Havlíkova Apotéka – Krásná slečna

1

S mojí pletí jsem v posledních několika měsících poměrně bojovala. Z mé velmi suché pleti se na několik měsíců stala pleť smíšená. Až teď po dovolené a po státnicích se mi opět vrátila do rovnováhy a já jsem tam, kde jsem byla – u suché pleti, u které vím, jaké produkty mi fungují a po čem mohu v kosmetice sáhnout. Moje smíšená pleť si ale přála úplně jiné produkty, takže jsem testovala kosmetiku, kterou jsem nikdy předtím nezkoušela, což byl i případ Havlíkovy Apotéky a jejich řady Krásná slečna. Řada je určená pro smíšenou až mastnou pleť, která má sklony k akné a začervenání. Měla jsem možnost vyzkoušet masku, krém i elixír a sepsala jsem pro vás recenzi. Jaká je tedy Havlíkova Apotéka Krásná slečna?

Jindy bych po řadě Krásná slečná nesáhla a zvolila bych spíš Havlíkův přírodní zázrak nebo noční péči Andělskou tvář, které jsme s mojí suchou pletí milovala (recenzi najdete v tomto článku). Celkově mám totiž kosmetiku Havlíkova Apotéka moc ráda a tak jsem byla štestím bez sebe, když jsem se značkou mohla začít spolupracovat.

Když se mi ale změnil typ pleti, tato nová řada mi přišla vhod. Ještě před samotným testováním jsem se vydala do obchodu a prozkoumala většinu produktů. I přes to, že jsem v Havlíkově obchodě na Chodově byla několikrát (a nikdy neodešla s prázdnou), překvapilo mě, kolik produktů je pro mě vlastně neznámých. No a potom jsem se dala do testování krému, masky a 1minutového čistícího elixíru, který jsem dostala. Jaká je moje recenze řady Krásná slečna?

V první řadě musím pochválit balení, které je (jak už jsme ale u Havlíkovy apotéky zvyklí) moc krásné. Vůně všech 3 produktů je příjemná, cítíte z nich přírodu a kytičky, takže je vám na první přičichnutí jasné, že je kosmetika přírodní. Zároveň nemá ani jeden produkt tu výraznou parfemaci, která vás za pár dní přestane bavit.

Krásná slečna Denní i noční krém

Krém je poměrně výživný a zároveň lehký, což je podle mého u mastné pleti ideální kombinace právě na léto. Díky lehké textuře a rychlému vstřebávání se hodí i pod makeup. Tento krém redukuje nadměrný maz, takže jsem ho používala jen na T-zónu a na zbytek pleti jsem většinou nanesla jiný krém nebo olej, který byl zrovna po ruce. Když jsem pospíchala, několikrát jsem krém smíchala s olejem a nanesla na celý obličej. Sice nevím, jestli tato kombinace fungovala, ale na pleti bylo spojení krému a oleje moc příjemné. Olej jsem používala hlavně proto, že jsem měla pocit, že mé smíšené pleti ta hydratace ze samotného krému nestačí a z výsledného pocitu na pleti jsem byla nadšená. Pleť jsem měla vláčnou, hebkou a díky oleji rozzářenější. Věřím, že pokud máte mastnou pleť, z krému budete nadšené. Baví.

Havlíkova Apotéka

Krásná slečna Maska Pařba

Maska s vystihujícím názvem Pařba se nám tématicky hodila na dámské dovolené, kam jsme na konci června vyrazily s holkama z práce. Maska ale není určená jen na ty dny, kdy jdete na párty. Já bych jí přirovala k detoxifikačním maskám, protože má pleť čistit i od smogu a kouře. Obsahuje extrakty z černého rybízu, řeřišnice a malin a pokožku pomáhá rozjasnit a odstranit zašedlý tón pleti po probdělé noci.

Má také zklidňovat zarudnutí a zánětlivé reakce pleti, což bohužel nemohu posoudit. Akné nemám a moc často se mi nedělá a na začervenání pleti trpím celý rok a vždycky mi ho schová jen dobře krycí makeup. Rozjasnění jsme všechny zaznamenaly jen nepatrné a to bylo probdlělých nocí na dovolené více, proto jsme masku zkoušely několikrát. Nanáší se vždy ráno na neočištěnou pleť a na pleti jí stačí nechat působit 3 minuty a poté opláchnout zvlážnou vodou. Upřímně jsem od masky čekala více, u jiných masek od Havlíka totiž vidím ten „wow“ efekt, tohle je spíš slabší průměr.

Havlíkova Apotéka

Krásná slečna Čistící 1minutový elixír

Čistící 1minutový elixír se mi líbil moc, je totiž určený nejen na akné, ale také na ekzematickou pleť . Nejprve jsem ho používala s klasickými vatovými tampónky a potom jsem vatové tampónky vynechala a nanášela ho jednodušeji navlhčenýma rukama. Jsem ráda, že srovnání s tampónkami mám, určitě bych po nich s tímto produktem víckrát nesáhla. Aplikace je jemnější a příjemnější prsty a viditelnější efekt jsem zaznamenala právě bez tampónků.

Má zajímavou a hodně netradiční šedivou barvu, což mě při prvním použití trochu polekalo. Stejně netradiční má i vůni, na kterou jsem si po druhém použití zvykla a zamilovala se do ní. Elixír o velikosti dvou lískových oříšku stačí ráno a večer nanést na ruce, promnout je a aplikovat na obličej. Ve spojení s vlhkou pokožkou se vytvoří hodně jemná pěna, která pokožku dokonale odlíčí. Na pleti se má nechat působit jednu minutu, já jsem jí vždy věnovala lehké masáži, kdy jsem přejížděla krouživými pohyby po pokožce. A když píši, že odlíčí dokonale, myslím tím takové to příjemně drhutí po pleti těsně po odlíčení. Obličej jsem potom dočistila ještě pleťovou nebo květinovou vodou a namazala krémem a opravdu jsem měla pocit, že jsem pleť vyčistila, jak nejlépe jsem mohla. Baví. 

Havlíkova Apotéka

Jaké produkty značky Havlíkova Apotéka jste zkoušely vy? Dejte mi vědět, za vaše postřehy i tipy budu ráda. Mějte se krásně, Karolína

*Produkty Krásná slečna mi byly nezávazně zaslány k otestování. Zaslání produktu však nemění můj názor ani jeho recenzi.

Havlíkova ApotékaHavlíkova ApotékaHavlíkova Apotéka

Podívejte se na fotky, které jsem pořídila v obchůdku Havlíkova Apotéka na Chodově:

1 komentář

  1. Musím říct, ze mě maska parba tsky moc nesedla.. tu klasickou ranní mám proste radši.. děkuji za tip na ten elixír, Urco vyzkousim.

Comments are closed.