Přírodní péče Balm Balm a Ere Perez

2

O přírodní kosmetice jsem vám delší dobu nenapsala, takže se dnes podíváme na značky Balm Balm a Ere Perez a zrecenzujeme si pečující kosmetiku.

Balm Balm

Britskou značku Balm Balm jsem před testováním vůbec neznala. Balm Balm je známá především díky parfémům. Vánoční parfém dokonce používala lichtenštejnská královská rodina. Balm Balm nabízí balzámy na rty i na obličej, pleťová séra a oleje a aromaterapeutické směsi i parfémy. Já vyzkoušela olejový odličovač a heřmánkovou vodu.

Lehký kokosový cleanser (*více informací najdete ZDE)

Odličovač s kokosovým olejem jsem používala jak na odlíčení make-upu, tak na odstranění řasenky a očních stínů. Make-up zvládl cleanser odlíčit skvěle, u výraznějšího očního make-upu jsem měla občas problém s tím, že odličovač neodlíčil dokonale všechno. Pokud ale pravidelně nepoužíváte voděodolnou řasenku nebo řasenku, která jde těžko odlíčit, problém  s odstraněním mít nebudete. Je vhodný i pro citlivou pleť, což mohu potvrdit. Moje pleť je suchá a citlivá, takže si myslím, že šlo o produkt, který je vhodný přímo pro mou pleť. Pokožka nebyla po použití odličovače podrážená ani vysušená.

Oceňuji střičku, která je součástí balení. Jednoduše jsem si nadávkovala tolik odličovače, kolik bylo potřeba. Většinou mi stačilo 5 pumpiček. Odličovač nepění, je prakticky bez parfemce, neštípe v očích a po odlíčení ho stačí setřít vlhkým vatovým tampónkem nebo namočeným ručníkem. Přiznávám, že mě ze všech 4 kosmetických kousků tento odličovač nadchl nejméně, ale co slíbí to splní, a to si myslím, že je podstatné.

Cena (100ml): 469 Kč

Heřmánková květinová voda (*více informací najdete ZDE)

Květinové vody používám moc ráda. Ať už jako poslední krok při čistění pleti, tak během dne, na osvěžení a hydrataci pleti nebo pro fixaci make-upu. Nejčastěji se asi setkávám s růžovou a levandulovou vodou, když jsem ale narazila na heřmánkovou, s výběrem jsem neváhala. Heřmánek je totiž ideální na zklidnění pleti, a protože je moje pleť začervenalá, zklidnění vždy vítám. Zklidňující účinek není ale to jediné, co heřmánková voda nabízí. Je také fajn pro pleť s alergiemi, na akné (působí totiž jako dezinfekce), i na celé tělo třeba tehdy, když potřebujete zklidnit pupínek od komára.

Na vůni heřmánku jsem si pár dní zvykala, dnes je mi ale velmi příjemná. Heřmánková voda je skvělá i na večer před spaním. Její vůně totiž zklidňuje nejen pokožku ale i mysl, takže s vodou můžete postříkat i ložní prádlo pro klidnější spánek. Lahvička je stejná jako u olejového odličovače. Obsahuje také střičku, takže je aplikace velice jednoduchá. Možná bych více ocenila jiný obal, se skleněným jsem se bála cestovat nebo jí nosit v kabelce. Voda je velice příjemná, pokud s květinovými vodami nemáte zkušenost, moc doporučuji, jsou fajn pro osvěžení i do vlasů, což využívám především teď v létě.

Cena (100ml): 399 Kč

Ere Perez

Ere Perez mě zaujala především její papájovou marmeládou, která vypadá díky oranžovo-žluté barvě opravdu k nakousnutí. Značka je známá především díky mandlové řasence, vedle dekorativní kosmetiky ale nabízí i pečující kosmetiku, která je tvořena (pro mě) z netradičních surovin.

SOS Papájová marmaláda (*více informací najdete ZDE)

Balení má 30 ml, což na první pohled vypadá jako malý kalíšek. Opak je pravdou, marmelády totiž stačí jen malé množství, takže vám obsah dlouho vydrží. Marmeláda má konzistenci podobnou hutnějšího balzámu, roztává pod prsty, obsahuje výtažky z kokosu, konopí, chia, grepového oleje, měsíčku lékařského a z papáji. Marmeláda se mi osvědčila na odřený nos a často jsem jí používala i na popraskané kůžičky na rukách, což je problém, na který často trpím. Teď v létě jí využívám i na kousnutí od komárů a zkoušela jsem jí i na jizvy po kanylách od inzulínové pumpy. Starou jizvu mi tedy neodstranila (což jsem upřímně ani nečekala), ale čerstvé jizvičky se mi rychleji zacelovali.

Na to, že se jedná o hutnější balzám se marmeláda poměrně rychle vstřebává a přehnaně nelepí. Parfemace je velice příjemná a jemná. Já cítím typickou vůni luxusní přírodní kosmetiky. Určitě je to fajn kousek na dovolenou. Marmeládu můžete použít na pleť, ruce, nohy i do konečků vlasů a když je krize, tak na různé oděrky, štípnutí a na spálenou pokožku. Je to takový multifunkční zázrak v kelímku.

Cena (30ml): 799 Kč

Cypřišový pleťový nektar (*více informací najdete ZDE)

Cypřišový nektar mě překvapil nejvíce. Ze začátku jsem od něj totiž moc nečekala. Já jsem nektar používala místo pleťového séra a nanášela jsem na něj ještě krém. Pokud máte pleť normální, smíšenou nebo mastnou, nektar vám bude stačit i bez krému. Jde o takovou olejovou vodičku, která se rychle vstřebá, nezanechává výrazný mastný film a má jemnou a velmi příjemnou vůni. Obsahuje australský cypřiš, kamélii, jasmínové květy, jojobu, cedr a rýži a já z něj nejvíce cítím asi jasmín a právě cypřiš.

Na celou pleť a krk mi stačí 2-3 kapičky a součástí balení je i praktické kapátko, díky kterému se sérum jednoduše nanáší. V létě je fajn i na spálenou pleť, protože krásně zklidňuje.

Cena (30ml): 869 Kč

 

Co vy a přírodní pečující kosmetika? Jakou značku máte rádi? Dejte mi vědět, ráda si rozšířím obzory. Karolína

*Kosmetika mi byla poskytnuta na vyzkoušení eshopem ladybio.cz. Zaslání kosmetiky v žádném případě nemění můj názor na výrobky ani jejich recenzi. Moc děkuji holkám z ladybio za produkty. 

2 KOMENTÁŘE

Comments are closed.