Moje večerní rutina

0

… by měla pleť odlíčit, vyčistit a hydratovat. A měla by být důsledná. I ten nejlepší krém nebude fungovat správně, pokud není pokožka dokonale připravená. Ranní a večerní rutina by se měla v několik krocích lišit. Zatímco přes den bychom se měly zaměřit spíše na ochranu pleti – SPF, přes noc pokožka regeneruje, a proto jí dodáváme více účinných látek, které bojují se stárnutím, pleť vyživují a nebo třeba bojují s pupínky. Základem je ale správná příprava. Které produkty používám a jak vypadá moje péče o pleť před spaním?

večerní rutina

Odlíčení a čistění pleti

Když mám na sobě oční stíny, vždy začínám rutinu dvoufázovým odličovačem. Odstraním tak nejen líčení očí, ale také rtů. Odličovač bývá olejový, proto je tento krok velmi rychlý a k očnímu okolí šetrný. Já mám nejraději dvoufázový odličovač od Yves Rocher, Sothys nebo Sephora Collection. Používám je už dlouho a na lepší jsem nenarazila. K odstranění make-upu a zbytku líčení používám buď čistící mléko nebo čistící gel. To záleží na tom, jestli se odličuji a čistím pleť ve sprše, nebo u umyvadla. Častěji to bývá čistící gel, momentálně od Cerave, který je určený pro smíšenou pleť. Jednou za čas, ale pravidelně, ho moc ráda používám v kombinaci s čistícím kartáčkem Foreo LUNA 4 mini. Vedle důkladného čištění tak pleti dopřeji i příjemnou masáž díky pulzaci a všechno to trvá jen pár minut.

Tonikum

Tonikum, tonizační nebo pleťová voda. Všechny 3 názvy znamenají jeden a ten stejný produkt. Tento krok má za úkol pleť dočistit a srovnat pH, které se odlíčením a čistěním pleti narušilo. Já už delší dobu sahám po pleťové vodě Vitalité pro normální až smíšenou pleť od značky Sothys, ale mám ráda třeba i růžovou nebo levandulovou vodu ve spreji.

večerní rutina

Krásně voní, je přírodní a v průběhu léta pleť krásně osvěží. Dá se použít i kdykoliv během dne, abych pleti dodala hydrataci. Květové vody jsou vlastně takové 2v1 a proto je mám ráda. Nejraději mám ty od Nobilis Tilia.

Oční krém, sérum a noční krém

Hydratovat pleť bychom měly přesně v tomto pořadí. Oční krém, sérum a noční krém. Oční krém se doporučuje používat od 25 let věku, proto na něj ve večerní rutině už nezapomínám. Je pro mě důležité, aby byl lehký, proto mám ráda oční krém od Clinique All About Eyes. Má gelovou texturu a rychle se vstřebává, což oceňuji hlavně tehdy, když už jsem unavená a nechci v koupelně trávit dlouhou dobu.

Sérum a noční krém už jsou vlastně takovou příjemnou třešničkou nakonec. Hydratují, vyživují a po nanesení mám pleť na dotyk příjemně jemnou a hebkou.

Snažím se, aby pro mě péče o pleť nebyla jen nutností, ale vlastně takovým příjemným relaxačním beauty rituálem. A myslím, že za ty roky už jsem se to naučila. Jak vypadá vaše večerní rutina? Používáte kosmetické vychytávky jako je Foreo? Dejte mi vědět 🙂 Těším se na vás zase příště, K.