MATEŘSTVÍ / Recenze Nosko Dětský krém na opalování SPF 50+

0

nosko spf 50 + recenzeAhoj, dnes se spolu zaměříme na dětskou péče o pokožku. Ráda bych vám totiž představila kosmetiku Nosko, která je určená pro nejcitlivější pokožku miminek. Je šetrná, přírodní a nádherně (velice jemně) voní. S Anežkou už jí testujeme v rámci spolupráce několik měsíců. Máme tělové mléko, šampon i spoustu dalších vychytávek, ale dnes bych se ráda zaměřila na to nejaktuálnější – na ochranu proti sluníčku.

Proč je ochrana proti sluníčku důležitá?

Sluníčko nám dokáže zlepšit náladu, dodat potřebný vitamín D a posiluje imunitu. Ve velkém množství však může škodit. Předčasné stárnutí ani pigmentové skvrny asi nikdo z nás nechce a protože je dětská kůže jemnější a citlivější, nejzranitelnější jsou právě děti. Obecně se říká, že by se slunečním paprskům neměli vystavovat děti mladší jednoho roku, ty mají totiž pokožku mnohem tenčí, než starší děti a hrozí jim větší riziko přehřátí. Kojenecká pokožka navíc obsahuje méně pigmentu, a tak nemůže proti slunečnímu záření a spálení nijak bojovat. Proto je důležité myslet i na to, aby se kočárek se spícím miminkem nenechával na sluníčku. Hluboká korbička sice může chránit před slunečními paprsky, nikoliv však před horkem. A teplota uvnitř kočárku je často o dost vyšší než teplota venku.

Co vlastně znamená zkratka SPF?

SPF = Sun Protecting Factor = ochranný faktor. Ten nám prozradí, jak dlouho může být kůže vystavena slunečním paprskům, aniž by se spálila. Při výběru ochranného faktoru berte ohled na typ pokožky ale i na roční období. Čím je pokožka citlivější a světlejší, tím vyšší by měl být i faktor. U dětí je obecně doporučované SPF 50+, tedy nejvyšší ochrana.

Nosko Baby Dětský krém na opalování SPF 50+

Celé léto na zahradě i na dovolené jsme používali právě Nosko Baby Dětský krém na opalování SPF 50+. Mazala jsme se jím i já, protože mám citlivou a ekzematickou pokožku a obecně mi dětská opalovací kosmetika sedí lépe. A nespálily jsme se ani jednou.

 

Opalovací krém Nosko Baby je s přírodními filtry, má vysokou ochranu 50 +, je vhodný i pro novorozence, díky jojobovému oleji a bambuckému máslu skvěle hydratuje a o pokožku pečuje a chrání před UVA i UVB zářením. Slunce totiž vysílá více druhů paprsků, proto by měl krém chránit nejen před UVA ale i před UVB zářením. Název opalovací krém je sice malinko matoucí, protože jak jsem psala výše, miminka do 1 roku by měla přijít na sluníčko co nejméně, ale my krém používáme hlavně preventivně, když na Anežku v kočárku nebo venku náhodou zasvítí sluníčko. Samozřejmě se ale snažím, aby to bylo co nejméně. Pro mě je to must have letošního léta, v přebalovací tašce ho nosím nonstop.

Rychle se vstřebává, nelepí a pokud ho dobře rozetřete, nezanechává ani bílý film. A pro mě je taky důležité to, že pokud se mi dostane do očí, tak v nich neštípe.

Co na značku Nosko říkáte? Znáte jí? Dejte mi vědět 🙂 Mějte se hezky, K.