KNIŽNÍ RECENZE: Chevy Stevens – Nenechám tě odejít

1

Po přečtení několika románů jsem měla chuť na něco vážnějšího, takže jsem si na líbánky sbalila i knihu Nenechám tě odejít od Chevy Stevens. Jde o knihu s tématem domácího násilí a musím uznat, že mě kniha navnadila hned po přečtení prvních stran. Okamžitě mě vtáhla do děje. Text je členěn do 3 hlavních částí, ale je důležité koukat na data napsaná u kapitol, protože příběh občas přeskakuje z roku do roku.

Občas mám problém, že mě ke konci knihy už nebaví, u Nenechám tě odejít jsem problém neměla a příběh jsem hltala do poslední strany. Během čtení jsem měla několik teorií o tom, jak to dopadne ale žádná z nich nebyla správná. Odhalila jsem jí až ke konci. I přes to, že jde o těžké téma posedlosti, se kniha četla lehce, začetla jsem se bez problémů pokaždé, když jsem po knížce sáhla. Příběhů s podobným tématem jsem četla několik, nejvíce mi v hlavě utkvěla kniha Rozbitá, což je vlastně reálný příběh o zneužívené holčičce. Nenechám tě odejít je sice trochu z jiného soudku, rozporuplné pocity ve mě však vyvolala také. Příběh nezachází tolik do hloubky, ale při čtení mi to nevadilo.

Jde o příběh chorobně žárlivého manžela Andrewa, který šikanuje a surově napadá svou manželku Lindsey. Lindsey manžela zpočátku omlouvá, postupem času se ale začíná bát a na konec, díky pomoci bratra, od manžela s malou dcerkou uteče. S Andrewem se Lindsey několik let nevidí, protože je ve vězení. I přes to, že se na manžela snaží zapomenout, minulosti neuteče a s Andrewem se znovu potkává. A bojí se ho stejně jako před lety. Hlavní hrdinkou je také jejich dcera Sophie. Na otce si moc nepamatuje a dokonce doufá, že by se jejich vztah mohl napravit. Jenže všechno se začíná komplikovat…

Kniha popisuje jejich odlišné pohledy na vyhrocené situace, postavy jsou popsané reálně a velice uvěřitelně. Příběh byl napínavý a závěr jsem opravdu nečekala. Ocenila jsem také dopis ke konci, který dal trochu jiný rozměr i samotnému názvu knihy.

nenechám tě odejít

Autor: Chevy Stevens

Originál: Never Let You Go (2017)

Počet stran: 400 stran

Rok vydání: 2019

Nakladatelství: Ocelot

Anotace:

Před jedenácti lety uprchla Lindsey s dcerou Sophií před svým násilnickým manželem, který se ji pokusil zabít. Našla si nový domov, začala s podnikáním a snažila se odstřihnout od svého starého života. Myslela si, že unikla temné minulosti a že je v bezpečí. Po jedenácti letech je však exmanžel Andrew propuštěn z vězení a Lindsey se začínají dít strašidelné věci. Někdo se jí vkrade do domu, pokusí se otrávit psa a napadne jejího přítele. Andrew tvrdí, že to není on. Že se změnil. Může mu věřit? Nebo za útoky stojí někdo, kdo je Lindsey blíž než si sama myslí? A jak se může drobná lest, kterou Lindsey před lety provedla, změnit v její největší noční můru? Psychologický román Nenechám tě odejít popisuje rodinné drama založené na efektu motýlích křídel. Kniha zachycuje majetnickou lásku, která se jednoho dne vymkne kontrole. Román plný napětí s nečekanou zápletkou od kanadské autorky Chevy Stevens, která napsala řadu úspěšných thrillerů oceněných mezinárodními cenami.

Pokud máte rádi komplikované vztahy a zaujalo vás téma domácího násilí, knihu Nenechám tě odejít mohu doporučit. Super i jako čtení na dovolenou.

*Za recenzní výtisk děkuji zastoupení megaknihy.cz, knihu koupíte zde.

nenechám tě odejít nenechám tě odejít nenechám tě odejít

1 komentář

Comments are closed.