RECENZE: L’oreal True Match make-up

4

Jelikož je zima v plném proudu a sluníčko vyleze jen málo kdy, jsem tak světlá, že nemůžu najít ten správný odstín make-upu. Buď je moc studený a nebo tmavý. Před několika měsíci jsem narazila na make-up Loreal Paris True Match v odstínu 1.N Ivory, a používám ho moc ráda. Dokonce jsem ho používala jen tenhle, dokud mi Honzík nekoupil HD make-up od Make-up Forever. Teď spolu míchám HD make-up s Trie Match make-upem a zdá se to, jako super dvojka. Moje pleť je bledá a navíc hodně do žluta, takže najít ideální odstín v drogérii je někdy opravdu boj. Občas se mi to zdá i nemožné.

_DSC5075

Odstíny u nás a ve světe

Moc nerozumím tomu, proč jsou v ČR dostupné studené a neutrální odstíny, ale teplé už nikde v drogérii od Lorealu nenajdete. To je pech, protože právě ten teplý podtón by se mi hodil. Jeho krytí je střední, což vyhovuje jak mě, tak mojí mamce, která ho používá také a moc si ho chválí.

Samozřejmě hodně záleží na tom, kolik make-upu použijete, protože já použiji asi dvě pumpičky a mamce bohatě stačí jedna. Krytí je ale horší na místech okolo nosu a tam, kde mám červené místa. Proto používám ještě korektor jak pod oči, tak okolo nosu. Pokud ale máte hezkou pleť, bude Vám stačit.

_DSC5076

Výdrž a žluté podtóny

Výdrž je pro mě osobně poměrně dobrá. Hezký vydrží tak 5 hodin, což mi do školy stačí, ale na suchých místech se ztrácí rychleji. Co mě ale překvapilo, byla cena, která se pohybuje okolo 300-400 Kč, takže se vyplatí počkat na akce v drogérii, které často jsou. Hodně jsem si na něj zvykla, jen mi vadí, že to není 100% můj podtón pleti a občas je to vidět, každopádně make-up není špatný a kdyby ho v ČR měli i v teplém podtónu, jiný make-up bych asi nehledala. Měla jsem i původní verzi (tahle je nová) a ta mi vůbec nevyhovovala právě podtónem, i když byl hodně světlý.

Mám ještě zálusk na make-up od Maybelline v odstínu 110, který má být také se žlutým podtónem, takže se na něj určitě také chystám. Ale vždycky, když si zvyknu na jeden make-up, mám potom problém přejít k jinému. 
_DSC5078

Jak poznat podtón pleti?

A ještě jedna věc. Pokud nevíte, jak si stanovit podtón pleti, stačí Vám, když si stoupnete odlíčené před zrcadlo spolu s bílým papírem a snadno to poznáte. Dá se to také poznat podle barvy žilek na zápěstí. Pokud je máte malinko do zelena, podtón je žlutý a pokud do fialova, máte růžový podtón pleti.

A jak jste na tom vy ohledně make-upů? Používáte Loreal, nebo máte jinou oblíbenou značku? Karolína

4 KOMENTÁŘE

  1. Také plánuji vyzkoušet, všichni si ho chválí, jen teď čekám na nějakou akcičku 🙂

  2. Ahoj, já taky bojuju se sháněním make-upu pro žlutý podtón a zrovna ty dva zmíněné produkty jsem dost testovala 😀 Teplé odstíny True Match dostupné jsou, ale jen tmavší (3.W a 7.W), viděla jsem je a zkoušela v Rossmannu i Tetě, ale na mě byly šíleně tmavé. A tak jsem skončila u zmíněného Fit Me 110, který je zatím naprosto perfektní a můžu doporučit, opravdu má krásně žlutý podtón 🙂

    • Brzy si pro něj skočím, najít správný makeup dá někdy zabrat 🙁 😀

  3. Mám jej chviličku a jsem z něj nadšená! Jsem taky nažloutlá bledule… o tom Fit me 110ce jsem ještě nějak nezaslechla, tak na něj taky mrknu 🙂 Díky za tip!

Comments are closed.