Make-up Institute Prague Master PRO A-Z 4. týden

2

Ani nemůžu uvěřit tomu, že nám za týden Master PRO A-Z končí. Utíká to bleskově. Ale stojí to za to! Týden jsme začali s Janka Letková a Iconic Makeupem. Probraly jsme všechno od začátku 20 let, dostaly jsme doporučení na skvělé a typické filmy (na které se rozhodně musím podívat co nejdříve) a hlavně jsme si popovídaly o ikonách make-upu jako je Marilyn Monroe, Greta Garbo nebo Veronika Lake.

Historie make-upu

Většinu typických make-upů jsme si vyzkoušeli v pondělí i v úterý po obědě. Nesmím zapomenout ani na Pin-Up girls nebo na panenku Barbie, které také patřily mezi největší ikony. Dostaly jsme tip na překrásnou a zajímavou knihu Classic Beauty: The History of Makeup, která obsahuje spoustu informací, včetně toho, jak vypadal první make-up kit nebo řasenka. Skvělá inspirace. Tyto dny jsem si mohla natrénovat i černou linku a červené rty. Také jsme se vyřádily na lince a řasách alá Twiggy, který není vůbec jednoduchý a dá poměrně hodně práce. Čekala jsem, mě tato historie make-upu nebude bavit toli, jako ostatní kurzy, ale naprosto mě to pohltilo. Dámy a doba, která udávala styl mě naprosto fascinovala a inspirovala.

Trénujeme, trénujeme

Celou středu jsme s Filipem Novákem měli trénink. Opět jsem se zaměřila na výrazné linky a červené rty se kterými mám stále ten největší problém. Za ten den jsem linek nalíčila hned několik a byl vidět rozdíl mezi linkou, kterou jsem líčila ráno a mezi tou, kterou jsem líčila na večer, což mě opět hodně nakoplo a dodalo energii. Po obědě jsme líčily podle fotek. Líčily jsme výrazné zelené kouřovky, lehký make-up s dokonalou pleťovkou a další linky. I přes to, že jsem byla celý den na nohou a skoro se nezastavila, den mi neskutečně utekl. Na večer se mi ale udělalo nevolno z jídla, takže jsem se modlila, aby se mi do rána udělalo dobře a já mohla jít na kurz svatebního make-upu, na který jsem se těšila ze všech kurzů asi nejvíce. Svatby bych totiž líčila moc ráda a přeci jen bych si to bez kurzu nedovolila.

Svatební make-up

Naštěstí se mi do rána poměrně ulevilo, takže jsem šla alespoň na teorerickou čast svatebního make-upu se Simonou Bártovou. Svateb líčí několik desítek za rok, takže nám dala spoustu typů a triků a myslím si, že právě ona je pro tento kurzu ta pravá. Také jsme dostaly doporučení na produkty, takže mám celý seznam věcí, které „nutně potřebuji“. Probraly jsme typy svateb a druhy nevěst a Simona nám jedno líčení i prakticky předvedla. Základem jsou dlouhotrvající a voděodolné produkty a fixační sprej. Make-up by měl vypadat krásně nejen na fotkách ale i během dne, na nevěstě. A důležitá je i nadčasovost a preciznost. Moc se mi líbil časopis Brides, který je plný trendů a inspirace nejen na nevěsty. Musím se po něm podívat a alespoň na čas si ho objednat. Nejvíc mi byla Boho a Glamour nevěsta, protože se blíží nejvíc mému stylu líčení a tomu, co mám ráda. Tento kurz mi dal opravdu hodně a i přes to, že jsem spoustu věcí za ty 4 týdny pochytala, dozvěděla jsem se hodně užitečných informací. Čert vem to, že mi nebylo dobře. Snažila jsem se pochytat co nejvíce užitečných rad.

U svatebního líčení se nesmí zapomínat ani na kosmetickou přípravu pleti. Upravené obočí a hydratovaná pleť je základem krásného svatebního líčení.

Popis svatebního dne? Do každého detailu!

Simona nám popsala všechno od organizace svatebního dne po líčení svatebčanů, nebo zahraniční klientely, která se v Praze čím dál tím častěji objevuje. Také nám poradila, co má mít nevěsta sebou a co všechno na svatební zkoušce vyzkoušet a probrat. Byl to pro mě velmi výživný kurz, který mi hodně ulehčil práci, když jsem nevěstu před pár dny líčila. Součástí byl i svatební marketing.

Men make-up se Zuzanou Machalovou

V pátek byl kurz mužského make-upu s lektorkou Zuzanou Machalovou, na kterém jsem bohužel chyběla. Holky si mohly vyzkoušet i extreme make-up a výsledek se fotil. Extreme make-up mě moc bavil, měli jsme ho dva dny v předchozím týdnu, takže mě moc mrzí, že jsem na kurzu nemohla být. Na druhou stranu jsem ale byla ráda, že jsme ten den neprobíraly třeba dlouho očekávající svatební make-up.

[embedyt] https://www.youtube.com/watch?v=YlO88wAENcc[/embedyt]

Nemůžu uvěřit tomu, že nás čeká na kurzu Master PRO A-Z poslední týden. S holkama jsme si perfektně sedly a já doufám, že se se všemi uvidíme i po kurzu. Uvidíme, co nám poslední týden přinese. Těším se a doufám, že si ho užijeme na maximum! Chystíte se na kurz Master PRO A-Z? Karolína

2 KOMENTÁŘE

 1. Ahoj parádní fotky! Nejvíc mne dostal tvůj extreme makeup. Nad kurzem jsem taky přemýšlela a chtěla jsem se zeptat, jaké dárečky jsi dostala od MUIP?
  Na tvém instagramu jsem viděla, že jsi byla i na kurzu v jiné společnosti, mohla by jsi srovnat úroveň s MUIP? Díky moc a přeju hodně zdaru!

  • Ahojky,

   děkuji za komentář a omlouvám se, že odepisuji se zpožděním. Snad odpověď najdeš i tak. Dostali jsme spoustu dárečku. Tašku na make-up kit, skvělý pás na štětce, několik šikovných štětců (se kterými se mi mimochodem skvěle pracuje) a hezké tričko s logem MUIP. A co se týče srovnání, je to těžké. V MUIP jsem byla na tom nejdelším a v makeup Group na Basic kurzu, který trvá týden, takže se mi to težko srovnává. Také jsem byla na kurzu u Ariany. Pokud si v začátcích, doporučuji určitě rekvalifikaci. MUIP tě připraví na to nelehké prostředí, které tě po kurzu čeká, pokud budeš chtít, domluví ti i pracovní možnosti a v Makeup Group je hodně osobní přístup, kde jsme byli jen 2 kurzistky.

   Děkuji za dotazy a měj se hezky! Líčení je super, přeji hodně úspěchů 🙂 Karolína

Comments are closed.