Kávový dýchanek s Nespresso

0

Patříte k lidem co miluji kávu nebo máte raději čaj? Mě se v životě tyhle dvě fáze poměrně střídají. Před každou zkouškou vypiju tolik kávy, že na ní pak několik týdnů nemám ani chuť. Na jaře a v létě se zas můžu po ledové kávě utlouct. A na podzim a na zimu vítězí bezpodmínečně čaj, miluju kombinaci svíček, knih a obřího hrnku čaje. Když mi ale přišla pozvánka na event se značkou Nespresso a online magazínu zena-in.cz, těšila jsem se, co nového ochutnám a objevím.

Objevila jsem toho hned několik. Akce se konala v obchodě Nespresso na Novém Smíchově a byl nám představený nový kávovar Lattissima One, který (jak už název říká) připraví Cappucchino, Latte macchiato nebo klasické Espresso a Lungo. Kávovar je dostupný ve dvou barvách Mocha Brown a Silky White. Mě osobně se víc líbil ten tmavší Mocha Brown, určitě by v naší malé kuchyni vypadal lépe, než náš velký pákový kávovar od DeLonghi (na ten náš ale nenechám dopustit). Lattissima One je mimochodem vyrobený ve spolupráce se značkou DeLonghi a stejně jako všechny kávovary značky Nespresso je na kapsle. Káv a kapslí jsem už vyzkoušela několik a je pravda, že nejvíce mi káva chutná u mého strejdy, který má právě Nespresso.

nespresso

Řekla bych, že nový kávovar je praktický pro jednoho nebo pro dva členy v domácnosti, nestane se u něj totiž to, že by se v nádobce zkazilo mléko, což se u nás doma poměrně často stává. Kávovar si vezme na jednu kávu tolik mléka, kolik do nádobky nalijete, což se mi moc líbilo.

Na eventu jsme mohli ochutnat i kávu s chilli

Tu jsem samozřejmě musela ochutnat. I přes to, že chilli moc nevyhledávám, káva mi chutnala. Kdybyste chtěli vyzkoušet trochu jinou kávu, tak stačí na Capuccino nastrouhat kvalitní chilli čokoládu a případně ozdobit chilli papričkou.

Dejte mi vědět, jestli máte raději kávu nebo čaj a mějte se krásně 🙂 Karolína*za část fotek i za pozvání děkuji zastoupení magazínu zena-in.cz a Nespresso