti a líčení drželo delší dobu.

Balení make-upu bohužel neobsahuje pumpičku, takže je manipulace s make-upem malinko složitější, pumpičku je ale možné dokoupit zvlášť.

Double Wear a odstíny

U make-upu jsou skvěle rozdělené odstíny. Jak asi víte, při výběru make-upu hraje roli nejen to, pro jakou pleť je make-up vhodný, ale také podtón. Ten vypovídá o tom, jak vypadá vaše pleť bez nalíčení a jaké má vlastnosti. Odstíny make-upu Double Wear se rozdělují písmenky C, N a W, právě podle barevného podtónu. Studené podtóny jsou značené (C) a hodí se pro pleť, která má růžový nádech a na slunci se snadno spálí. Teplé podtóny (W) budou sedět pleti, která má zlatavý nebo olivový nádech a na sluníčku se naopak dobře se opaluje. A posledním podtónem je neutrální (N), ten sedí pleti, která nemá žádný výraznější nádech.

Zajímá vás, jak make-up vypadá na pleti a po 9 hodinách nošení? Mrkněte na mou recenzi na YouTube.

 

Pokud bych tedy měla make-up Double Wear Stay-in-Place nějak shrnout, je za mě skvělý na svatební a večerní make-up (případně na podobné události), kde je důležité, aby vaše líčení vypadalo krásně delší dobu. Na každodenní líčení bych ho vzhledem k voděodolnému a dlouhotrvajícímu složení nedoporučila, nicméně make-up je to skvělý.

A co vy? Zkoušeli jste Double Wear? Co na něj říkáte? Dejte mi vědět do komentářů, jsem zvědavá! Mějte se hezky, Karolína.

1 komentář

  1. Mě láká už jen proto, jak je známý a oblíbený, ale vyloženě hodně krycí mít nemusím a mám hodně suchou pleť, takže asi bysme se tolik nekamarádily.

Comments are closed.