NAŠE NEDĚLE / Brunch v Café Café

0

Café CaféPředminulou neděli jsme s Honzíkem vyrazili na brunch. Protože jsme chtěli zkusit vyfotit fotky skrze okno, zašli jsme do restaurace Café Café. Najdete jí kousek od Václavského náměstí (pokud byste se tam taky chtěli podívat, přesná adresa je: Rytířská 10, Praha 1, Praha). Já jsem si dala pro mě už takovou klasiku – avokádový chleba s vejcem, ibiškový sypaný čaj a Honzík sázená vejce a espresso. Neděli si tedy užíváme v poklidu. Po jídle jsme jeli koupit ještě malé dýně, abych doma vytvořila podzimní dekorace a menší zavařovací skleničky. Od dědy jsme totiž dostali švestky, takže se chci pustit do pečeného čaje. Švestky úplně miluju a pečený čaj (recept na čaj najdete v tomto starším článku) nám loni moc chutnal. Letos jsem zatím dělala se švestkami makový koláč, který nám moc chutná, takže se s vámi určitě také podělím o recept. Jen chci ještě zkusit varinatu s drobenkou. Myslím, že s drobenkou už koláči nic chybět nebude, je totiž moc dobrý.

Café CaféJá a podzimní móda

Tyhle rolákové úpletové šaty značky Banana Republic jsem si v posledních týdnech moc oblíbila. Jsou pohodlné a teploučké, takže mi není ani v chladnějších dnech zima. Tak něják se totiž nechci rozloučit s pohodlnou módou. V létě jsem nejvíc nosila sukně a šaty a myslím, že teď mi to bude chybět. Šaty jsem sehnala na Zalando Lounge, což je e-shop s prémiovější módou. Letní kousky jsem tedy vyměnila za podzimní a dokonce nosím i zimní kabát. Jediné, co si musím koupit jsou teplejší punčocháče nebo neděrované silonky, doma mám zatím jen ty, které tolik nezahřejí. A kdybyste měli tip na obchody, kde mají úpletové sukně a šaty, budu ráda, když se o ně podělíte. Já už jsem prohledala několik obchodů a internetových stránek a nic jiného jsem bohužel nesehnala. Buď nemají vůbec nic, nebo se mi nelíbí materiál….

 

Podzimně už ladím i líčení. Většinu roku nosím spíš neutrální rtěnky, ale na podzim a okolo Vánoc miluju vínové a červené odstíny, což je teď, v době rouškové poměrně problém. Krémové rtěnky nenosím skoro vůbec, po celém dni s rouškou bych vypadala spíš jako klaun. Tekuté matné rtěnky drží líp, dnes jsem vynosila novou SuperStay Matte Ink v odstínu 80 Ruler, která je z limitované Marvel kolekce od Maybelline. Asi nemusím psát o tom, že pigmentace i výdrž rtěnky je parádní, o SuperStay Matte Ink jsem mluvila ve videích i tady na blogu už spoustukrát. Barvička je to nádherná!

 

Teď už vařím hovězí vývar, dělám boloňskou omáčku na lasagně a zbytek dne asi prolenošíme u televize. Co vy a podzim? Jak si užíváte začátek řijna? Mě to zatím baví moc! K.