Jak čistím své štětce

3

Štětce a péče o ně jsou na youtube, i na blogu vždy nesmrtelné (a pro mě i velmi zajímavé) téma. Když mi tedy domů přišel šampón na štětce od Ecotools a chtěla jsem napsat recenzi, překvapilo mě, že jsem ještě žádný článek o čištění štětců nenapsala. Pravda je, že se mi do čistění mnohdy dvakrát nechce, ale když už štětce čistím, dávám si záležet, aby byly opravdu čisté.

Štětce čistím „hloubkově“ šampónem, někdo ale čistí šampóny i dezinfekcí, kterou jsem také zkoušela. Nicméně mi přišlo, že štětce vyčistí jen povrchově a je to dobré tehdy, pokud líčíte někoho dalšího a chcete mít štětce vydezinfikované. Dezinfekce na štětce je tedy nutnost pro vizážitsky. Moje zkušenost jsou ale bohužel takové, že kdykoliv mě někdo líčil, štětce nečistil ani před tím, ani potom.  Já líčím někoho jiného jednou za čas, takže si vystačím i bez ní.

Šampóny 

Tady máte dvě možnosti. Buď si pořídíte nějáký dětský šampón, nebo speciální šampón určený právě na štětce. Já mám zkušenosti jak s dětskými, tak se speciálními. Z těch dětských mám doma momentálně zástupce od Johnson’s Baby, ale měla jsem i Baby šampón od Nivea, který byl také fajn. Když mi domů přišel i šampón na štětce od značky Ecotools, byla jsem moc ráda, protože jsem podobný produkt ještě nezkoušela. A dost jsem se divila, jaký je v nich rozdíl. Velké výhoda u šampónu určeného na štětce je fakt, že štětce umyje o dost RYCHLEJI. S dětskými šampóny mi samotné čistění trvalo o dost déle a tak jsem produktu ve finále spotřebovala více.

Ecotools je hypoalergenní, složený z rostliných složek a bez parabenů a ftalátů. Koupíte ho za 249 Kč z DMku.

Dětský šampón by měl být na čistění štětců také vhodný, protože je určený na nejjemnější pokožku. jemný. Dětské šampóny voní navíc o trochu více (ten žlutý po heřmánku).

Oba dva typy šampónů štětce krásně vyčistí. Jednou za čas použiji i masku, nebo kondicionér na vlasy, který zrovna používám, nebo mi nevyhovuje. Štětiny to zjemní a já mám potom pocit, že jsem toho pro štětce udělala alespoň o trochu víc. Čistím je totiž asi jednou měsíčně a to se k tomu musím nutit. Po umytí je nechám uschnout na ručníku a přes noc jsou suché.

Pomůcky

V první řadě je to tedy malinký ručník, někdy i více ručníků. Používám klasické bílé, protože na těch jde vidět, jak dobře jsem štětce vyčistila a dělají mi tak skvělou službu. Používám je i na odlíčení make-upu a kupovala jsem je v Ikea za pár korun. Mám jich doma několik a věřte, že se neztratí. Druhou pomůckou z Ikea je gumová rukavice, která je určená do kuchyně na horké plechy, místo chňapky. Má drsnější povrch, takže se na ní udělá krásná pěna a štětce se tak vyčistí rychleji, než když je myjete rukou. Poslední pomůckou je gumová podložka určená na obličej, kterou používám tehdy, kdy čistím jen pár štětců. Tahle je od značky E-style, ale dá se koupit i v DMku (tuším, že tam mají i větší) a určitě i v dalších drogériích. Kupovala jsem jí i v Německém Rossmanu ještě před tím, než byly u nás. Můžete tak tuto podložku využívat jak na obličej, tak na čistění štětců a stojí pár desítek korun. Za mě je to super investice.

_dsc4300

_dsc4306

Zkoušela jsem i dezinfekci Ebelin, kterou má většina blogerek ráda, Já jsem jí bohužel na chuť nepřišla. Štětce mi dostatečně nevyčistila, vydržela jen chvíli a byl z ní hodně cítit alkohol. Když potřebuji štětce rychleji „umýt“, sahám po vlhčených ubrouscích (většinou po těch pro děti, nebo na intimní hygienu) a také se mi osvědčili. Jako rychlá alternativa a je to super. Za mě lepší, než dezinfence.

A teď už bych se ráda dostala k samotné recenzi Ecootols šampónu, protože si myslím, že vážně stojí za zmíňku. Jak už jsem říkala, mile mě překvapilo, že štětce jsou umyté mnohem rychleji, než jiným šampónem. Hezký pění, a velmi jemně voní. Štětiny jsou po umytí jemné a skvěle vyčistěné. Oceňuji i balení, které je praktické. Díky němu můžete vytlačit jen kapku šampónu a tak ušetříte. Balení je krásné a určitě si pořídím další balení. Jsem nadšená. I z toho, že je složený z přírodních složek.

ecotools

ecotools ecotools

Jaké tipy máte na čistění štětců vy? Mějte krásný zbytek víkendu, já se jdu věnovat Allwinovi, kterého máme druhý den doma a zatím je zlatý. Často o něm uslyšíte i na mém facebooku, nebo instagramu, kde plánuji psát jeho menší „deníček“. K.

P.S. na blogu je soutěž o Essence novinky a hrajeme hned o 3 nadupané balíčky kosmetiky, koukněte 🙂

3 KOMENTÁŘE

  1. Ahoj Kájo, krásný článek a fotky jako vždy nádherné 🙂 Názor na čištění štětců mám ale o dost jiný a je zajímavé číst zkušenosti ostatních. Vlhčené ubrousky mi nevyhovovaly a přišlo mi, že ze štětců byly stále cítit narozdíl právě od desinfekce, která vprchá. Ale souhlasím, že taky preferuji „pořádné“ čištění šamponem. Já tedy ale používám eko šampony, kterými myji i své vlasy. 1) stojí cca 80,- Kč a 2) mi vyhovují více než profesionální šampony na štětce – rychleji vyčistí a více pění. Tento od Ecotools jsem tedy nezkoušela, ale třeba největší zklamáním pro mne byl šampon od Real Techniques. Štětce jsem dříve čistila práve přes houbičku od DMka nebo o ruce, ale o prázdninách jsem investovala do čistící desky od Real Techniques (má tři druhy povrchu) a fakt stojí za to. Je pravda, že na své štětce jsem cíťa největší, takže bych třeba na své miláčky nikdy kondicionér nepoužila, aby právě neucpaly póry, díky kterým tak skvěle fungují se zapečenými produkty. Těším se na další tvé články!

Comments are closed.