Make-up Institute Prague Master PRO A-Z 1. týden

4

V pondělí mi začal velký 5 týdenní make-up maraton. Splněný sen nás všech, které milujeme make-up a líčení. Začal mi totiž v Make-up Institute kurz Master PRO A-Z, což je nejdelší a nejintenzivnější kurz, který MUIP nabízí. Budeme si zkoušet vše možné, od základů líčení, přes foto make-up, až po runway. Určitě si dokážete představit, jak moc jsem se těšila na konec zkouškového a na začátek prázdnin, až kurz začne. Díky kurzu mi tak prázdniny začaly o pár dní dříve a já jsem byla připravená se do všeho pustit po hlavě a bez kompromisů.

12.6 Pondělí a dokonalá pleťovka

V pondělí nás dostala na starosti skvělá vizážistka a stylistka Bára Mlezivová, která nás učila dokonalou pleťovku. Začaly jsme úplně od začátku a i přes to, že se nepovažuji za úplného začátečníka (což jsem po pár minutách kurzu přehodnotila), jsem pochytila spoustu užitečných informací, tipů a triků, o kterých jsem předtím neměla páru. A abych byla alespoň trochu konkrétní, zjistila jsem třeba, že v make-up kitu bych měla mít třeba i lékárničku, nebo šitíčko. Je to logické, ale vůbec mě to nenapadlo. Detailně jsme si představily štětce, možnosti krytí, ale i péči o pleť, která je při líčení velmi důležitá. Oceňuji i to, že nám Bára řekla, co v make-up kitu potřebujeme a co je víceméně zbytečné a navíc.

Dostaly jsme spoustu tipů na to, jak vytvořit velmi krycí a dlouhotrvající make-up s tzv. pudr make-upem, o kterém jsem předtím moc nevěděla a myslela jsem si, že je vhodný jen pro mastnou pleť. V praktické části jsme se pak líčily mezi sebou, což mi bylo velmi příjemné.

[box type=“warning“] Jaký byl můj poslední týden v Make-up Institute Prague na kurzu Master PRO A-Z? Přečtěte si článek plný dojmů. [/box]

Mohla jsem tak zjistit, jak se modelky cítí a také jsem mohla využít ten luxus a nechat se od někoho nalíčit. Je to skvělý relax! Díky této praktické časti jsme si mohly říct, co je nám nepříjemné a dát si na to příště při líčení pozor. Znovu jsem se zamilovala do plochého štětce, který jsem dlouho na make-up nepoužívala a opět jsem zjistila, jak skvělý dokáže být.

Super mi přišla i teorie o tvářenkách. Už vím, kdy s ní raději šetřit a kdy jí dát raději výš, aby byl výsledný efekt mladistvější, což mi připomíná, že se moc těším na kurz zralé pleti, který nás čeká později.

13.6 Úterý a styl vizážistky

V úterý vystřídala Báru Markéta Davidovich, což je majitelka MUIP, ze které srší spousta energie a dobrá nálada. Povídaly jsme o tom, co nás bude čekat na kurzu i po něm a také o tom, jak se má vizážistka chovat, nebo třeba oblékat.  Vypadá to jako maličkost, nebo zbytečnost, ale není tomu tak. Po Markétě přišla Simona Bártová, kterou jsem znala hlavně díky svatebním make-upům. Jsou totiž perfektní. Mluvila o ní i Terezka Bošinová v jednom ze svých videí na youtube. Se Simonou jsme šly na líčení očí. Byla jsem doslova okouzlená tím, jak Simona dokázala díky pár tahům štetce vykouzlit perfektní líčení očí. Vypadalo to jednoduše. Realita byla ale úplně jiná. Prošly jsme si barevnou typologii, tvary očí, i Simoniny oblíbené produkty a líčení obočí.

S Markétkou Dvořákovou, která s námi byla dopoledne jsme mezi sebou trénovaly pleťovku a spoustu věcí jsme slyšely a viděly z jiného úhlu. To, že se na tomto kurzu prostřídá tolik lektorů je naprosto úžasné. Od káždého z nich si tak můžete vyzobat jen to, co Vám vyhovuje, nebo se naučit nové techniky a vyslechnout další vzácné rady, které už nikdy jen tak neuslyšíte.

14.6 Středa a dramatické kouřové líčení

Na pořadu dne byly červené rty a kouřové líčení. Což byl pro mě poměrně těžký úkol. Dnem nás znovu provedla skvělá Bára. Měla opět perfektní make-up i outfit, což jsem tiše obdivovala. Červené rty musím ještě hodně trénovat, ale kouřové oči se mi povedly tak, jak jsem si představovala. Možná je to tím, že kouřové oči holkám líčím nejraději a nejčastěji. Ve středu jsem byla opravdu hodně nadšená a motivovaná do dalších dnů. A fakt, že se říká třetímu dnu krizový u mě rozhodně neplatil. Jen mě ve čtvrtek dost bolely nohy.

15.6 Čtvrteční malování

Detailně jsme si prošly make-up kit. Co a proč má obsahovat a na které produkty určitě nezapomenout. Také jsme dostaly spoustu dárečků. Nejvíce mě udělaly radost štětce a pás na štětce, který mi v mé make-up sbírce chyběl. Zkoušely jsme si Facecharty, což mě moc bavilo. Je to pro mě taková jiná forma antistresových omalovánek, kde mám možnost se spoustu věcem naučit a zjistit, jak vlastně štětce fungují a co dokáží. Po obědě jsme trénovaly na modelkách různý make-up podle předlohy. Celkem jsem nalíčila tři modelky, takže super trénink. Zapracovaly jsme i na časovém harmonogramu, což pro mě bylo těžké hlavně tehdy, když jsem líčila linky a červené rty.

16.6 Pátek a dokolaný Foto Makeup

Dnes jsme se bavili o foto make-upu s Filipem Novákem. Na tento den jsem se velmi těšila. Překvapilo mě hlavně to, že se večerní make-up a foto make-up natolik liší. Hodně jsme probírali to pravé, profi líčení, kde se vyfotí pár fotek a celý look se přetvoří, což je něco jiného, než moje TFP projekty. Mít takovou práci? To by bylo něco.

Dozvěděly jsme se další věci o složení make-upů, o co se před líčením a samotným focením zajímat a jak a proč postupovat. Opět spousta užitečných informací. Doufám, že jsem většinu pochytila, nebo napsala do poznámek. Užitečná pro mě byla část o černobílé fotografii, což mě velmi zaujalo. Na modelce jsem si poprvé vyzkoušela aplikaci make-upu prsty a slavný make-up Face&Body. Není nad to si produkty osahat a vyzkoušet na vlastní kůži. Vidíte, jak produkty reagují a co všechno můžou umět a vykouzlit.

Odpoledne jsme už vše zkoušely na modelkách. Opět jsem líčila několik looků.

Překvapuje mě, jak moc čas během dne letí. Když jsem ve škole, celý den se mi zdá dlouhý, v Make-up Institute Prague vše letí jako blázen. Je to skvělé a těším se na pondělí, kdy se budeme učit to, jak na vlasy. To pro mě bude teprve oříšek!

A tady najdete i video o prvním kurzu 🙂
[embedyt] https://www.youtube.com/watch?v=rRUMpevtwbw[/embedyt]

Byli jste někdy v Make-up Institute? A věděli jste, že mají i svůj obchod? O tom Vám povím v jednom z dalších týdnů, chci totiž podobné shrnutí dělat každý týden. Užijte si víkend, K.

4 KOMENTÁŘE

Comments are closed.