Není peeling jako peeling. Alverde Sprchový peeling Magnólie a Karité ořech / RECENZE

2

Od sprchového peelingu toho ve vaně moc neočekávám. Chci aby peeling hezky voněl, byla v něm cítit zrníčka a aby alespoň trochu pěnil  = umyl. Protože roky používám sprchové peelingy od Yves Rocher, sem tam peeling od Weleda nebo sahám vyloženě po tělovém peelingu, který je určený do sprchy (ale není určený na denní používání), říkala jsem si, že je čas na změnu a sáhla jsem v drogérce po sprchovém peelingu s vůní Magnólie a Karité ořechu od přírodní značky Alverde. Nalákal mě obal. A výsledek? Měla jsem zůstat u svých stalých produktů, protože tenhle peeling byl slušný přešlap.

Kosmetiku od Alverde jsem zkoušela už kdysi. Měla jsem šampony i dekorativku, která ne vždy byla špatná. To, že jde o přírodní značku je mi sympatické, ale myslím si, že by kosmetika měla fungovat i tehdy, pokud je levná, což u Alverde často neplatí. Zrníčka jsou na můj vkus v peelingu až moc jemná, na těle je skoro necítím. Pokožku mám citlivější a sem tam se mi objeví ekzém, ale v takových případech peelingy nepoužívám, takže bych uvítala zrníčka hrubší. Vůně mě nenadchla, z peelingu je cítit alkohol a kyselá vůně, kterou neumím specifikovat. Je taková nemastná neslaná. Stejně tak nejsem nadšená z konzistence. Ta je hooooodně vodová a po peelingu nemám pocit čisté ani hydratované pokožky a o nějáké pěně nemůžu mluvit už vůbec. Protože je konzistence tekutá, mám tendence peelingu používat hodně, což se mi třeba u peelingů YR, Weleda nebo Ziaja nestává a ty mi díky tomu vydrží delší dobu.

A co v tom složení dělá alkohol?!!!

Sprchový peeling má 150 ml a stojí necelých 55 Kč. Což o to, cena by to byla hezká, kdyby peeling voněl, odstraňoval odumřelou kůži nebo alespoň trochu pěnil. Příjde mi, že jsem si spíš koupila zkaženou zahuštěnou vodu. Za mě bohužel propadák. A kdybych si v drogérii všimla toho, že má ve složení na druhém místě alkohol, rozhodně bych si ho nekoupila. Tohle je průšvih a místo toho aby pokožku hydratoval ji spíš spíš vysuší.

Co vy a peelingy? Používáte je rádi? Dejte mi vědět do komentářů. Těším se, K.

2 KOMENTÁŘE

Comments are closed.