KNIŽNÍ RECENZE: Liane Moriarty – Manželovo tajemství

1

Tři ženy a jejich příběhy, které se prolínají. Zatím o tom ani jedna neví,…

Když jsem knihu začala číst, nevěděla jsem, že bude hned o třech ženách. První, co mě napadlo bylo, že to bude podobná knížka, jako Bábovky. Každá knížka je ale úplně jiná. Cecilia Fitzpatricková je jedna z hlavních hrdinek a její příběh mě zajímal nejvíce. Její život tak nějak plyne a ona si přeje, aby se v jejím životě NĚCO stalo. Aby byl její život větší dobrodružství. Což se jí o pár dní později splní a ona najednou nerozumí tomu, proč se jí její, dosud perfektní život, nelíbil.

Rachel je starší žena, které někdo zavraždil dceru. Jenže kdo je ten někdo?

A Tess je spokojená manželka, která zjistí, že se manžel zamiloval do někoho jiného. Do její nejlepší kamarádky a sestřenice zároveň.

Jak spolu tyto tři příběhy souvisí? Jsou v knize zodpovězené všechny otázky? A zjistí Rachel kdo zabil její dceru a proč?

manželovo tajemství

Celý děj se odehrává v pouhých sedmi dnech, kdy se svět obrátí vzhůru nohama.

Nejvíce mě samozřejmě zajímalo, co je v tom dopise napsáno a jaké je tedy to manželovo tajemství. Měla jsem spoustu nápadů, co by k dopise mohlo být napsáno, ale ani jeden nebyl správný. Začtení do knihy pro mě bylo ze začátku těžší. Když jsem se ale dozvěděla obsah dopisu, četlo se mi skvěle, protože to jsem opravdu nečekala.

Je to taková typická ženská oddechovka. Četla jsem jí po večerech, nebo tehdy, když jsem měla náladu a chtěla si odpočinout. Při čtení jsem měla spoustu otázek a na většinu z nich jsem zjistila odpověď, z čehož jsem byla mile překvapená.

manželovo tajemství

Autorka: Liane Moriarty
Originál: The Husband’s Secret
Počet stran: 389
Rok vydání: 2014
Nakladatelství: iKAR
AnotaceMoje drahá Cecilie, pokud tohle čteš, tak jsem už mrtvý…Představte si, že najdete dopis, který vám manžel napsal s tím, že jej máte otevřít až po jeho smrti. Představte si také, že dopis obsahuje jeho nejhlubší temné tajemství – něco s potenciálem zničit nejen život, který jste společně vybudovali, ale i životy druhých.. Představte si tedy, že jste narazila na takový dopis, ale váš manžel stále žije… Otevřete ho?Cecilia Fitzpatricková má všechno, co by si člověk mohl přát: je úspěšná v práci, oblíbená mezi lidmi a především má tři krásné dcery a spokojené manželství. Její život je řádný a neposkvrněný jako její domov. Dopis jejího manžela, který měl být objeven až po jeho smrti, ale všechno změní… A někdy je opravdu lepší nevědět..

Pokud pominu pomalejší „rozjezd“ a začtení se do příběhu hned na začátku, knížka se mi líbila. Zápletku asi jen tak někdo neuhodne. A pokud ano, klobouk dolů. Není to sice ta nejlepší knížka, co jsem kdy přečetla, ale lepší průměr. Četli jste něco od Liane Moriarty? Mamča četla knížku Na co Alice zapomněla a moc se jí líbíla. Tak uvidíme, třeba se ke mě také dostane. Mějte krásný večer, K.

* Za poskytnutí recenzního výtisku děkuji e-shopu www.arara.cz 

1 komentář

  1. Četla jsem všechny její knihy ( a recenze mám nablogu) a tohle byla první. Díky ní, jsem se do Liane zamilovala.

Comments are closed.