Mleté perly v kosmetice? Potěšte svou pokožku i SMYSSLY

1

smysslyDnes jsem měla úžasnou možnost podívat se do butiku české přírodní značky SMYSSLY, která sídlí v obchodním domě Máj na Národní třídě. Hned jak jsem vstoupila do útulné prodejny, dýchla na mě příjemná atmosféra. Pokud si mám představit kosmetiku s duší, představuju si jí právě tak, jak se SMYSSLY prezentuje. Za značkou stojí paní Cecílie Blanárová a její dcera Silvie Straková. V portfoliu značky najdete masážní kameny a pečující kosmetiku na obličej, tělo, ruce i rty. Podle toho, co jsem viděla a mohla vyzkoušet, jde o příjemné a zajímavé produkty. Ve složení jsou velice netradiční ingredience, mě v paměti utkvěl především perlový prášek nebo hydralizované hedvábí a vzácný amarantový olej. Ingredience jsou vybírané velice pečlivě, já jsem se dnes mimo jiné dozvěděla, že kyselina hyaluronová může být nejen různé kvality, ale že se také rozděluje podle velikosti molekul. Čím menší molekuly jsou, tím lépe se kyselina dostane do pleti a díky tomu dodává více hydratace. Jako jedna z mála značek má SMYSSLY v nabídce také 4% kyselinu hyaluronovou, která mimo jiné skvěle bojuje proti vráskám.

Vedle kvalitních složek si značka zakládá také na kvalitě materiálů a na udržitelnosti. Kosmetiku proto najdete v krásných skleněných a bambusových obalech. Dřevo a kůže, kterou SMYSSLY používá, pochází ze zbytkových materiálů. Obaly vypadají nádherně, tady opravdu platí, že v jednoduchosti je krása.

Nejvíce mě zaujala Revitalizační micelární voda, která obsahuje mimo jiné panthenol nebo extrakt z pomeranče a Olejové sérum s Retinolem, které je vhodné i na citlivou pleť. Určitě stojí za zmíňku také antioxidační sérum s bílými perlami, které vypadá jako kosmetický skvost (a podle mnohých také je).

Moc se těším, až kosmetiku SMYSSLY vyzkouším, vy si jí můžete prohlédnout na smyssly.com nebo ve FAnn parfumériích. Určitě vám po otestování dám vědět, jak jsem spokojená. Už jste o této přírodní kosmetice slyšeli? Co na ní říkáte?

1 komentář

Comments are closed.