7 kaváren v Praze, kam rozhodně musíte zajít na snídani

7

V Praze žijeme s Honzíkem už pátým rokem a jako správní povaleči a milovníci kávy jsme za tu dobu jsme prošli nespočet kaváren, cukráren a restaurací. Občas nás některé z nich nadchnou na tolik, že se do nich pravidelně vracíme. Pokud zůstáváme na víkend v hlavním městě, jednou za čas si rádi zajdeme na dobrou snídani. Proto jsem pro vás sepsala 7 míst, kde si pochutnáte. Kam na snídani v Praze?

Food Story Kunratice (www)

Food Story je naše srdcovka hned z několika důvodů. Zaprvé to máme blízko a zadruhé nám vždycky vyjdou vstříc. Udělají nám třeba náš oblíbený chleba s vajíčkem nejen na snídani, ale i kdykoliv během dne. Zakládají si na kvalitních surovinách a křupavý chleba nebo slaďoučký dortík si můžete odnést i domů. My sem chodíme nejčastěji na kávu, limonádu a na chleba s vajíčkem ale často mě lákají i polévky a nejrůznější sýry.

Adresa: K Libuši 129/2, 148 00 Praha 4

Food Story Kunratice

Coffee Corner Bakery (www)

Na stylovou kavárnu v Korunní ulici Coffee Corner Bakery jsme nejspíš narazili někde na Instagramu. Pokud sem vyrazíte o víkendu, udělejte si raději rezervaci, často bývá plno. Dělají tady výborné sladké snídaně a pokud máte rádi mírnou aciditu kávy, stejně jako my, mají tu jednu z nejlepších káv v Praze. Honzík si pravidelně dává lívance se sezóním ovocem a javorovým sirupem, já chodím na vejce Benedikt. Za vyzkoušení stojí i omeleta, kterou jsme tu měli naposledy. Byla se špenátem, sušenými rajčaty a mozzarelou. Mňam.

Adresa: Korunní 1342/96, 101 00 Praha 10

Coffee Corner Bakery

Spižírna 1902 (www)

Kdyby bylo náhodou v Coffee Corner Bakery plno, můžete popojít pár kroků směrem k Náměstí Míru, do Spižírny 1902. Já jsem tady byla poprvé díky eventu s Yves Rocher (článek o eventu najdete zde). Kavárna je zajímavá hlavně tím, že má zdi pokreslené kytičkami a díky velkým oknům je hodně prosvětlená. I tady ale bývá často plno.

Adresa: Korunní 86, 101 00 Praha 10

Spižírna 1902

Café Letka (www)

I přes to, že Letnou známe dobře, o Café Letka jsme se dozvěděli poměrně nedávno. Vyrazila nám dech. Interiér kavárny je hodně originální a jak se říká, insta-friendly. Troufám si říct, že právě tady jsem ochutnala nejlepší snídani v Praze vůbec. Pokud si dáte „Letka snídani“, dostanete ovoce, několik druhů pečiva, domácí pomazánku, šunku, vajíčko i salátek na jednom talíři. Dokonce se dá sedět i na oknech, což se mi moc líbilo. V téhle kavárně se rozhodně nudit nebudete, k vidění je toho spousta. I tady ale myslete na včasnou rezervaci.

Adresa: Letohradská 44, 170 00 Praha 7

Café Letka

Mondieu (www)

Náš nejčerstvější snídaňový objev je kavárna Mondieu, kterou najdete v obchodním centru Chodov. Mají tady otevřeno každý den už od 8:30 a kavárna má dokonce dvě patra. Ochutnali jsme kafe, cintrónovou limonádu i slanou a sladkou snídani. Já jsem měla čerstvý croisant s vejcem, slaninou, čedarem a čerstvým salátem a Honzík si dal chleba s avokádovou pomazánkou a zastřeným vajíčkem. Zatím jsme tady byli jen na snídani a na kávě, ale plánujeme určitě i další návštěvu. Můžete si tady totiž ozdobit nanuk podle toho, co máte rádi.

A dávám palec nahoru i za milou a vstřícnou obsluhu 🙂

Adresa: Roztylská 19, 148 00 Praha 11

Mondieu

IF Café (www)

Pokud jste neviděli dort ve tvaru citrónu na Instagramu Leoše Mareše, nejspíš Instagram ani nemáte. Majitelkou IF Café je Iveta z MasterChefa. Nejdříve jsme se vypravili do IF Café u Náměstí Míru, ale když jsme zjistili, že legendární citróny dělají jen v IF Café v Jungmannově ulici u Národní třídy, otočili jsme se na podpadku a vydali jsme se tam. Honzík si dal skvělou uhelnou vafli s vajíčkem a holanskou omáčkou a já zastřená vajíčka se slaninou. Kafe průměrný, ale sladká citrónová tečka stála za to. Citrón vypadal úžasně a jeho chuť neumím k ničemu přirovat. Byl hodně kyselý, což mám ráda, na Honzíka už to bylo moc. Sice dáte za menší citrón okolo 180 Kč, ale za ten zážitek to stojí. V kavárně vidíte i do kuchyně, řekla bych, že je to kavárna podobná cukrárnám v Paříži, kde cukrářům koukáte pod ruce. A když najdete naší citrónovou nálepku na skle, dostanete zlatého bludišťáka.

Adresa: Jungmannova 30/21, 110 00 Nové Město

IF Café

Styl a Interier (www)

Restaurace Styl a Interier mi připomíná oázu klidu přímo v centru Prahy. Najdete jí ve Vodičkově ulici, hned vedle obchodu Foto Škoda. K restauraci patří i nádherná zahrádka s domečkem, kde se dá sedět i ve studenějších dnech, protože nechybí tepelné lampy a deky. Celý prostor je útulný a díky zasklené terase můžete pozorovat déšť nebo sněhové vločky a nasávat venkovní atmosféru bez nastydnutí. Dělají tam Espresso Tonic a úžasný brunche, já jsem si tam několikrát pochutnala i na slaném koláči a na paštice.

Adresa: Vodičkova 708/35, 110 00 Nové Město

Restaurace Styl a Interiér

Když mám chuť na dobrý kafe a kavárny mám mimo dosah, z dostupnějších řetězců mi chutná kafe v Tchibu. Až budete nahoře na Václaváku, skočte do studenské kavárny Cafedu, je tam klid, kupa knih a určitě tam můžete zajít i bez studijního materiálu.

Na Andělu se také hodně mluví o Kavárně, co hledá jméno. Tu jsem objevila díky eventu s kadeřnictvím Klier (článek o eventu s fotkami kavárny zde). Tam jsme byli s Honzíkem několikrát, ale nikdy jsme nesehnali volné místo u stolu, pokaždé je tam hodně lidí. Interiér je krásný a kavárnu mám ráda hlavně z toho důvodu, že v horním patře natáčíme makeupové proměny s Arome.cz. 

A abych byla upřímná, jednou za čas zjíždím i na snídaních v Mekáči nebo na extra sladkém zákusku v Erhartově Cukrárně.

Kam chodíte na snídani rádi vy? Nemusí to být jen kavárny v Praze, rádi cestujeme, takže budeme rádi za tipy i v jiných městech. Mějte se hezky, K.

7 KOMENTÁŘE

  1. Všechno vypadá fantasticky! Já jsem byla jen ve Spižírně a IF café, já mám ráda ještě třeba Coffee Room, Cacaoprague, Monolok café atd. 🙂

Comments are closed.