Jaká je přírodní kosmetika Feel Free?

0

V minulých měsících jsem dost testovala přírodní kosmetiku. Připomenout si to můžete třeba v tomto článku o přírodní kosmetice Balm Balm a Ere Perez. Dnes mám pro vás recenzi levnější přírodní kosmetiky, kterou můžete u našich sousedů na Slovensku pořídit v drogérii dm, u nás je snad dostupná v drogérii Rossmann, ale to nemohu potvrdit. Jde o kosmetiku Feel Free, která mě zaujala na první pohled netradičním bambusovým víčkem.

Na vyzkoušení jsem si vzala oční odličovač a tonikum s citrónovým, tymiánovým a heřmánkovým extraktem. Oba výrobky mají Ecocert certifikát, mají krásné balení ale ve finále mě moc nenadchly.

Odličovač voděodolného očního make-upu

Odličovač je dvousložkový, oční okolí odličuje jemně ale dost mu to trvá. Na druhou stranu ale nezanechává mastný film, což je často něco, co mi u olejových odličovačů vadí. Balení je menší, má 100 ml a to je jeden z důvodů, proč bych si ho nekoupila znovu. U jiných olejových odličovačích jsem zvyklá na větší balení, protože řasenku i oční stíny si nanáším při každém líčení. Olejové odličovače preferuji i z toho důvodu, že zbytečně nedřou oční okolí a kosmetiku odlíčí snadněji, než jiné oční odličovače. Feel Free odlíčil dobře oči i pleť, ale musela jsem použít o dost víc tampónu než třeba u mého oblíbeného dvousložkového odličovače značky Sephora nebo Yves Rocher. Za lahvičku dáte necelých 150 kč a to se mi zdá vzhledem k velikosti balení a účinku dost.

Pokud ale vezmu v potaz přírodní složení, musím uznat, že tento odličovač očního okolí odlíčil oči i pleť nejrychleji ze všech přírodních přípravků na této bázi, které jsem zkoušela. Za mě tedy lepší průměr 3+/5.

Osvěžující pleťové tonikum Refreshing

Feel Free
I samotné tonikum má krásné balení, obě lahvičky se v koupelně vyjímaly a obaly působí luxusnějším dojmem. U tonika jsem během používání bohužel žádný efekt neviděla. Má revitalizovat a tonizovat pleť a minimalizovat viditelnost pórů, což se u mé suché pleti skoro bez pórů moc nedá porovnávat. Neříkám, že byl toner špatný, ale hitparáda to také nebyla. Neurazil, nenadchl. Cena za 200 ml balení se pohybuje okolo 100 kč, což je sice hezká cena, ale já z přírodní kosmetiky více preferuji květované vody, které mi udělají službu jak při tonizování pleti tak během dne na osvěžení. Vůně byla zajímavá a velice netradiční ale po několika měsíčním testování musím říct, že mi vlastně nevoněla. Malinko z něj cítím kapky proti kašli. Toniku dávám tedy horší 2/5.

Možná za to mohou právě lahvičky, že jsem od odličovače i tonika očekávala víc. Jsem ale ráda, že jsem si rozšířila obzory a vyzkoušela zase něco nového. Teď se vrátím do svatby k oblíbenému Clinique, abych měla ve svatební den pleť v té nejlepší kondici.

Co vy a přírodní kosmetika z drogérie? Máte s ní zkušenosti? Mějte se fajn, K.